nowe produkty transport

Skuteczne metody zmniejszenia kosztu ubezpieczenia auta

Data publikacji: 20.05.2013 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Skuteczne metody zmniejszenia kosztu ubezpieczenia auta Kategoria: nowe produkty/usługi, transport Przeprowadzone przez Ernst&Young światowe badanie rynku ubezpieczeń wykazało,

Data publikacji: 20.05.2013 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Skuteczne metody zmniejszenia kosztu ubezpieczenia auta Kategoria: nowe produkty/usługi, transport

Przeprowadzone przez Ernst&Young światowe badanie rynku ubezpieczeń wykazało, że dla 53% Europejczyków przy wyborze ubezpieczenia kluczowa jest cena. Kierowcy szukając oszczędności przy zakupie polis komunikacyjnych często decydują się na ograniczenie zakresu ubezpieczenia. Wielu z nich zapomina o sposobach pozwalających zapłacić nawet kilkaset złotych mniej za OC i AC. Specjaliści porównywarki rankomat.pl radzą jak obniżyć wysokość składki.

Szukaj kodów promocyjnych

Wiele firm ubezpieczeniowych organizuje akcje promocyjne, udostępniając kody, pozwalające na oszczędność od kilkudziesięciu złotych dla polis OC do kilkuset dla OC i AC. Kody promocyjne pojawiają się bezpośrednio na stronach internetowych towarzystw ubezpieczeniowych, forach, czy też facebookowym fanpagu. 

Zapłać kartą kredytową

Na zniżkę za płatność kartą kredytową klienci mogą liczyć zwłaszcza w firmach działających w kanale direct. Jej wysokość bywa czasem uzależniania od banku, który taką kartę wydał i może sięgać nawet 10%. Bezpieczeństwo takich transakcji komentuje Marek Baran, PR manager TU Link4 S.A.:

– „Płatności kartowe typu "Mail Order/Telephone Order" (realizowane za pomocą telefonu, faksu lub poczty) są powszechne na rozwiniętych rynkach i coraz częściej stosuje się je również w Polsce. Klient Link4, który decyduje się zapłacić za polisę przez telefon, przełączany jest na drugą, bezpieczną linię, a połączenie to nie jest nagrywane. Klient proszony jest o podanie: numeru karty, jej daty ważności, oraz kodu bezpieczeństwa CVV, widniejącego na odwrocie każdej karty kredytowej. Podczas rozmowy pracownik Link4 wprowadza dane bezpośrednio do sytemu płatności, dzięki czemu są one przekazywane od razu do Agenta Rozliczeniowego, który rozlicza płatność. Płatności realizowane tą metoda przez Link4 TU S.A. są zgodne z wymogami zawartymi w regulacjach międzynarodowych organizacji płatniczych (Visa, MarsterCard), a rozlicza je jeden z wiodących w Polsce Agentów Rozliczeniowych.”

A to już wiesz?  Auta Mitsubishi gotowe na Euro 6D

Zweryfikuj sposób naliczania składki

Nie zawsze dane właścicieli samochodu będą podstawą do kalkulacji składki. Istnieją towarzystwa ubezpieczeniowe, które dają możliwość zamiany kolejności właścicieli w polisie lub obliczają składkę biorąc pod uwagę głównego użytkownika samochodu. W zależności od sposobu kalkulowania ubezpieczenia, wysokość składki może być różna.

– „W Link4 składka kalkulowana jest indywidualnie dla każdego ryzyka, w oparciu między innymi o dane głównego użytkownika pojazdu, który może być inny niż właściciel pojazdu. W naszej opinii, z punktu widzenia oceny ryzyka ważnym jest kto będzie się danym pojazdem poruszał, a nie kto jest jego formalnym właścicielem. Takie podejście umożliwia nam również wycenę na podstawie faktycznego doświadczenia kierowcy w użytkowaniu pojazdów, a nie wyłącznie długości posiadania ubezpieczenia i wypracowanych zniżek Bonus Malus. Dzięki temu możemy uwzględnić wieloletnie doświadczenia kierowców, którzy wcześniej poruszali się jedynie autami służbowymi czy też unikamy sytuacji, w których składka jest wyliczana na właściciela, który od wielu lat nie prowadzi pojazdów. W ten sposób składka jest w naszej ocenie bardziej adekwatna do rzeczywistego ryzyka. Nasza firma ustala składki ubezpieczeniowe na podstawie własnych danych statystycznych, tak więc mamy możliwość wykluczenia młodych kierowców z portfela doświadczonych użytkowników pojazdów; ci ostatni otrzymują bardziej atrakcyjne stawki gdyż nie muszą subsydiować bardziej szkodowych ryzyk.” – wyjaśnia Marek Baran PR manager, TU Link4 S.A.

Zapytaj o możliwość przeniesienia zniżek

Kierowcy którzy do tej pory ubezpieczali jedynie OC a rozważają zakup pakietu OC i AC nie muszą się martwić o brak zniżek z autocasco. Wiele firm ubezpieczeniowych uwzględnia bezszkodowy przebieg ubezpieczenia OC przy kalkulacji autocasco. Istnieje również możliwość wykorzystania zniżek współmałżonka, pod warunkiem posiadania wspólnoty majątkowej.

Zwróć uwagę na sposób definiowania młodego kierowcy

Młodzi użytkownicy pojazdów, powinni szczególnie uważać przy zakupie polisy, bowiem są oceniani jako bardziej szkodowi. Są jednak ubezpieczyciele, którzy ze swoją ofertą chcą trafić właśnie do osób z małym doświadczeniem. Warto zatem zwrócić uwagę na te z firm, które dają możliwość uniknięcia drastycznych zwyżek. Należy pamiętać, że nie istnieje jeden wspólny sposób definiowania osoby będącej młodym kierowcą. Różna bywa zarówno granica wieku, jak również staż prawa jazdy.

A to już wiesz?  Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji w projekcie wykorzystania biogazu do zasilania silników pojazdów i maszyn rolniczych

Porównaj jak największą liczbę ofert

Liczba zakładów ubezpieczeń oferujących polisy komunikacyjne jest tak duża, że samodzielna weryfikacja ofert byłaby czasochłonna. Ponadto ramy czasowe, dla zebrania ofert powinny być jak najwęższe – taryfy ubezpieczeniowe są często poddawane aktualizacjom.

„Wciąż zmieniające się taryfy ubezpieczeniowe nie pozwalają uznać oferty dotychczasowej firmy ubezpieczeniowej za tę najtańszą. Zawsze należy pamiętać o porównaniu ofert przed końcem każdej polisy, wówczas mamy gwarancje, że dokonaliśmy mądrego wyboru”- komentuje Urszula Pazio, dyrektor sprzedaży porównywarki rankomat.pl.

Narzędziem pomagającym wybrać ubezpieczenie są  internetowe porównywarki ubezpieczeń. Pozwalają one porównać ceny oraz zakresy polis nawet kilkunastu firm jednocześnie. Kierowcy korzystający z porównywarek mogą liczyć również na merytoryczne wsparcie ze strony doradców, którzy znają więcej sposobów na obniżenie cen polis.

O rankomat.pl:

Rankomat.pl jest internetową porównywarką ubezpieczeń samochodowych. Klienci mają do dyspozycji kalkulator, dzięki któremu mogą obliczyć oferty kilkunastu towarzystw oraz zakupić polisę online. Dla klientów, którzy potrzebują wsparcia czeka kilkudziesięciu agentów, którzy pomagają dokonać zakupu polisy a także porównują oferty oraz dobierają optymalny zakres ubezpieczenia. źródło: Biuro Prasowe rankomat.pl Załączniki: Skuteczne metody zmniejszenia kosztu ubezpieczenia auta nowe produkty/usługi, transport - Hashtagi: #nowe produkty/usługi #transport

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy