Elektromobilność Technologie transport

Naukowcy Łukasiewicza dla przemysłu motoryzacyjnego

Naukowcy Łukasiewicza dla przemysłu motoryzacyjnego
Sieć Badawcza Łukasiewicz podpisała list intencyjny ze stowarzyszeniem Polska Grupa

Data publikacji: 11.05.2020 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Naukowcy Łukasiewicza dla przemysłu motoryzacyjnego Kategoria: technologie, transport

Sieć Badawcza Łukasiewicz podpisała list intencyjny ze stowarzyszeniem Polska Grupa Motoryzacyjna.

Sieć Badawcza Łukasiewicz podpisała list intencyjny ze stowarzyszeniem Polska Grupa Motoryzacyjna.

Strony porozumienia zadeklarowały wolę współpracy przy projektach naukowo-badawczych dotyczących automatyki, wytwarzania, materiałów, chemii oraz teleinformatyki w przemyśle motoryzacyjnym. Łukasiewicz i PGM chcą współpracować przy transferze technologii i komercjalizacji wyników prac naukowo-badawczych. Zadeklarowały także chęć wspólnego uczestniczenia w polskich i międzynarodowych programach badawczo-rozwojowych.

Sieć Badawcza Łukasiewicz ma silne kompetencje w inteligentnej mobilności. To jeden z kluczowych obszarów badawczych instytutów sieci. Powołana została w związku z tym Grupa Badawcza, która skupia kompetencje naukowców.

Grupa działa w obszarze technologii związanych z projektowaniem, wytwarzaniem, produkcją, charakteryzacją i użytkowaniem infrastruktury logistycznej i pojazdów. W szczególności prowadzone są prace badawczo rozwojowe w obszarze elektromobilności i proekologicznych rozwiązań konstrukcyjnych w środkach transportu, materiałów o rozszerzonej funkcjonalności, a także robotyki i systemów sterowania oraz maszyn stosowanych w rolnictwie, lotnictwie i technologiach kosmicznych. Istotnym aspektem są też innowacje w obszarze technologii dla magazynowania, przetwarzania i odzysku energii, w tym w badaniach nad ogniwami wodorowymi, ogniwami paliwowymi, superkondensatorami oraz bateriami i akumulatorami. Innowacyjność w inteligentnej mobilności to także projektowanie systemów zarządzania transportem, logistyką i łańcuchem dostaw oraz nowoczesne magazynowanie i efektywne sieci dystrybucji.

PGM jest pierwszym w Polsce stowarzyszeniem zrzeszającym wyłącznie polskich producentów części i akcesoriów motoryzacyjnych. PGM stawia sobie za cel tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi polskich przedsiębiorstw przemysłu motoryzacyjnego. źródło: Biuro Prasowe Sieć Badawcza Łukasiewicz Załączniki: Naukowcy Łukasiewicza dla przemysłu motoryzacyjnego technologie, transport - Sieć Badawcza Łukasiewicz podpisała list intencyjny ze stowarzyszeniem Polska Grupa Motoryzacyjna. Hashtagi: #technologie #transport

A to już wiesz?  Drony i śmigłowce pomagają energetykom Enei Operator

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy