Technologie transport

Sojusz Renault-Nissan-Mitsubishi i start-up WeRide.ai rozpoczynają współpracę nad rozwojem technologii pojazdów autonomicznych

Sojusz Renault-Nissan-Mitsubishi i start-up WeRide.ai rozpoczynają współpracę nad rozwojem technologii pojazdów autonomicznych
Data publikacji: 07.11.2018 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Sojusz Renault-Nissan-Mitsubishi i start-up WeRide.ai rozpoczynają współpracę nad rozwojem technologii pojazdów autonomicznych Kategoria: technologie, transport   Alliance Ventures,

Data publikacji: 07.11.2018 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Sojusz Renault-Nissan-Mitsubishi i start-up WeRide.ai rozpoczynają współpracę nad rozwojem technologii pojazdów autonomicznych Kategoria: technologie, transport

 

Alliance Ventures, spółka inwestycyjna największego na świecie sojuszu motoryzacyjnego Renault-Nissan-Mitsubishi, została strategicznym inwestorem w wiodącej chińskiej firmie WeRide.ai (wcześniej JingChi.ai), zajmującej się rozwojem technologii napędów autonomicznych na poziomie 4 (L4).

Jest to pierwsza inwestycja Alliance Ventures w Chinach i stanowi część strategii wspierającej przedsiębiorców i start-upy w rozwoju technologii mobilności nowej generacji.

WeRide.ai będzie pierwszym chińskim start-upem specjalizującym się w technologii napędów autonomicznych L4, który otrzymał wsparcie finansowe od Alliance Ventures i stanie się strategicznym partnerem globalnego sojuszu motoryzacyjnego.

François Dossa, wiceprezes Alliance Global Ventures i Open Innovation, powiedział: „Systemy autonomiczne są priorytetem Sojuszu, który pracuje nad wdrożeniem nowych usług mobilności. Nasze firmy członkowskie są zaangażowane we wprowadzanie takich technologii na kluczowych rynkach, takich, jak Chiny. Cieszymy się, że możemy wspierać WeRide.ai, ponieważ jest pionierem w zastosowaniu systemów autonomicznych na wymagającym chińskim rynku.”

Tony Han, dyrektor generalny i współzałożyciel WeRide.ai powiedział: „Oprócz współpracy finansowej, Renault-Nissan-Mitsubishi i WeRide.ai wzmocnią wzajemne relacje w obszarach strategicznych dla obu stron. Jesteśmy przekonani, że właśnie nadszedł kolejny etap autonomicznej rewolucji transportowej 2.0. WeRide.ai będzie nadal przewodzić rewolucji technologicznej, zapewniając znaczące korzyści wszystkim jej beneficjentom.”

Doradcą WeRide.ai w kwestii pozyskiwania funduszy jest bank Morgan Stanley. Chiński start-up jest zaangażowany w tworzenie autonomicznych systemów mobilności, które radykalnie zmienią nie tylko chiński rynek usług transportowych, ale również poglądy ludzi na samochody i planowanie urbanistyczne.

Wykorzystując najnowszą inwestycję, WeRide.ai zamierza do końca 2019 rozbudować flotę 500 autonomicznych pojazdów, które w sumie mają zapewnić podróżowanie na dystansie 5 milionów kilometrów oraz przeprowadzić wraz z partnerami próby operacyjne i komercyjne w aglomeracjach Guangzhou i Anqing. Od momentu rozpoczęcia prób z autonomiczną mobilnością w Chinach, autonomiczne pojazdy WeRide.ai przejechały ponad 60 000 kilometrów i obsłużyły ponad 3 000 pasażerów na całym świecie.

A to już wiesz?  4 miliony sprzedanych neoznaczków. Już teraz opłacimy nimi także przesyłki zagraniczne

Przed zakupem przez sojusz większościowego pakietu akcji serii A, partnerem wiodącym start-upu były Qiming Venture Capital, wspierany przez firmy Hanfor Capital, Atop Capital, Johnson Electric, Xiaopeng He, Idinvest Partners i OceanIQ Capital.

WeRide.ai, zatrudnia obecnie ponad 200 pracowników na całym świecie, z czego 70% kadry stanowią inżynierowie. Jest też pierwszą firmą w Chinach, która korzysta z sieci 5G do zdalnego sterowania autonomicznymi pojazdami. Celem firmy jest wprowadzenie systemu użytkowania samochodów bez kierowcy w chińskich miastach do roku 2020 i zdobycie pozycji światowego lidera w rozwijaniu komercyjnych aplikacji dla technologii pojazdów autonomicznych.

Renault-Nissan-Mitsubishi
Grupa Renault, Nissan Motor Company i Mitsubishi Motors to największy na świecie sojusz motoryzacyjny. Jest to trwające najdłużej i najbardziej wydajne międzykulturowe partnerstwo w przemyśle samochodowym. W 2017 r. partnerzy sprzedali łącznie 10,6 miliona samochodów w prawie 200 krajach. Firmy należące do sojuszu koncentrują się na współpracy i maksymalizacji synergii w celu zwiększania swojej konkurencyjności. Współpracują one także z innymi grupami z branży motoryzacyjnej, takimi jak Daimler w Niemczech i Dongfeng w Chinach. Strategiczny sojusz jest branżowym liderem w dziedzinie pojazdów bezemisyjnych i rozwija najnowocześniejsze technologie, planując zaoferowanie autonomicznej jazdy, opcji łączności oraz innych usług w szerokiej gamie przystępnych cenowo modeli.

www.alliance-2022.com

www.mitsubishi-motors.com/en/newsrelease/

www.media.renault.com

www.nissan-newsroom.com

O WeRide.ai
Założona w 2017 roku przez Tony'ego Hana oraz grupę utalentowanych osób, WeRide.ai stała się wiodącą niezależną firmą, zajmującą się technologiami autonomicznej mobilności, której celem jest wdrożenie na szeroką skalę komercyjnego zastosowania w pełni autonomicznych pojazdów na poziomie L4. WeRide.ai zobowiązuje się do wdrożenia sztucznej inteligencji w autonomicznych pojazdach, które działają bez interwencji człowieka przyczyniając się do zapewnienia bezpiecznych, niezawodnych i wygodnych usług mobilnych oraz do ochrony środowiska. WeRide.ai to prywatna firma z siedzibą w Guangzhou, z biurami w Sunnyvale, Pekinie i Anqing.

www.weride.ai  źródło: Biuro Prasowe Mitsubishi Motors Załączniki: Sojusz Renault-Nissan-Mitsubishi i start-up WeRide.ai rozpoczynają współpracę nad rozwojem technologii pojazdów autonomicznych technologie, transport - Hashtagi: #technologie #transport

A to już wiesz?  Nowa oferta premium Emirates w klasach pierwszej i biznes

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy