Hyundai

Hyundai Tucson Hybrid – ceną (i nie tylko) rzuca wyzwanie konkurencji

Hyundai Tucson Hybrid – ceną (i nie tylko) rzuca wyzwanie konkurencji
Polscy kierowcy wciąż są zakochani w SUV-ach, dlatego nie dziwią bardzo dobre wyniki sprzedaży samochodów z tego segmentu. Jednym z najchętniej wybieranych modeli jest obecna generacja Hyundaia Tucson. SUV koreańskiego producenta kusi atrakcyjną ceną, świetnym wyglądem oraz dobrymi osiągami wersji z napędem hybrydowym. Hyundai Tucson Hybrid to ciekawa propozycja na dzisiejsze czasy, gdy wszyscy musimy ograniczyć codzienne koszty życia. Przyjrzyjmy się bliżej temu modelowi.

Artykuł sponsorowany

Hyundai Tucson mild hybrid – dla tych, którzy preferują klasyczne rozwiązania  

Hyundai Tucson jest dostępny w kilku wersjach napędu. Zacznijmy od wariantu mild hybrid, który z pewnością zainteresuje osoby z jednej strony nastawione na oszczędzanie paliwa, a z drugiej nadal nie do końca przekonane do idei elektryfikacji samochodów.

Mild hybrid to doskonale znana technologia, która polega na tym, że silnik benzynowy jest jedynie wspomagany przez generator elektryczny dodatkową mocą i momentem obrotowym. Przydaje się to podczas ruszania i przyspieszania, realnie wpływając na poprawienie dynamiki pojazdu oraz obniżenie zużycia paliwa. Dodajmy, że do wyboru mamy tutaj dwie wersje silnikowe 1.6 T-GDI o mocy 150 lub 180 KM.

Hyundai Tucson Hybrid – wersja dla chcących naprawdę oszczędzać

Zakup samochodu z pełnoprawnym napędem hybrydowym to obecnie bardzo dobra inwestycja. Takie auta wciąż są znacząco tańsze od 100% elektryków, natomiast gwarantują niskie zużycie paliwa – zwłaszcza w mieście.

Jeśli rozglądasz się za samochodem na trudniejsze czasy, to weź pod uwagę model Hyundai Tucson Hybrid, w którym producent zastosował klasyczny napęd hybrydowy z jednostką benzynową 1.6 T-GDI współpracującą z silnikiem elektrycznym o mocy 44,2 kW. Łączna moc układu to aż 230 KM, co przy 350 Nm momentu obrotowego daje naprawdę dużo przyjemności z jazdy.

Hyundai Tucson Plug-in Hybrid – rewelacyjna cena przekonuje do zakupu właśnie tej wersji

Wiele osób nadal waha się, czy warto kupić samochód z napędem plug-in hybrid. Barierą jest oczywiście cena. Koreański producent udowadnia jednak, że można stworzyć samochód, który świetnie wygląda, równie dobrze jeździ, jest bardzo oszczędny, a przy tym dostępny w atrakcyjnej cenie. To Hyundai Tucson Plug-in Hybrid.

W tym przypadku energię niezbędną do zasilania jednostki elektrycznej uzupełniamy z zewnętrznego źródła, na przykład publicznej ładowarki czy domowego gniazdka (to korzystne rozwiązanie dla właścicieli instalacji fotowoltaicznych).

Hyundaiu Tucson Plug-in Hybrid oferuje bardzo dobre osiągi, za co odpowiada przede wszystkim jednostka benzynowa 1.6 T-GDI współpracującą z silnikiem elektrycznym – do dyspozycji mamy tutaj aż 265 KM mocy i 350 Nm momentu obrotowego. Warto też podkreślić, że hybryda typu plug-in umożliwia poruszanie się autem również w trybie w 100% elektrycznym.

O cenę Hyundaia Tucson zapytaj doradcę autoryzowanego dealera koreańskiej marki – MM Cars Hyundai Katowice. Doradca przedstawi Ci aktualne warunki zakupu, w tym promocje na Hyundaia Tucson obejmujące m.in. specjalne warunki finansowania zakupu (kredyt, leasing lub wynajem długoterminowy). Sprawdź również ofertę samochodów dostępnych od ręki.

O Hyundaiu Tucson czytaj też na stronie https://www.mmcars.pl/hyundai-tucson-katowice-cena-hybrid-plug-in-jazda-testowa-uzywane.