towary konsumpcyjne transport

ERGO Hestia pierwszym ubezpieczycielem z dostępem do Centralnej Ewidencji Pojazdów

ERGO Hestia pierwszym ubezpieczycielem z dostępem do Centralnej Ewidencji Pojazdów
Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń otrzymało zgodę Ministerstwa Cyfryzacji na korzystanie z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Grupa ERGO Hestia jest tym samym pierwszym ubezpieczycielem w Polsce, który ma dostęp do bazy

Data publikacji: 12.08.2020 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: ERGO Hestia pierwszym ubezpieczycielem z dostępem do Centralnej Ewidencji Pojazdów Kategoria: towary konsumpcyjne, transport

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń otrzymało zgodę Ministerstwa Cyfryzacji na korzystanie z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Grupa ERGO Hestia jest tym samym pierwszym ubezpieczycielem w Polsce, który ma dostęp do bazy danych.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń otrzymało zgodę Ministerstwa Cyfryzacji na korzystanie z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Grupa ERGO Hestia jest tym samym pierwszym ubezpieczycielem w Polsce, który ma dostęp do bazy danych.

Zgoda na korzystanie z bazy Centralnej Ewidencji Pojazdów została uzyskana dzięki współpracy ERGO Hestii z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym. Docelowo doprowadzi ona do uproszczenia procesu sprzedaży, przy jednoczesnym wzbogaceniu informacji o pojeździe. Bazując jedynie na numerze rejestracyjnym lub VIN, część danych będzie uzupełniana automatycznie, co dodatkowo zminimalizuje ryzyko błędów.

– Zakładamy, że wraz z dostępem do Centralnej Ewidencji Pojazdów, otrzymamy narzędzie upraszczające proces zakupowy i wzbogacające taryfikację o nowe informacje, dostępne jak dotąd jedynie w formie deklaratywnej – mówi Rafał Czuba, szef Działu Rozwoju Pricingu w ERGO Hestii. – Będziemy mieli szczegółowy dostęp do informacji o przebiegu pojazdu, dacie rejestracji, aktualności badań technicznych i innych. Będziemy także w stanie podpowiadać i walidować posiadane informacje o pojeździe, co doprowadzi do polepszenia jakości zbieranych danych – wyjaśnia.

Uzyskanie zgody nie byłoby możliwe, gdyby nie współpraca z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym. To on umożliwia dostęp do Centralnej Ewidencji Pojazdów. Zgoda ministerstwa poprzedzona była wieloma testami przeprowadzonymi wspólnie przez ERGO Hestię i UFG.

– Cieszymy się, że Ministerstwo Cyfryzacji otwiera ewidencję pojazdów na potrzeby całego rynku ubezpieczeniowego. Szczególne podziękowania za współpracę kierujemy do ekspertów departamentu odpowiedzialnego bezpośrednio za CEP. Naszą rolą, jako organizacji wspierającej rynek ubezpieczeń, jest zarówno pomoc w obszarze IT, jak i dzielenie się wiedzą na temat spełnienia warunków formalnych i uzyskania zgody na dostęp. Dziękuję przedstawicielom ERGO Hestii za ich wiedzę i zaangażowanie wykazane w tym projekcie – powiedział Roman Kusyk, dyrektor departamentu rozwoju i zarządzania projektami w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym. źródło: Biuro Prasowe ERGO Hestia SA Załączniki: ERGO Hestia pierwszym ubezpieczycielem z dostępem do Centralnej Ewidencji Pojazdów towary konsumpcyjne, transport - Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń otrzymało zgodę Ministerstwa Cyfryzacji na korzystanie z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Grupa ERGO Hestia jest tym samym pierwszym ubezpieczycielem w Polsce, który ma dostęp do bazy danych. Hashtagi: #towary konsumpcyjne #transport

A to już wiesz?  Sojusz inwestuje w ekosystem danych dla usług transportowych

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy