handel transport

Poczta obsługuje już przesyłki adresowane do ponad 80 państw

Poczta obsługuje już przesyłki adresowane do ponad 80 państw
Poczta Polska przywraca możliwość nadawania przesyłek do kolejnych krajów europejskich, afrykańskich i azjatyckich,

Data publikacji: 30.10.2020 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Poczta obsługuje już przesyłki adresowane do ponad 80 państw Kategoria: handel, transport

Poczta Polska przywraca możliwość nadawania przesyłek do kolejnych krajów europejskich, afrykańskich i azjatyckich, m.in.

Poczta Polska przywraca możliwość nadawania przesyłek do kolejnych krajów europejskich, afrykańskich i azjatyckich, m.in. Albanii, Republiki Południowej Afryki,  Azerbejdżanu.

Liczba państw i terytoriów, do których Polacy mogą wysyłać przesyłki wzrosła do 87. Stało się to za sprawą przywrócenia możliwości wysyłania listów do Republiki Południowej Afryki, Albanii, Armenii, Azerbejdżanu, Etiopii, Filipin, Iraku, Iranu, Jordanii, Kirgistanu, Kuwejtu, Libanu, Libii, Tanzanii. Paczki można obecnie nadawać do 55 krajów, w tym: Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Niemiec. W związku z utrudnieniami w transporcie, a zwłaszcza transporcie lotniczym do niektórych krajów oraz ograniczeniami w pracach służb eksploatacyjnych operatorów pocztowych w Polsce i zagranicą spodziewane są opóźnienia w doręczaniu przesyłek wysyłanych do wymienionych krajów. 

– Poczta Polska wykorzystuje szereg kontaktów, aby stale rozszerzać listę państw i terytoriów, do których nasi klienci mogą wysyłać przesyłki. Utrudnienia w transporcie lotniczym, które są spowodowane pandemią, sprawiły, że dotychczasowe międzynarodowe połączenia pocztowe musimy zastępować innymi rozwiązaniami logistycznymi. Ma to szczególne znaczenie w zbliżającym się okresie przedświątecznym, dlatego dokładamy starań, aby nasi klienci mogli przesłać życzenia lub upominki do bliskich z różnych zakątków świata – mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Przesyłki kurierskie, które są zaliczane do najszybciej doręczanych, można obecnie wysyłać do 20 państw, min. Niemiec i Holandii.

Operator Narodowy dokłada wszelkich starań, by umożliwić klientom międzynarodową wymianę korespondencji. Przez cały czas analizuje sytuację i pozostaje w stałym kontakcie z przewoźnikami, zwłaszcza liniami lotniczymi oraz zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów.

Aktualne informacje o możliwościach wysyłki przesyłek zagranicznych dostępne są na stronie Poczty. źródło: Biuro Prasowe Poczta Polska Załączniki: Poczta obsługuje już przesyłki adresowane do ponad 80 państw handel, transport - Poczta Polska przywraca możliwość nadawania przesyłek do kolejnych krajów europejskich, afrykańskich i azjatyckich, m.in. Hashtagi: #handel #transport

A to już wiesz?  Linie Emirates dodają 7 kolejnych miast do swojej siatki połączeń

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy