sport Volvo zainteresowania

Z maratonu na regaty Volvo Ocean Race

Data publikacji: 16.05.2012 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Z maratonu na regaty Volvo Ocean Race Kategoria: sport, zainteresowania/hobby

Wyjazd na finał regat Volvo Ocean Race był nagrodą specjalną majowego Silesia Marathonu. Otrzymała ją osoba wylosowana spośród wszystkich biegaczy, którzy ukończyli maraton. Tym szczęśliwcem okazał się młody biegacz z Tychów, który uda się na finał  wraz z osobą towarzyszącą.

Silesia Marathon to największy śląski maraton organizowany corocznie od 2009 roku. W tegorocznej edycji wystartowało 1600 biegaczy, z czego 700 z nich go ukończyło.

Ukończenie maratonu, to naprawdę duży wyczyn. Dlatego cieszy nas, że jeden z biegaczy w nagrodę za to znakomite dokonanie pojedzie na metę regat Volvo Ocean Race. Te imprezy łączą się ze sobą, ponieważ pokazują zmagania człowieka z własnymi słabościami i konsekwentną walkę o zwycięstwo – powiedział Mariusz Nycz, Dyrektor Marketingu i PR w Volvo Auto Polska.

Fundatorem nagrody specjalnej maratonu jest Volvo Auto Polska, zaś partnerem biegu był autoryzowany dealer samochodów Volvo – firm Auto-Boss z Katowic. Dealer na potrzeby biegu dostarczył samochody techniczne oraz gadżety reklamowe.

To nie pierwszy raz gdy angażujemy się w tak dużą imprezę biegową. Tradycyjnie oprócz głównego maratonu wspieraliśmy również półmaraton. Warto zaznaczyć, że jednym z biegaczy, który ukończył ów półmaraton jest nasz pracownik Michał Chyla. Bardzo nas cieszy ta postawa i mamy nadzieję, że w kolejnych latach naszym pracownikom uda się ukończyć również główny maraton –  powiedział Mikołaj Małecki, Dyrektor zarządzający firmą Auto-Boss.

A to już wiesz?  Projekt YCC – realizowany przez kobiety z myślą o nowoczesnym użytkowniku samochodu

Regaty Volvo Ocean Race to jedna z największych imprez żeglarskich na świecie, podczas której zawodnicy okrążają całą kulę ziemską. W tegorocznej edycji, w październiku 2011 roku z Alicante wystartowało 6 międzynarodowych załóg. Załogi powinny dopłynąć na metę w Galway już za niecałe dwa miesiące. Jednak zanim tam dopłyną, muszą jeszcze pokonać 6 tys. mil morskich. źródło: Biuro Prasowe Volvo Auto Polska Załączniki: Z maratonu na regaty Volvo Ocean Race sport, zainteresowania/hobby - Wyjazd na finał regat Volvo Ocean Race był nagrodą specjalną majowego Silesia Marathonu. Otrzymała ją osoba wylosowana spośród wszystkich biegaczy, którzy ukończyli maraton. Tym szczęśliwcem okazał się młody biegacz z Tychów, który uda się na finał  wraz z osobą towarzyszącą. Hashtagi: #sport #zainteresowania/hobby