Volvo

Michał Poniż zwycięzcą pierwszej polskiej edycji Volvo Masters Amateur!

Data publikacji: 19.09.2005 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Michał Poniż zwycięzcą pierwszej polskiej edycji Volvo Masters Amateur! 19.09.2005 Michał Poniż zwycięzcą pierwszej polskiej edycji Volvo Masters

Data publikacji: 19.09.2005
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Michał Poniż zwycięzcą pierwszej polskiej edycji Volvo Masters Amateur!

19.09.2005

W niedzielę, 18.09.br., na polu golfowym  Postołowo Golf Club koło Gdańska rozegrany został finałowy turniej Volvo Masters Amateur. Wzięło w nim udział 72 najlepszych zawodników, wyłonionych w turniejach eliminacyjnych w Warszawie i Krakowie. Najlepszym polskim golfistą został Michał Poniż z Warszawy, który uzyskał wynik 167 punktów w klasyfikacji Stableford brutto. Zgodnie z tradycją zwycięzca otrzymał marynarkę Volvo Masters Amateur, w której wystąpi w paŸdzierniku podczas światowego finału w hiszpańskiej Andaluzji.

Turniej Volvo Masters Amateur rozgrywany jest w 20 krajach na dwóch kontynentach – w Europie i w Azji. Startuje w nim co roku  ponad 70 000 golfistów z całego globu. Podczas światowego finału 26 paŸdziernika w klubie Club de Golf Valderrama spotkają się najlepsi golfiści amatorzy, którzy będą rywalizować o tytuł zwycięzcy Volvo Masters Amateur Word Final. W tym roku turniej Volvo Masters Amateur po raz pierwszy odbył się w Polsce. Wygrał go Michał Poniż z klubu First Warsaw Golf&Country Club, który pokonał konkurentów rozgrywając turniej w 167 uderzeniach. Drugie miejsce zajął Witold Sikora z klubu Mazury Golf&Country Club, ze stratą 6 punktów do zwycięzcy. Trzeci był Patryk Trela z Postołowo Golf Club z wynikiem 176 punktów. Turniej rozgrywany był według Zasad Golfa R&A oraz reguł lokalnych poszczególnych klubów.

„Zwycięstwo w turnieju Volvo Masters Amateur cieszy mnie podwójnie. Musiałem bowiem pokonać nie tylko innych graczy, ale i przeciwności losu Podczas turnieju eliminacyjnego w Rajszewie na trzecim dołku doznałem kontuzji kręgosłupa. Udało mi się wystartować dopiero w krakowskich eliminacjach, gdzie zająłem drugie miejsce. Jak widać opłacało się być wytrwałym. Teraz będę ostro trenował, by zająć jak najwyższe miejsce w światowym  finale w Andaluzji.”– powiedział Michał Poniż, zwycięzca turnieju.

A to już wiesz?  II Fotowarsztaty z samochodami Volvo – zdjęcia malowane światłem i ogniem!

Volvo Masters Amateur to nie tylko emocje sportowe, ale także program promujący rozwój golfa w Polsce. W ramach VMA uruchomiona została Volvo Masters Golf Academy, która graczom o różnym stopniu zaawansowania oferuje ambitny program szkoleniowy i opiekę najlepszych trenerów.  W zajęciach Akademii Golfa uczestniczyło łącznie ponad 800 osób! Część z nich już teraz może poszczycić się zdobyciem Zielonej Karty. W ramach programu odbyły się również pikniki golfowe, które zorganizowane zostały w sześciu największych miastach w Polsce. W imprezach z cyklu Volvo Masters Amateur wzięło udział ponad 2 000 osób. Większość z nich z golfem zetknęła się po raz pierwszy.

Do projektu dedykowany został również specjalny serwis internetowy: www.volvomasters.pl, będący głównym Ÿźródłem informacji o turnieju. Serwis jest także kompendium wiedzy na temat golfa i historii Volvo Masters Amateur na świecie. Dla internautów zainteresowanych golfem stworzono specjalną sekcję, w której za pośrednictwem poczty internetowej, można zadać pytanie ekspertom Volvo Masters Golf Academy. Dotychczas stronę odwiedziło ponad 8 000 osób.

„Po zakończeniu pierwszej polskiej edycji Volvo Masters Amateur z satysfakcją mogę powiedzieć, że zakończyła się ona sukcesem. Zainteresowanie, jakim cieszyły się poszczególne turnieje oraz liczba osób, które chciały rozwijać swoje umiejętności w Volvo Masters Amateur Golf Academy przerosły nasze oczekiwania. Dlatego też w przyszłych latach chcemy rozwijać Akademię Golfa i nadal aktywnie promować tę dyscyplinę sportu.” – powiedział Mariusz Nycz, Communications Manager, Volvo Auto Polska.

Polska edycja Volvo Masters Amateur rozpoczęła się 5 czerwca br. na polu w First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie koło Warszawy. W pierwszym turnieju eliminacyjnym wzięła udział rekordowa liczba graczy – ponad 120. Wśród nich znaleŸli się także znani polscy artyści – Wiktor Zborowski i Andrzej Strzelecki. W drugim turnieju eliminacyjnym w Krakowie do walki o udział w finale stanęło 100 golfistów amatorów, w tym dyrektor Teatru Starego, Mikołaj Grabowski. Zawodnikom zgromadzonym na poszczególnych turniejach kibicowali między innymi Tadeusz Huk, Jerzy Grałek oraz Urszula Dudziak, która zaśpiewała dla golfistów na polu golfowym w Postołowie. Podczas Volvo Masters Amateur po raz pierwszy w Polsce prowadzona była transmisja z pola golfowego. Dla gości zgromadzonych w domku klubowym turnieje komentował Wojciech Pijanowski, znany z zamiłowania do golfa dziennikarz telewizyjny.

A to już wiesz?  Rekordowe wyniki Volvo Cars w pierwszym półroczu 2021 r.

źródło: Biuro Prasowe