Elektromobilność kultura Wydarzenia

Energa wspiera bezpieczeństwo i kulturę motoryzacyjną

Energa wspiera bezpieczeństwo i kulturę motoryzacyjną
Energa z

Data publikacji: 20.08.2020 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Energa wspiera bezpieczeństwo i kulturę motoryzacyjną Kategoria: wydarzenia, kultura/sztuka/rozrywka

Energa z Grupy

Energa z Grupy ORLEN została Partnerem Głównym Moto Safety Day 2020 w Gdyni. Wydarzenie już od 15 lat promuje kulturę motoryzacyjną, bezpieczeństwo na drodze oraz poszanowanie środowiska. W ostatnich latach istotnym aspektem wydarzenia jest także elektromobilność.  

Skuteczne działania edukacyjne są istotne w procesie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Moto Safety Day od lat, łącząc naukę i zabawę, promuje odpowiednie postawy wśród wszystkich jego uczestników. Do najważniejszych problemów występujących wciąż na polskich drogach należą m.in.: wysokie zagrożenie pieszych, lekceważenie przepisów, niewłaściwe zachowania niedoświadczonych kierowców oraz niedostateczne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa wobec dzieci poruszających się po drogach lub jako pasażerów.

Edukacja, ale też atrakcje  

Teren wydarzenia będzie podzielony na specjalne strefy tematyczne związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz elektromobilnością. Podczas Moto Safety Day 2020 będzie można zapoznać się z różnymi rozwiązaniami i aspektami chroniącymi uczestników ruchu drogowego: zaawansowanymi systemami w samochodach zmniejszającymi ryzyko wypadku, bezpiecznymi fotelikami dla dzieci – dopasowaniem fotelika do wagi i wieku dziecka wraz z prawidłowym montażem w samochodzie czy bezpieczeństwem na przejazdach kolejowych.

1 / 3

Na uczestników czekają liczne atrakcje: miasteczko ruchu drogowego – tor symulacji z alkogoglami, pokazujący zmienioną percepcją po spożyciu alkoholu oraz pokaz symulujący wypadek drogowy z udziałem wszystkich służb ratowniczych, symulator dachowania, waga przeciążeniowa demonstrująca masę chwilową przedmiotu lub człowieka podczas zderzenia przy prędkości 50 km/h, auta elektryczne dla dzieci czy pokaz bezpieczeństwa na wodzie z udziałem ratowników Pomorskiego WOPR.

Rozpoczęcie wydarzenia planowane jest na godzinę 11:00, 22 sierpnia, na parkingu przy Polance Redłowskiej w Gdyni. Zwieńczeniem dnia będzie koncert hiszpańskiego artysty Moisesa Bethencourta. Imprezę poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak.

A to już wiesz?  Nie tylko pandemia obciąża wyniki firm z sektora transportu drogowego rzeczy. Branża zmaga się z wyzwaniami regulacyjnymi

Program Moto Safety Day 2020: http://motosafetyday.pl/program/

Wydarzenie jest organizowane zgodnie z obowiązującymi warunkami sanitarno-epidemicznymi, w uzgodnieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdyni.

  źródło: Biuro Prasowe Grupa ENERGA Załączniki: Energa wspiera bezpieczeństwo i kulturę motoryzacyjną wydarzenia, kultura/sztuka/rozrywka - Energa z Grupy Hashtagi: #wydarzenia #kultura/sztuka/rozrywka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy