styl życia transport

Wielki sukces pojazdów blinkee.city w Rzeszowie – ponad 130 tys. km przejechane!

Wielki sukces pojazdów blinkee.city w Rzeszowie – ponad 130 tys. km przejechane!
19 lipca Rzeszów zyskał alternatywne źródło transportu – skutery i rowery blinkee.city, które można wypożyczyć na minuty wprost z ulicy. O sukcesie jednośladów w tym mieście mówią liczby – w niecałe 4 miesiące mieszkańcy Rzeszowa przejechali ponad 130 tys. kilometrów na wypożyczonych skuterach i rowerach, a liczba użytkowników wynosi blisko 10 tys.! Przy okazji Rzeszów zaoszczędził ponad 15 ton dwutlenku

Data publikacji: 15.11.2018 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wielki sukces pojazdów blinkee.city w Rzeszowie – ponad 130 tys. km przejechane! Kategoria: styl życia, transport

19 lipca Rzeszów zyskał alternatywne źródło transportu – skutery i rowery blinkee.city, które można wypożyczyć na minuty wprost z ulicy. O sukcesie jednośladów w tym mieście mówią liczby – w niecałe 4 miesiące mieszkańcy Rzeszowa przejechali ponad 130 tys. kilometrów na wypożyczonych skuterach i rowerach, a liczba użytkowników wynosi blisko 10 tys.! Przy okazji Rzeszów zaoszczędził ponad 15 ton dwutlenku węgla!

19 lipca Rzeszów zyskał alternatywne źródło transportu – skutery i rowery blinkee.city, które można wypożyczyć na minuty wprost z ulicy. O sukcesie jednośladów w tym mieście mówią liczby – w niecałe 4 miesiące mieszkańcy Rzeszowa przejechali ponad 130 tys. kilometrów na wypożyczonych skuterach i rowerach, a liczba użytkowników wynosi blisko 10 tys.! Przy okazji Rzeszów zaoszczędził ponad 15 ton dwutlenku węgla!

blinkee.city to marka oferująca skutery elektryczne do wynajęcia na minuty. Z pojazdów tej marki można korzystać w 17 polskich i 4 zagranicznych miastach. W lipcu do tego grona dołączył Rzeszów. Po 4 miesiącach przyszedł czas na sprawdzenie, jak ta innowacyjna usługa została odebrana przez mieszkańców. Wyniki z Rzeszowa okazały się doskonałe!

Rzeszów na dwóch kółkach

W połowie lipca do Rzeszowa trafiła flota licząca 20 skuterów elektrycznych oraz 100 rowerów, w tym 30, które posiadają wspomaganie elektryczne. Jak po 4 miesiącach wyglądają statystyki? Liczby mogą przyprawić o zawrót głowy – od 19 lipca do 4 listopada użytkownicy przejechali w sumie prawie 90 tys. km na skuterach i ponad 40 tys. km na rowerach. Łącznie to ponad 130 tys. km wykręconych przez rzeszowian na pojazdach blinkee.city! – Po 1,5 miesiąca obecności naszych jednośladów w Rzeszowie mówiliśmy, że kilometry wyjeżdżone przez użytkowników wystarczyłyby by objechać Ziemię. Tymczasem po niecałych 4 miesiącach rzeszowianie mogliby spokojnie objechać Ziemię aż 3 razy, i to z nadwyżką! – mówi Paweł Maliszewski, współzałożyciel blinkee.city.

A to już wiesz?  Emirates spełniają zobowiązania wobec klientów i zapewniają pewną podróż

Skuter wygrał z rowerem

Wciąż większą popularnością cieszą się skutery – to one w pierwszym rzeszowskim sezonie były wypożyczane ponad 19 tys. razy. – Ale i rowery miejskie cieszyły się niemałą popularnością – nasza aplikacja zarejestrowała w danym okresie ponad 11 tys. wypożyczeń. Użytkownicy chętnie korzystali zarówno z tradycyjnych rowerów, jak i z tych z napędem elektrycznym, a na siodełku spędzali średnio ok. 24 minuty – mówi Paweł Maliszewski.

Niezależność przemieszczania się

Łatwa obsługa skutera przez aplikację mobilną czy możliwość zaparkowania w dowolnym miejscu w obrębie wyznaczonej strefy to tylko niektóre z cech, jakie zaważyły na popularności skuterów i rowerów na wynajem wśród mieszkańców Rzeszowa. Długość średniego przejazdu skuterem wyniosła ok. 4 km, czyli dokładnie tyle, ile potrzeba, by podjechać do pracy czy ulubionej kawiarni – bez korków i zatruwania środowiska spalinami. – Myślę jednak, że największą wartością jest swoboda korzystania z tego rodzaju transportu. Na wynajętym przez aplikację skuterze czy rowerze możemy podjechać wszędzie, gdzie chcemy i to o każdej porze – jest to bardzo wygodne, zwłaszcza w miejscowościach, gdzie transport publiczny nie jest tak rozbudowany, jak w dużych miastach – tłumaczy Paweł Maliszewski. Entuzjazm użytkowników jest widoczny nie tylko w statystykach, ale także w opiniach, jakimi dzielą się z blinkee.city. „To był strzał w 10! W przyszłym roku na pewno będę korzystał z Państwa usług!” czy „Skutery uratowały mnie szczególnie ostatnio, kiedy padł mój samochód” to tylko niektóre z wiadomości przesłanych przez rzeszowian do blinkee.city.

13 listopada, z powodu zbliżającego się końca sezonu, jednoślady blinkee.city zniknęły z ulic Rzeszowa. Ich ogromna popularność pozwala jednak sądzić, że powrócą już w najbliższym sezonie. Firma prowadzi na ten temat rozmowy z miastem. źródło: Biuro Prasowe blinkee.city Załączniki: Wielki sukces pojazdów blinkee.city w Rzeszowie – ponad 130 tys. km przejechane! styl życia, transport - 19 lipca Rzeszów zyskał alternatywne źródło transportu – skutery i rowery blinkee.city, które można wypożyczyć na minuty wprost z ulicy. O sukcesie jednośladów w tym mieście mówią liczby – w niecałe 4 miesiące mieszkańcy Rzeszowa przejechali ponad 130 tys. kilometrów na wypożyczonych skuterach i rowerach, a liczba użytkowników wynosi blisko 10 tys.! Przy okazji Rzeszów zaoszczędził ponad 15 ton dwutlenku węgla! Hashtagi: #styl życia #transport

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy