Kierowcy nowe produkty Paliwa i oleje Wydarzenia

Lada chwila rozbłysną światła Auto Skyway Festival

Lada chwila rozbłysną światła Auto Skyway Festival
„Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie” rozpoczyna się już za chwilę i potrwa od 19 do 22 sierpnia 2020 r. W lokalizacji Lotniska EPTO Aeroklubu Pomorskiego czekać będzie oryginalne wydarzenie samochodowe – niemal 5 kilometrów festiwalowej trasy, aż 11 stref i kilkanaście świetlnych instalacji. Bilety ważne na pojazd do kupienia na stronie: www.autoskyway.pl/bilety. Pamiętajmy, wybierając się na festiwal – zabierzmy ze sobą maseczki lub przyłbice ochronne oraz dobre

Data publikacji: 17.08.2020 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Lada chwila rozbłysną światła Auto Skyway Festival Kategoria: nowe produkty/usługi, wydarzenia

„Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie” rozpoczyna się już za chwilę i potrwa od 19 do 22 sierpnia 2020 r. W lokalizacji Lotniska EPTO Aeroklubu Pomorskiego czekać będzie oryginalne wydarzenie samochodowe – niemal 5 kilometrów festiwalowej trasy, aż 11 stref i kilkanaście świetlnych instalacji. Bilety ważne na pojazd do kupienia na stronie: www.autoskyway.pl/bilety. Pamiętajmy, wybierając się na festiwal – zabierzmy ze sobą maseczki lub przyłbice ochronne oraz dobre humory!

„Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie” rozpoczyna się już za chwilę i potrwa od 19 do 22 sierpnia 2020 r. W lokalizacji Lotniska EPTO Aeroklubu Pomorskiego czekać będzie oryginalne wydarzenie samochodowe – niemal 5 kilometrów festiwalowej trasy, aż 11 stref i kilkanaście świetlnych instalacji. Bilety ważne na pojazd do kupienia na stronie: www.autoskyway.pl/bilety. Pamiętajmy, wybierając się na festiwal – zabierzmy ze sobą maseczki lub przyłbice ochronne oraz dobre humory!

Toruński festiwal światła, przez wzgląd na epidemię COVID-19, w tym roku zagości w zupełnie nowej przestrzeni – na Lotnisku EPTO Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Ta zmiana pociąga za sobą również modyfikację formuły, a całość odbędzie się jako wydarzenie samochodowe. Tegoroczny program ułożony został w festiwalowy szlak, który widzowie pokonają samochodami osobowymi. Wyruszając, w niemal 5 kilometrową trasę, auta miną kilkadziesiąt świetlnych projektów przygotowanych głównie przez toruńskich artystów!

Wjazd tylko dla samochodów osobowych

Należy pamiętać, że Auto Skyway Festival będzie wydarzeniem samochodowym. Na teren festiwalu wpuszczane będą wyłącznie pojazdy, które uznać można za samochód osobowy w rozumieniu Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym punkt 40 Art. 2 (tj. pojazd przeznaczony do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą, o łącznej masie do 3,5 tony, do kierowania którego uprawnia prawo jazdy kat. B). Wszelkie inne rodzaje pojazdów, takie jak autobusy, motocykle, meleksy, rowery itp. nie będą mogły wjechać na teren Auto Skyway Festival. Nie będzie też można wejść na teren wydarzenia pieszo. Pamiętajmy, że jest to spowodowane względami bezpieczeństwa podczas stanu zagrożenia epidemiologicznego.

A to już wiesz?  Stacja ładowania samochodów elektrycznych od innogy przy ul. Złotej 44

1 / 4
Wjazd na festiwal od strony Toruńskiej Akademii Jazdy

Auto Skyway Festival odbywać się będzie codziennie w godzinach 20:30–00:00. Ostatni wjazd na teren wydarzenia przewidywany jest około godziny 23:45. Wjazd na teren festiwalu będzie możliwy najwcześniej o godzinie rozpoczęcia wydarzenia. Uwaga! Wjazd na obszar lotniska odbywać się będzie przez teren Toruńskiej Akademii Jazdy, ulicą Ignacego Łukasiewicza.

 

Co w programie festiwalu?

W programie znajdą się instalacje nawiązujące do motywów toruńskich, lotniczych, jak i samochodowych. Widzowie przemieszczając się po wydarzeniu miną fabrykę z akrobacjami cyrkowymi i pirotechniką, świetlną projekcję na balonie czy projekcję na ścianie lasu. Jedną z atrakcji będą także świetlne pokazy motocross i pit-bike. Wśród utalentowanych kierowców motocrossu pojawi się m.in. Karol Kruszyński, Mistrz Polski MX2. Nie zabraknie też projektów z przymrużeniem oka i udziałem obcej cywilizacji – oczywiście narysowanych przez jednego z toruńskich rysowników. Humorystyczne ufoludki towarzyszyć będą widzom przez całe wydarzenie – wyznaczając festiwalowy świetlny szlak.

Pełny program wydarzenia na stronie: https://www.autoskyway.pl/program/

Kup bilet na wydarzenie

Tegoroczny festiwal światła Auto Skyway Festival jest imprezą biletowaną. Zwiedzanie festiwalu będzie możliwe wyłącznie na podstawie biletu zakupionego elektronicznie, bądź w dniu imprezy przed wjazdem na teren wydarzenia. Pula biletów jest ograniczona! Szczegóły dotyczące biletów można znaleźć na stronie www.autoskyway.pl/bilety

Cena biletów to kolejno: 30 zł, jeśli chcemy zobaczyć festiwal w środę i czwartek lub 40 zł, jeśli chcemy odwiedzić festiwal w piątek i sobotę. Zakupiony bilet można zrealizować w  wybrany przez siebie dzień, zgodny z obowiązującą taryfą. Cena biletu dotyczy samochodu, bez względu na ilość osób przebywających w pojeździe i uprawnia do jednorazowego wjazdu na festiwal.

Kup bilet: www.autoskyway.pl/bilety

Właściciele samochodów elektrycznych i hybrydowych w festiwalu wezmą udział za darmo. W ramach wjazdu nie będzie konieczny bilet, a jedynie okazanie dowodu rejestracyjnego samochodu. Więcej informacji poniżej.

Festiwalowe działania pro-eco

A to już wiesz?  Sieć „abc na kołach” rośnie i rekrutuje kolejnych współpracowników

Mając na uwadze tak ważne obecnie kwestie ekologiczne, organizatorzy Auto Skyway Festival przygotowali szereg działań pro-eco. Jak mówi Krystian Kubjaczyk, dyrektor Auto Skyway Festival:

„Organizacja toruńskiego festiwalu w formule samochodowej to dla nas konieczność wynikająca z obowiązujących obostrzeń sanitarnych związanych z koronawirusem. Niestety, w innej formule festiwal nie mógłby się odbyć. Nie zapominamy jednak o środowisku – dzięki współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Toruniu każdy kupiony bilet wjazdowy na teren festiwalu to jedno drzewo posadzone w toruńskich lasach. To znaczy, że im będzie nas więcej, tym więcej drzew posadzimy! Z dobrej wiadomości ucieszą się też właściciele pojazdów elektrycznych i hybrydowych – te auta wjadą na teren festiwalu bezpłatnie”.

Uczestnik kierujący pojazdem elektronicznym lub hybrydowym, jest zobowiązany do okazania dowodu rejestracyjnego pojazdu na prośbę organizatora, w celu zweryfikowania sekcji P3 określającej rodzaj paliwa używanego w samochodzie (pojazdy uprawnione do bezpłatnego wjazdu powinny posiadać oznaczenie EE lub P/EE).

Ważne! Uczestnictwo osób z niepełnosprawnością!

Samochodowa formuła festiwalu pozwala na uczestnictwo osób z niepełnosprawnością i organizator zachęca do korzystania z takiej możliwości. Zamawiając specjalistyczny transport uczestnik będzie mógł w pełni zobaczyć festiwalowy program i świetlne instalacje. Koszt przejazdu to 25 zł. Transport dla osób z niepełnosprawnością można zamawiać pod numerem 505 472 652, włącznie do poniedziałku 17.08.2020 r.

Nie masz samochodu? Zamów taxi!

Dla osób, które nie posiadają własnego samochodu istnieje opcja uczestnictwa w festiwalu dzięki taksówce. Udając się na festiwal taryfą firm Korporacja „Copernicus”, City Taxi lub Taxi-Mercedes, widzowie nie będą musieli kupować biletu. Opłata za przejazd taksówką naliczana będzie według standardowej stawki lub innej, jeśli widzowie sami ustalą z kierowcą. Taksówki nie są pojazdami uprzywilejowanymi, tym samym podobnie jak inne pojazdy uczestniczące w wydarzeniu będą musiały czekać na wjazd na teren festiwalu.

Uwaga! Jadąc taksówką innej firmy, uczestnik, bądź kierowca pojazdu jest zobligowany do posiadania normalnego biletu zakupionego w sprzedaży internetowej (www.autoskyway.pl/bilety) lub przy wjeździe na wydarzenie!

Ważne zasady festiwalowe: obowiązkowe zasłanianie ust i nosa

A to już wiesz?  Zakupy w empik.com, smyk.com i gandalf.com.pl teraz tańsze dzięki Poczcie Polskiej

W związku z reżimem sanitarnym spowodowanym ciągle zagrażającym nam koronawirusem, oraz względami bezpieczeństwa komunikacyjnego, organizatorzy Auto Skyway Festival proszą uczestników o przestrzeganie festiwalowych zaleceń.

Podczas wydarzenia wszyscy uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do przestrzegania aktualnie obowiązujących rygorów, wytycznych i nakazów Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego na czas pandemii. Uczestnicy siedzący w samochodach zobowiązani są do skutecznego zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną przez cały czas przebywania na terenie Auto Skyway Festival.

Ważne zasady festiwalowe: ruch na festiwalu

Na terenie festiwalu obowiązywać będzie ruch ciągły, a uczestnicy mają obowiązek poruszać się samochodem z prędkością wynoszącą 5-10 km/h. Każdy kierujący pojazdem zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność, a także bezpieczny odstęp od poprzedzającego go pojazdu. Widzowie wydarzenia mają obowiązek poruszać się po terenie imprezy wyłącznie samochodem osobowym, z włączonymi światłami postojowymi. Na trasie festiwalowej nie będzie można zatrzymywać pojazdu, ani wysiadać z samochodów!

Ponadto podczas wjazdu na festiwal Organizator wykona zdjęcie rejestracji samochodu wpuszczanego na teren wydarzenia. Zdjęcia zostaną wykorzystane wyłącznie w celu skontaktowania się z Uczestnikami wydarzenia w razie zaistnienia konieczności poinformowania ich o zaistnieniu sytuacji epidemiologicznej.

W szczególnych sytuacjach – wypadku, bądź konieczności zatrzymania się – prosimy o zachowanie spokoju i poczekanie na reakcję służb. Na terenie wydarzenia stacjonować będą mobilne patrole Policji, Straży Miejskiej, mobilne punkty medyczne i pomoc drogowa, które szybko zareagują na tego typu sytuacje.

Włącz Radio Skyway – 91,1 MHz

Na terenie festiwalu zachęcamy do włączenia w radiu samochodowym częstotliwości 91,1 MHz. To właśnie tam nadawać będzie Radio Skyway, a w nim nie tylko najważniejsze informacje i komunikaty bezpieczeństwa, ale także informacje o festiwalowych instalacjach.

Pełny regulamin wydarzenia dostępny pod adresem: www.autoskyway.pl/regulamin
Więcej informacji już wkrótce na stronie: www.autoskyway.pl

***

Organizatorami „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.” w dniach 19-22 sierpnia 2020 roku są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Partnerem głównym jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. źródło: Biuro Prasowe Toruńska Agenda Kulturalna Załączniki: Lada chwila rozbłysną światła Auto Skyway Festival nowe produkty/usługi, wydarzenia - „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie” rozpoczyna się już za chwilę i potrwa od 19 do 22 sierpnia 2020 r. W lokalizacji Lotniska EPTO Aeroklubu Pomorskiego czekać będzie oryginalne wydarzenie samochodowe – niemal 5 kilometrów festiwalowej trasy, aż 11 stref i kilkanaście świetlnych instalacji. Bilety ważne na pojazd do kupienia na stronie: www.autoskyway.pl/bilety. Pamiętajmy, wybierając się na festiwal – zabierzmy ze sobą maseczki lub przyłbice ochronne oraz dobre humory! Hashtagi: #nowe produkty/usługi #wydarzenia

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy