Kierowcy transport

Zmotoryzowani, przywitajmy wiosnę

Zmotoryzowani, przywitajmy wiosnę
Początek  wiosny to idealny moment by wyjechać za miasto. Jednak zanim ruszymy na pierwszą wiosenną wyprawę, zadbajmy o samochód. Kilka podstawowych czynności sprawi, że do celu podróży dotrzemy szybciej i bez przykrych

Data publikacji: 21.03.2012 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zmotoryzowani, przywitajmy wiosnę Kategoria: transport, transport

Początek  wiosny to idealny moment by wyjechać za miasto. Jednak zanim ruszymy na pierwszą wiosenną wyprawę, zadbajmy o samochód. Kilka podstawowych czynności sprawi, że do celu podróży dotrzemy szybciej i bez przykrych niespodzianek.

Początek  wiosny to idealny moment by wyjechać za miasto. Jednak zanim ruszymy na pierwszą wiosenną wyprawę, zadbajmy o samochód. Kilka podstawowych czynności sprawi, że do celu podróży dotrzemy szybciej i bez przykrych niespodzianek.

Odpowiednie opony

Przygotowując auto po zimie należy pamiętać o wymianie opon sezonowych. Dla wielu kierowców jest to rzecz oczywista, jednak o takich kwestiach najłatwiej też zapomnieć. Letnie ogumienie do auta stosuje się przy temperaturach powyżej 7˚ C. Jest to spowodowane składem mieszanki, którą wykorzystuje się do ich tworzenia. Poniżej tej temperatury opony letnie tracą swoje właściwości i są przez to mniej skuteczne: spada ich elastyczność, przyczepność i wydłuża się droga hamowania. Specyficzna rzeźba bieżnika opon zimowych oraz ich konstrukcja przystosowana do jeżdżenia po lodzie i śniegu, nie zapewniają optymalnej sprawność takiej opony. Ich wydajność na suchej lub mokrej nawierzchni, czyli w warunkach wiosennych i letnich, jest zdecydowanie niewystarczająca.

Wiosenny przegląd

Po śnieżnej zimie, której nieodłącznie towarzyszą posypane solą drogi, warto oddać samochód na wiosenny przegląd. Mechanicy w warsztacie najlepiej zadbają o nasze auto. Nie tylko sprawdzą płyny eksploatacyjne naszego pojazdu, ale również zbadają, co wymaga naprawy bądź konserwacji. Takie działanie pozwoli uniknąć nieprzyjemnych przygód związanych z mechaniczną awarią naszego samochodu na trasie.

Czasami jednak, czy to z braku czasu, czy też w związku z innymi okolicznościami, nie mamy możliwość zostawienia samochodu specjalistom. W takiej sytuacji warto przynajmniej sprawdzić poziom najważniejszych płynów. Uzupełnienie poziomu oleju silnikowego czy płynu chłodniczego to czynności, których możemy podjąć się sami. W większości pojazdów, również skontrolowanie i uzupełnienie płynu hamulcowego oraz płynu do układu wspomagania kierownicy pozostaje w zakresie możliwości kierowcy. Jeżeli jednak pojawiają się  wątpliwości jak należy to zrobić, wtedy warto zajrzeć do instrukcji auta.

A to już wiesz?  Emirates SkyCargo skalują sieć i operacje do transportu podstawowych towarów

Właściwe planowanie

Przy przygotowywaniu się do podróży pomocne jest również optymalne dobranie trasy. To pozwoli rozplanować postoje i odpoczynki potrzebne do zregenerowania sił w długiej podróży. W tym miejscu z pomocą dla kierowcy przychodzą nawigacje samochodowe. Za ich pośrednictwem w łatwy sposób, jeszcze w zaciszu domowym, dobierzemy właściwą trasę, sprawdzimy gdzie znajdują się parkingi czy miejsca noclegowe. U wybranych producentów możemy znaleźć również dodatkowe funkcje, takie jak przewodniki turystyczne czy  wyszukiwanie lokalne za pośrednictwem przeglądarki Google.

„Nawigacje Mio mają w swojej bazie danych taką ilość użytecznych miejsc, tak zwanych punktów POI, by kierowca w każdej chwili mógł znaleźć najbliższą stację benzynową, restauracje czy też hotel” – mówi Tarik Hassan, CEE Marketing Manager Mio Technology. „Posiadacze naszych nawigacji wyposażonych w technologię TMC z pewnością przekonają się też o ogromnej użyteczności tej usługi poza miastem”.

Nawet przy przy najlepiej rozplanowanej trasie, podczas podróży mogą zakoczyć nas korki bądź nieprzewidziane roboty drogowe. Technologia Traffic Messaging Channel (TMC) to jedno z rozwiązań stosowanych przez producentów nawigacji, które informuje kierowców o różnych utrudnieniach na drogach. Dzięki temu nawigacje mogą wcześniej pobrać dane o korkach czy robotach drogowych i zaproponować użytkownikowi objazd tych miejsc. Na polskich trasach uwzględnianie robót drogowych może okazać się szczególnie przydatne właśnie wiosną, kiedy to nawierzchnia po zimie pełna jest nowch dziur, które wymagają intensywnej pracy drogowców.

 

Mio Technology — informacje

Mio Technologyprojektuje i sprzedaje urządzenia, dzięki którym użytkownicy mogą wykorzystać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie usług mobilnych. Firma powstała w maju 2002 roku, obecnie działa na Tajwanie, w Chinach, Europie, Ameryce Północnej, Australii, Japonii oraz Korei Południowej.Mio Technologyzatrudnia ponad 1500 osób na całym świecie, a swoje produkty oferuje w niemal 50 krajach. Firma dysponuje szeroką gamą mobilnych produktów do nawigacji, włączając systemy nawigacji samochodowej, handheldy, telefony oraz urządzenia GPS PDA. Wszystkie zaprojektowane z myślą o eksplorowaniu oraz odkrywaniu świata. ObecnieMio Technologyjest liderem sprzedaży urządzeń GPS w Polsce **.

A to już wiesz?  Zmiany w modelach Volvo S80, V70 i XC70

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/pl

**Wg danych z raportu GfK za 2010 źródło: Biuro Prasowe MiTAC Europe Załączniki: Zmotoryzowani, przywitajmy wiosnę transport, transport - Początek  wiosny to idealny moment by wyjechać za miasto. Jednak zanim ruszymy na pierwszą wiosenną wyprawę, zadbajmy o samochód. Kilka podstawowych czynności sprawi, że do celu podróży dotrzemy szybciej i bez przykrych niespodzianek. Hashtagi: #transport #transport

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy