ekonomia Emirates transport

Optymistyczne prognozy dla linii Emirates na 2020 rok

Optymistyczne prognozy dla linii Emirates na 2020 rok
3 stycznia 2020

Data publikacji: 03.01.2020 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Optymistyczne prognozy dla linii Emirates na 2020 rok Kategoria: transport, ekonomia/biznes/finanse

3 stycznia 2020 r.

3 stycznia 2020 r. – Warszawa, Polska – Linie Emirates podsumowują rok 2019, który dla największej międzynarodowej linii lotniczej na świecie był pasmem sukcesów w zakresie produktów, połączeń i jakości podróży. Przewoźnik wchodzi w rok 2020 z zamiarem dalszego rozwoju działalności w obszarze operacyjnym, handlowym i obsługi pasażera, jednocześnie przygotowując się do wystawy Expo2020 – najwspanialszego widowiska świata – która otworzy swe podwoje dla gości z całego świata w październiku.

– Ubiegły rok minął pod znakiem korygowania planów dotyczących naszej floty i siatki połączeń, kiedy stało się jasne, że Airbus zakończy produkcję A380. Elastyczność Emirates i odpowiednie zarządzanie – podczas remontu południowego pasa startowego na lotnisku w Dubaju, a także w odpowiedzi na ubiegłoroczne zawirowania polityczne i społeczno-gospodarcze – dowiodły naszej sprawności i przyniosły rezultaty. Ponadto w dalszym ciągu realizowaliśmy naszą obietnicę „fly better”, ulepszając ofertę produktów i usług na każdym etapie podróży – powiedział prezes linii Emirates, sir Tim Clark, podsumowując najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia ubiegłego roku.

– W 2020 roku będziemy nadal rozszerzać wybór połączeń i zwiększać atrakcyjność naszej oferty we współpracy z naszymi partnerami. Z niecierpliwością czekamy też na wystawę Expo2020 w Dubaju, podczas której w Pawilonie Emirates zaprezentujemy przyszłość lotnictwa przed gośćmi z całego świata – dodał sir Tim Clark.

Międzynarodowe połączenia przez Dubaj

W ciągu 12 miesięcy od stycznia 2019 roku linie Emirates przetransportowały blisko 58 mln pasażerów nowoczesną i wydajną flotą Airbusów A380 i Boeingów 777. W minionym roku przewoźnik wykonał 186 000 lotów, średnio 3 500 tygodniowo, pokonując łącznie ponad 885 mln km – równowartość ponad 2 300 podróży na Księżyc i z powrotem.* Ponadto podał blisko 63 mln posiłków na trasach z Dubaju* i tylko w tym jednym mieście przyjął ponad 35 mln sztuk bagażu.

1 / 8

W 2019 roku linie wzbogaciły swoją międzynarodową siatkę 159 kierunków o trzy nowe połączenia pasażerskie: Dubaj-Bangkok przez Phnom Penh, ułatwiające podróż między Kambodżą a Tajlandią, bezpośrednie połączenie do Porto, drugiego kierunku przewoźnika w Portugalii, a także najnowsze połączenie do Meksyku przez Barcelonę.

A to już wiesz?  Niezniszczalny pickup na służbie. Toyota Hilux z zabudową dla straży pożarnej

Ponadto przewoźnik zwiększył częstotliwość i oferowanie na 12 trasach.

Linie Emirates zadbały także o większy wybór i wygodę lotów dzięki pogłębieniu współpracy z partnerami. Na koniec roku 2019 przewoźnik współpracował z 26 partnerami codeshare i 156 partnerami interline w 200 krajach, rozszerzając swoją siatkę połączeń o ponad 1 800 unikalnych kierunków. Wśród nowych partnerów znalazły się m.in. China Southern Airlines, Africa World Airlines, LATAM Airlines, SpiceJet oraz Interjet.

Od dwóch lat trwa owocna współpraca linii Emirates i flydubai, które od 2017 roku w ramach wspólnej siatki połączeń przez Dubaj przewiozły ponad 6 mln pasażerów. Pasażerowie Emirates korzystają z wygodnej podróży do 94 kierunków w siatce połączeń flydubai, a pasażerowie flydubai mogą podróżować do 143 kierunków w ofercie Emirates.

Linie Emirates rozszerzyły swoją siatkę połączeń obsługiwanych przez flagowy samolot przewoźnika A380, uruchamiając regularne loty do Rijadu, Kairu i Maskatu. W okresie letnim przewoźnik realizował również sezonowe połączenia A380 do Bostonu i Ammanu, oferując możliwość podróży swoim flagowym samolotem większej liczbie pasażerów.

Strategiczne inwestycje na przyszłość

Podczas wystawy Dubai Airshow 2019 linie Emirates złożyły zamówienie na 50 samolotów A350-900 XWB i potwierdziły umowę zakupu 30 samolotów Boeing 787-9. Zgodnie z wieloletnią strategią utrzymywania nowoczesnych i wydajnych samolotów szerokokadłubowych ostatnia, warta 24,8 mld dolarów inwestycja przewoźnika w przyszłą flotę zwiększy jego elastyczność w zakresie oferowania i zasięgu, umożliwiając mu dalszy rozwój oferty połączeń po 2020 roku.

Nowoczesne inicjatywy dla pasażerów

Kierując się dobrem pasażerów, linie Emirates zakończyły kolejny rok pod znakiem nowatorskich produktów i usług zapewniających niezrównaną jakość obsługi na pokładzie i na lotnisku. W kwietniu 2019 roku przewoźnik zakończył warty 150 mln dolarów program przebudowy 10 samolotów Boeing 777-200LR do wersji dwuklasowej, w której znajdują się szersze fotele w układzie 2-2-2- oraz zupełnie odnowiona kabina klasy ekonomicznej.

Pasażerowie Emirates w dalszym ciągu mają ogromny wybór w systemie rozrywki pokładowej ice obejmującym już ponad 4 500 kanałów, który w 2019 roku został nagrodzony 15. raz z rzędu w plebiscycie Skytrax World Airline Awards oraz 3. raz z rzędu w plebiscycie APEX Passenger Choice.

A to już wiesz?  Poczta Polska i Energa rozwijają elektromobilność

W tym roku linie Emirates ulepszyły ofertę rozrywki pokładowej, dodając możliwość synchronizacji playlist. Teraz pasażerowie mogą przeglądać bogatą ofertę rozrywki pokładowej, tworzyć własne playlisty przed lotem i synchronizować je z systemem ice po wejściu na pokład, korzystając z aplikacji Emirates. Od czasu wprowadzenia funkcji powstało już ponad 180 000 niepowtarzalnych playlist, a przewoźnik rozszerza ją stopniowo na całą flotę.

Linie Emirates przeznaczają ponad 20 mln dolarów rocznie na obsługę systemów łączności pokładowej, aby sprostać oczekiwaniom nowoczesnych podróżników. W 2019 roku z pokładową siecią bezprzewodową łączono się ponad 13 mln razy – pasażerowie coraz częściej liczą na możliwości skontaktowania się z rodziną i przyjaciółmi w trakcie lotu.

Zapewniając bezstresową podróż i kompleksową obsługę, linie Emirates otworzyły pierwszy terminal odpraw poza lotniskiem, który umożliwi wygodną przesiadkę pasażerom statków rejsowych w Dubaju. Stanowiska odprawy Emirates znajdujące się w porcie morskim w Dubaju (Port Rashid) pozwalają pasażerom opuszczającym pokład statku odprawić się i pozwiedzać miasto bez żadnych przeszkód przed wyruszeniem w dalszą podróż liniami Emirates.

Linie Emirates wprowadziły systemy biometryczne i rozpoznawania twarzy przy bramkach na lotnisku w Dubaju dla pasażerów lecących do jednego z 12 kierunków w USA, ograniczając czas potrzebny na kontrolę tożsamości do maksymalnie dwóch sekund. W nadchodzącym roku przewoźnik planuje wprowadzenie kolejnych rozwiązań biometrycznych we współpracy z partnerami na lotnisku w Dubaju.

Aplikacja Emirates została jedną z najpopularniejszych aplikacji linii lotniczych – ma już blisko 2 mln aktywnych użytkowników i jest dostępna w 19 językach, m.in. arabskim, umożliwiając użytkownikom wyszukiwanie i rezerwację lotów oraz zarządzanie nimi. Oprócz tego niedawno przewoźnik dodał do swojej aplikacji nową funkcję „Airport Maps”, która ułatwia pasażerom poruszanie się po lotnisku w Dubaju, prowadząc przez stanowiska odprawy, poczekalnie Emirates, sklepy, restauracje i bankomaty.

W 2019 roku liczba członków Emirates Skywards, nagradzanego programu lojalnościowego linii Emirates i flydubai, osiągnęła rekordowy poziom – 25 milionów. W ciągu roku w programie lojalnościowym pojawiły się nowe produkty i usługi, m.in. Skywards Exclusives – wyjątkowa oferta starannie dobrana spośród wydarzeń sponsorowanych przez Emirates. Skywards Everyday pozwala członkom gromadzić punkty Skywards Miles w dowolnej chwili w ich ulubionych punktach handlowo-usługowych, rozrywkowych i gastronomicznych na terytorium ZEA. Do programu Emirates Skywards dołączyli także nowi partnerzy, m.in. linie lotnicze takie jak Copa Airlines i Bangkok Airways, hotele, sklepy i banki.

A to już wiesz?  Nokian Tyres ponownie znalazła się w gronie najbardziej zrównoważonych firm

Zbliżamy ludzi

W 2019 roku linie Emirates w dalszym ciągu wspierały wydarzenia sportowe i kulturalne poprzez liczne międzynarodowe umowy sponsorskie, docierając do klientów na całym świecie i zbliżając ludzi poprzez wspólną pasję. Będąc jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w międzynarodowym sporcie, linie Emirates po raz kolejny podjęły szereg inicjatyw towarzyszących najbardziej wyczekiwanym imprezom sportowym roku, takimi jak Mistrzostwa Świata w Krykiecie 2019 czy Puchar Świata w Rugby 2019. W swojej ojczyźnie przewoźnik świętował 50. rocznicę organizacji pierwszych rozgrywek Dubai Rugby Sevens.

W ciągu roku linie Emirates zamówiły 8 okolicznościowych malowań samolotów, aby podkreślić doniosłe wydarzenia i zaprezentować sponsorowane wydarzenia całemu światu. Były to trzy malowania z okazji Expo 2020 w Dubaju symbolizujące motywy wystawy (zrównoważony rozwój, mobilność i możliwości), Airbus A380 z motywem „ZEA w kosmosie” z okazji pierwszej misji kosmicznej z udziałem ZEA, A380 z motywem Mistrzostw Świata w Krykiecie 2019, A380 z motywem Pucharu Świata w Rugby, A380 ozdobiony na 50. rocznicę Rugby Sevens w Dubaju oraz A380 z motywem „Rok tolerancji”.

Z okazji 48. Święta Narodowego Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Narodowego Roku Tolerancji linie Emirates pożegnały rok w wyjątkowy sposób, ustanawiając światowy rekord Guinnessa™ w liczbie narodowości podróżujących samolotem. Chcąc uczcić różnorodność w ZEA, przewoźnik wykonał historyczny okolicznościowy lot A380, w którym wzięło udział 540 pasażerów 145 narodowości. Uczestnicy świętowali obecność różnych narodowości, religii i kultur na pokładzie, które idealnie odzwierciedlały wielokulturową tkankę społeczną Dubaju.

 

*Dane na temat lotów dotyczą roku kalendarzowego 2019

*Dane dotyczące cateringu obejmują wyłącznie posiłki ładowane w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Dubaju i nie uwzględniają posiłków ładowanych w innych miastach.

* Dane dotyczące bagażu obejmują wyłącznie lotnisko Dubai International

  źródło: Biuro Prasowe Emirates Załączniki: Optymistyczne prognozy dla linii Emirates na 2020 rok transport, ekonomia/biznes/finanse - 3 stycznia 2020 r. Hashtagi: #transport #ekonomia/biznes/finanse

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy