sport transport

Kisiel liderem po trzeciej rundzie Volkswagen Castrol Cup. Dobry występ Obuchowicza

Data publikacji: 18.05.2013 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Kisiel liderem po trzeciej rundzie Volkswagen Castrol Cup. Dobry występ Obuchowicza Kategoria: sport, transport

Jan Kisiel, startujący samochodem w barwach Castrol EDGE, jest liderem po trzech eliminacjach Volkswagen Castrol Cup. Bartosz Obuchowicz, występujący jako VIP, dobrze spisał się podczas eliminacji w Brnie – w pierwszym wyścigu zajął 18. miejsce, w drugim był 21.

Bartosz Obuchowicz, startujący jako VIP, stoczył w obu dzisiejszych wyścigach pasjonującą walkę z Aleksandrą Furgał. Raz był górą, raz musiał uznać wyższość bardziej doświadczonej zawodniczki, która po wyścigu powiedziała, że nie widziała jeszcze, by ktoś po wypadnięciu na żwir nie ujął gazu, a wręcz przyspieszał. – Na pewno w tej sytuacji pomogło mi doświadczenie z rallycrossu – mówi Bartosz Obuchowicz. – Gdybyśmy w wyścigu jechali poboczem, poszłoby mi lepiej – żartuje aktor.

Jeszcze goręcej było z przodu stawki. Pierwszy wyścig na Automotodromie  wygrał Robertas Kupcikas, a Jakub Litwin i Jan Kisiel zajęli drugie i trzecie miejsce. Przez ponad połowę dystansu prowadził Mateusz Lisowski, jednak awaria wyeliminowała go z walki o zwycięstwo. Dość niespodziewanie, ale w pełni zasłużenie drugi wyścig wygrał Krystian Korzeniowski. Kolejne miejsca zajęli Szwedzi – Rasmus Marthen i Marcus Fluch.

Następna eliminacja Volkswagen Castrol Cup odbędzie się 21 i 22 czerwca na Torze Poznań.

Cykl wyścigów Volkswagen Castrol Cup obejmuje w 2013 roku siedem rund, rozgrywanych na pięciu torach. Poza torem Automotodrom Brno kierowcy rywalizują także na następujących obiektach: Slovakiaring, Tor Poznań, Red Bull Ring i Hungaroring. Do Volkswagen Castrol Cup zgłosiło się 24 kierowców z ośmiu krajów. Zawodnicy ścigają się w specjalnie przygotowanych Volkswagenach Golfach GTI z silnikami o mocy 310 KM (260 KM plus 50 KM uzyskiwanych dzięki systemowi Push-to-Pass), zalewanych olejem Castrol EDGE Professional LLIII 5W-30. Równolegle z rywalizacją kierowców, miłośnicy gier komputerowych, dysponujący konsolami Xbox, mogą spróbować swoich sił w wirtualnej edycji pucharu, dostępnej pod adresem: www.liveleague.pl.

A to już wiesz?  Gliwickie ulice bogatsze o elektryki!

źródło: Biuro Prasowe BP Europa SE, Oddział w Polsce Załączniki: Kisiel liderem po trzeciej rundzie Volkswagen Castrol Cup. Dobry występ Obuchowicza sport, transport - Jan Kisiel, startujący samochodem w barwach Castrol EDGE, jest liderem po trzech eliminacjach Volkswagen Castrol Cup. Bartosz Obuchowicz, występujący jako VIP, dobrze spisał się podczas eliminacji w Brnie – w pierwszym wyścigu zajął 18. miejsce, w drugim był 21. Hashtagi: #sport #transport