nowe produkty transport

Otwarcie oddziału Fjord Line w Polsce

Otwarcie oddziału Fjord Line w Polsce
Norweskie linie promowe Fjord Line od ośmiu lat były obecne w Polsce a bilet na prom można było wykupić przez wybrane biura podróży lub agentów. W związku ze wzrostem ruchu pasażerskiego z naszego kraju – 2014 w stosunku do 2013 na poziomie 54% - Norwegowie podjęli decyzję o utworzeniu własnego oddziału z siedzibą w

Data publikacji: 04.02.2016 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Otwarcie oddziału Fjord Line w Polsce Kategoria: nowe produkty/usługi, transport

Norweskie linie promowe Fjord Line od ośmiu lat były obecne w Polsce a bilet na prom można było wykupić przez wybrane biura podróży lub agentów. W związku ze wzrostem ruchu pasażerskiego z naszego kraju – 2014 w stosunku do 2013 na poziomie 54% – Norwegowie podjęli decyzję o utworzeniu własnego oddziału z siedzibą w Poznaniu.

Norweskie linie promowe Fjord Line od ośmiu lat były obecne w Polsce a bilet na prom można było wykupić przez wybrane biura podróży lub agentów. W związku ze wzrostem ruchu pasażerskiego z naszego kraju – 2014 w stosunku do 2013 na poziomie 54% – Norwegowie podjęli decyzję o utworzeniu własnego oddziału z siedzibą w Poznaniu.

„Dostrzegamy potencjał polskiego rynku i chcemy być na nim jako pierwsi. Od 2008 roku liczba rezerwacji systematycznie rośnie, od tego samego czasu Fjord Line konsekwentnie inwestuje i poszerza swoją ofertę w Polsce. Polska jest atrakcyjnym rynkiem nie tylko z powodu turystycznego zainteresowania Norwegią ale także z racji rosnącej liczby Polaków w Norwegii. Dzięki temu, ruch odbywa się praktycznie przez cały rok” – mówi Rickard Ternblom, CEO Fjord Line.

Oddział w Polsce podlega Fjord Line GmbH z siedzibą w Niemczech. Biuro Fjord Line w Poznaniu odpowiedzialne jest za sprzedaż, marketing i kontakty z mediami w Polsce. Dodatkowo oddział sprawuje pieczę nad całą Europą Środkowo-Wschodnią. Fjord Line jest jedynym operatorem promowym, który nie obsługując bezpośredniego połączenia Polski ze Skandynawią uruchomił w naszym kraju swoje przedstawicielstwo. Związki Fjord Line z Polską zostały zainicjowane już kilka lat wcześniej, gdy podjęto decyzję o budowie kadłubów najnowszych promów – MS Stavangerfjord i MS Bergensfjord – w Stoczni Gdańskiej. Obecnie obydwa statki to jedne z najnowocześniejszych promów na świecie: energooszczędne, przyjazne dla środowiska, z wygodnymi, nowoczesnymi kajutami. Standard i wyposażenie promów Fjord Line  porównywalny jest do popularnych „wycieczkowców” obsługujących rejsy turystyczne bardziej niż do typowych promów typu cargo.

A to już wiesz?  Mitsubishi l200 najlepszym samochodem flotowym 2016 roku

Ile zapłacimy za rejs takim promem? Ceny za podróż dla dwóch osób z samochodem zaczynają się już od 50 euro czyli około 210 zł. Dodatkowo członkowie Fjord Club otrzymają 10% zniżki na rejs z samochodem.
Dokąd dopłyniemy? Obecnie Fjord Line obsługuje cztery połączenia z duńskiego portu w Hirtshals do norweskiego Bergen, Stavanger, Langesund (Oslo) i Kristiansand. Dodatkowo z armatorem dostać się można ze Szwecji do Norwegii podróżując na trasie Sandefjord – Strömstad. Nowością są rejsy lokalne, w lutym tego roku Fjord Line otworzył możliwość rejsu pomiędzy dwoma norweskimi portami w Stavanger i Bergen. Nowością jest promowe połączenie między Norwegią i Szwecją na trasie Sandefjord – Strömstad. I chociaż rejs z Danii nie jest pierwszą myślą jaka przychodzi na myśl polskiemu turyście planującemu wakacje w Norwegii plusów z dojazdu do krainy trolli przez Niemcy i Danię jest kilka i są warte rozważenia: z Fjord Line zazwyczaj można szybciej dotrzeć nad fiordy. Wszystko zależy skąd wyruszamy i jaki jest nasz cel podróży. W dodatku autostrady w Niemczech i Danii są wygodne i jak dotąd bezpłatne. Podróż własnym samochodem daje swobodę na miejscu; można zapakować własny prowiant i wyposażenie (ceny w Norwegii mogą popsuć humor każdemu turyście). Położenie portów blisko atrakcji turystycznych pozwala na dotarcie do centrum Stavanger w 20 minut, a do słynnej hanzeatyckiej dzielnicy Bryggen w 10 minut!

Podczas jednej podróży można zobaczyć Danię i Norwegię i jednocześnie doświadczyć wszystkich atrakcji związanych z komfortową podróżą morską. Nowoczesny statek, skandynawska kuchnia, rozrywka, wolnocłowe zakupy. Płynąc do Stavanger lub Bergen, prom pokonuje wąskie cieśniny i fiordy, przepływa w pobliżu czarujących wiosek, wysp i wysepek, możemy podziwiać górski pejzaż Norwegii. „Skandynawska przygoda zaczyna się już na statku. Rejs z Fjord Line nie jest transportem z punktu A do punktu B, jest częścią wakacji i mamy nadzieję, że również polscy turyści to docenią” – podsumowuje Luiza Lendzion, dyrektor regionalny na Europę Wschodnią. źródło: Biuro Prasowe Fjord Line Załączniki: Otwarcie oddziału Fjord Line w Polsce nowe produkty/usługi, transport - Norweskie linie promowe Fjord Line od ośmiu lat były obecne w Polsce a bilet na prom można było wykupić przez wybrane biura podróży lub agentów. W związku ze wzrostem ruchu pasażerskiego z naszego kraju – 2014 w stosunku do 2013 na poziomie 54% - Norwegowie podjęli decyzję o utworzeniu własnego oddziału z siedzibą w Poznaniu. Hashtagi: #nowe produkty/usługi #transport

A to już wiesz?  5 gwiazdek dla Mitsubishi Eclipse Cross w testach zderzeniowych JNCAP

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy