transport Zdrowie

Lot z niemowlęciem

Lot z niemowlęciem
Podróżowanie samolotem z maluszkiem jest jednym z najbardziej bezpiecznych sposobów przemieszczania się. Dlaczego? Przewoźnicy oferują rodzicom małych dzieci wiele udogodnień, a na wyposażeniu każdego samolotu znajdują się niezbędne akcesoria jak np.

Data publikacji: 27.07.2011 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Lot z niemowlęciem Kategoria: zdrowie, transport

Podróżowanie samolotem z maluszkiem jest jednym z najbardziej bezpiecznych sposobów przemieszczania się. Dlaczego? Przewoźnicy oferują rodzicom małych dzieci wiele udogodnień, a na wyposażeniu każdego samolotu znajdują się niezbędne akcesoria jak np. przewijak.

Podróżowanie samolotem z maluszkiem jest jednym z najbardziej bezpiecznych sposobów przemieszczania się. Dlaczego? Przewoźnicy oferują rodzicom małych dzieci wiele udogodnień, a na wyposażeniu każdego samolotu znajdują się niezbędne akcesoria jak np. przewijak.

Rodzice podróżujący z niemowlętami mogą liczyć na opiekę personelu podkładowego, który pomoże w zajmowaniu miejsc i przemieszczaniu się po pokładzie, podgrzeje mleko lub posiłek dla niemowlęcia, zapewni dodatkowy koc. Zwyczajowo mali pasażerowie dostają od linii lotniczych zabawki.

Inne udogodnienia to pierwszeństwo przy nadawaniu bagażu, a także przy wsiadaniu na pokład samolotu. Na pokładzie można bezpłatnie przewozić wózek dziecięcy, nie ma więc potrzeby nadawać go na bagaż. W większości linii lotniczych tuż przed wejściem na pokład członek załogi odbiera wózek i ponownie zwraca go po wylądowaniu. Oznacza to, że do samego samolotu można podjechać wózkiem. Do środka można także zabrać nosidełko.

W czasie startu oraz lądowania niemowlę musi być przypięte specjalnym pasem wraz z rodzicem. Osoby podróżujące z dziećmi nie mogą zajmować miejsc przy oknach awaryjnych. Jedna osoba dorosła nie może mieć pod opieką więcej niż jedno dziecko.

Zmiany ciśnienia przy starcie

Newralgiczny moment dla wszystkich pasażerów to start i lądowanie. Niemowlęta także czują w tym czasie dyskomfort. Dlatego w tych dwóch momentach zalecane jest podawanie dziecku smoczka lub butelki do picia, a w przypadku niemowląt karmionych naturalnie przystawienie do piersi. Ssanie pomoże niemowlęciu wyrównać zmiany ciśnienia powietrza. – „Przy starcie mała rozpłakała się i płakała ok. 20 minut – mówi Katarzyna Mielczarek, która leciała z 4 miesięczną córeczką z Warszawy do Bazylei. – Inni pasażerowie wykazali duże zrozumienie. Na szczęście lądowanie i podróż powrotną zniosła już bez problemu. Za każdym razem przystawiałam ją do piersi i to ją uspokajało."

A to już wiesz?  Linie Emirates otworzyły połączenie do Santiago przez São Paulo

Jedzenie na pokładzie

Na pokład można zabrać ze sobą mleko modyfikowane i inne napoje dla niemowląt. W samolocie żywność dla niemowląt traktowana jest jako żywność specjalnego przeznaczenia. Dlatego w odróżnieniu od innych przewożonych płynów, czy kosmetyków, które są potrzebne w trakcie rejsu, nie musi być transportowana w plastikowej torebce. Jedzenie dla niemowlęcia trzeba jednak okazać w trakcie kontroli bezpieczeństwa bagażu podręcznego przed wejściem na pokład. Niektórzy przewoźnicy posiadają na wszystkich swoich lotach jedzenie oraz wodę dla niemowląt.

W podróży idealnie sprawdzają się gotowe mleka np. Gotowe do picia mleko Humana ze zbożem i herbatnikiem przeznaczone dla niemowląt i dzieci od 10. miesiąca życia. – „Gotowe mleka to świetne rozwiązanie w każdej podróży, gdyż można je podawać zarówno na ciepło jak i na zimno – mówi Monika Gąska, Brand Manager Humana – dzięki wygodnemu zamknięciu łatwo dzieli sie na porcje, a 1 kartonik wystarcza na 3 gotowe posiłki do picia."

Jeśli mamy wątpliwości, czy żywność dla niemowlęcia, którą planujemy ze sobą zabrać przejdzie przez kontrolę bezpieczeństwa, warto wcześniej skonsultować się z przedstawicielem wybranych linii lotniczych. W razie problemów można gotowe mleko po prostu przelać do butelki, wtedy zaoszczędzimy sobie kłopotu z przyrządzaniem mleka na pokładzie, wystarczy jedynie poprosić o podgrzanie.

Na temat letnich podróży z niemowlęciem czytaj więcej w dziale Wakacyjne Porady na humana.pl

***

Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld € i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce. Humana Milchunion eG, spółka „matka“ całej grupy przedsiębiorstw, jest zorganizowana na zasadach spółdzielczych, co oznacza, że dostawcy najważniejszego surowca – mleka są właścicielami firmy. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

A to już wiesz?  PKP może zaoszczędzić swoim pasażerom do pięciu dni rocznie

Więcej informacji w serwisie www.humana.pl.

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – preparat PregnaPLUS, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.kidy.pl www.mosbito.pl www.bezpiecznywozek.pl www.polkaintymnie.pl źródło: Biuro Prasowe VERCO Załączniki: Lot z niemowlęciem zdrowie, transport - Podróżowanie samolotem z maluszkiem jest jednym z najbardziej bezpiecznych sposobów przemieszczania się. Dlaczego? Przewoźnicy oferują rodzicom małych dzieci wiele udogodnień, a na wyposażeniu każdego samolotu znajdują się niezbędne akcesoria jak np. przewijak. Hashtagi: #zdrowie #transport

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy