handel transport

OPONEO: temperatura w dół – przybywa zamówień na opony

OPONEO: temperatura w dół – przybywa zamówień na opony
Październikowa pogoda sprzyja internetowemu sprzedawcy opon. Pierwsze 2 tygodnie października przyniosły 50% wzrost zamówień na wszystkich rynkach, a w Polsce zamówienia wzrosły o

Data publikacji: 12.10.2015 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: OPONEO: temperatura w dół – przybywa zamówień na opony Kategoria: handel, transport

Październikowa pogoda sprzyja internetowemu sprzedawcy opon. Pierwsze 2 tygodnie października przyniosły 50% wzrost zamówień na wszystkich rynkach, a w Polsce zamówienia wzrosły o 56%.

Październikowa pogoda sprzyja internetowemu sprzedawcy opon. Pierwsze 2 tygodnie października przyniosły 50% wzrost zamówień na wszystkich rynkach, a w Polsce zamówienia wzrosły o 56%.

Spółka podała także komunikat o wzroście przychodów w miesiącu wrześniu.

Zamówień na opony przybywa z tygodnia na tydzień. Porównując drugi tydzień września do drugiego tygodnia października OPONEO.PL uzyskało 66% wzrost zamówień na polskim rynku. Z dnia na dzień ilość zamówień wzrasta, również względem ubiegłego roku.

W piątek 9 października br. Zarząd OPONEO.PL S.A. podał do wiadomości wstępnie oszacowane wyniki za wrzesień 2015 roku. Jednostkowe przychody za ubiegły miesiąc wyniosły 24,8 mln zł, co oznacza wzrost o 23% w stosunku do wielkości przychodów osiągniętych we wrześniu 2014 roku.

Na polskim,  głównym dla OPONEO.PL rynku zbytu, spółka zrealizowała 31% więcej zamówień w porównaniu z analogicznym okresem 2014 roku ­– mówi Dariusz Topolewski, Prezes Zarządu OPONEO.PL S.A. – Na rynkach zagranicznych OPONEO.PL zrealizowała 17% wzrost zamówień – dodaje.

Wzrost nie obejmuje zamówień z rynku brytyjskiego, niemieckiego, tureckiego i amerykańskiego (stan Kalifornia), gdzie OPONEO.PL sprzedaje opony i felgi przez spółki zależne. Przychody z tych czterech rynków stanowiły we wrześniu 2015 roku 42% wszystkich zamówień zagranicznych.

Największą dynamikę wzrostu zamówień wykazały w minionym miesiącu Hiszpania i Irlandia.

Łącznie przychody za okres od 1 stycznia do 30 września 2015 roku wzrosły o 30% i wyniosły 252,5 mln zł. źródło: Biuro Prasowe Oponeo Załączniki: OPONEO: temperatura w dół – przybywa zamówień na opony handel, transport - Październikowa pogoda sprzyja internetowemu sprzedawcy opon. Pierwsze 2 tygodnie października przyniosły 50% wzrost zamówień na wszystkich rynkach, a w Polsce zamówienia wzrosły o 56%. Hashtagi: #handel #transport

A to już wiesz?  Raport Cushman & Wakefield: osiem kluczowych korytarzy logistycznych powstających w Europie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy