ekonomia transport

FM Logistic zacieśnia współpracę ze startupami, dołączając do akceleratora Plug and Play

FM Logistic zacieśnia współpracę ze startupami, dołączając do akceleratora Plug and Play
Data publikacji: 04.10.2019 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: FM Logistic zacieśnia współpracę ze startupami, dołączając do akceleratora Plug and Play Kategoria: transport, ekonomia/biznes/finanse FM Logistic, operator

Data publikacji: 04.10.2019 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: FM Logistic zacieśnia współpracę ze startupami, dołączając do akceleratora Plug and Play Kategoria: transport, ekonomia/biznes/finanse

FM Logistic, operator logistyczny i dostawca usług kontraktowych (3PL), nawiązał partnerską współpracę z innowacyjną globalną platformą Plug and Play. Informacja została ogłoszona 1. października podczas oficjalnego otwarcia nowego biura Plug and Play w Hamburgu.

Nowe partnerstwo umożliwi firmie FM Logistic nawiązanie współpracy ze startupami z globalnej sieci Plug and Play, których działalność skupia się na łańcuchu dostaw oraz pomaganie im w testowaniu nowych pomysłów i rozwiązań w praktyce. Przyszła współpraca będzie koncentrować się na rozwiązaniach związanych z poprawą skuteczności realizacji zamówień w kanałach e-commerce i omnichannel.

„Niezmiernie cieszy nas, że firma FM Logistic dołączyła do grona naszych partnerów” – powiedział Mike Zayonc, założyciel Plug and Play Supply Chain & Logistics. „Wspólnie z takimi partnerami jak FM Logistic, ExxonMobil, L'Oréal, DHL, Prologis, Ericsson, Shell, Tchibo
i BASF współpracujemy nad rozwojem najbardziej zaawansowanych technologii, aby wprowadzać cyfrowe transformacje do globalnego łańcucha dostaw i na rynku usług logistycznych”.

Wspólnie z działającą na rynku nieruchomości firmą NG Concept, która jest częścią Grupy, FM Logistic zamierza rozwijać współpracę ze startupami łańcucha dostaw w ramach wspólnej, otwartej strategii innowacji.

„FM Logistic chce rozwijać współpracę z startupami, aby opracowywać nowe oferty logistyczne i ułatwić przejście na zieloną logistykę” – powiedział Xavier Prévost, dyrektor ds. rozwiązań biznesowych i systemów informatycznych w FM Logistic. „W ciągu kilku ostatnich lat pracowaliśmy z wieloma startupami, testując wspólnie nowe technologie i urządzenia, w tym egzoszkielety i drony, rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji oraz narzędzia automatyki magazynowej. Wprowadzamy w życie nowatorskie rozwiązania, które podnoszą jakość usług, skuteczność działania i ułatwiają pracę naszym pracownikom” – dodał.

Plug and Play Supply Chain & Logistics to ogólnoświatowy program, w którym uczestniczy ponad 40 liderów z różnych branż, w tym wielcy gracze jak Walmart, L’Oréal, DHL, Shell, ExxonMobil, Ericsson, Panalpina, BASF, Prologis i Tchibo. Obecnie w Dolinie Krzemowej realizowana jest piąta edycja programu, w ramach którego działalność rozpoczęło 103 startupy. Nowa platforma umożliwi firmie FM Logistic uruchamianie pilotażowych programów, inwestowanie w nowe technologie opracowane przez startupy, zapoznanie się z innowacyjnymi rozwiązaniami oraz nowymi obiecującymi trendami, jakie pojawiają się na różnych międzynarodowych rynkach.

A to już wiesz?  80 rocznica powstania pierwszej opony zimowej do samochodów osobowych

Bardziej szczegółowe informacje dla startupów i korporacji zainteresowanych udziałem w programie są dostępne na stronie: https://www.plugandplaytechcenter.com/supply-chain/ źródło: Biuro Prasowe FM Logistic Załączniki: FM Logistic zacieśnia współpracę ze startupami, dołączając do akceleratora Plug and Play transport, ekonomia/biznes/finanse - Hashtagi: #transport #ekonomia/biznes/finanse

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy