Emirates transport Wydarzenia

Emirates i Międzynarodowe Lotnisko Clark świętują lądowanie A380

Emirates i Międzynarodowe Lotnisko Clark świętują lądowanie A380
20 sierpnia, 2020 r. – Warszawa, Polska

Data publikacji: 20.08.2020 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Emirates i Międzynarodowe Lotnisko Clark świętują lądowanie A380 Kategoria: wydarzenia, transport

20 sierpnia, 2020 r. – Warszawa, Polska –

20 sierpnia, 2020 r. – Warszawa, Polska – Kultowy samolot linii Emirates A380 obsłużył pojedynczy rejs na Międzynarodowe Lotnisko Clark, wykonując tym samym pierwszy komercyjny lot flagowym A380 na lotnisku w Luzon.

EK2520, specjalny lot A380 z Dubaju do Clark, wystartował z Międzynarodowego Portu Lotniczego w Dubaju o godzinie 02:40 i wylądował w Clark o godzinie 15:23 czasu lokalnego. Na lotnisku powitał go uroczysty salut wodny. Kierownictwo lotniska przyjęło ponad 400 pasażerów, którzy mieli okazję doświadczyć lotu kultowym samolotem A380, nieobsługującym na co dzień regularnych lotów na tej trasie oraz kadrę kierowniczą Emirates. Goście VIP, w tym Arthur Tugade, sekretarz ds. transportu, a także przedstawiciele mediów, zostali oprowadzeni po A380 przez personel pokładowy Emirates.

– Dziś obchodzimy szczególny dzień w historii naszej działalności na Filipinach, stając się pierwszą linią lotniczą obsługującą największy na świecie komercyjny samolot pasażerski na Międzynarodowym Lotnisku Clark. Cieszymy się, że możemy świętować tę wyjątkową okazję z lotniskiem, z którego prowadzimy operacje od 2016 roku. To również wielki zaszczyt, że mogliśmy dać radość podróżowania flagowym A380 na Filipiny naszym klientom – powiedział Satish Sethi, Country Manager Emirates na Filipiny.

– Obsługujemy naszych pasażerów na Filipinach od 30 lat, a odkąd wprowadziliśmy ten kultowy samolot do naszej floty w 2008 roku, jego miłośnicy z Filipin planowali też wycieczki do miejsc obsługiwanych właśnie przez A380, aby cieszyć się przestronnością, komfortem oraz najlepszymi w swojej klasie funkcjami i udogodnieniami podczas podróży. Tym razem chcieliśmy zaoferować podróżującym możliwość przeżycia takich samych wrażeń na trasie Dubaj-Clark – dodał Satish Sethi.

A to już wiesz?  Poczta Polska została oficjalnie operatorem wyznaczonym do świadczenia usługi powszechnej

1 / 4

Popularny samolot Emirates A380 wznowił dotychczas loty do pięciu miejsc docelowych, w tym do londyńskiego Heathrow, Paryża, Kairu, Kantonu i Toronto.

– Chcielibyśmy podziękować władzom Filipin za ich nieustające wsparcie, które było kluczowe dla naszego sukcesu od czasu rozpoczęcia naszej działalności w tym kraju. Dziękujemy również za możliwość wykonania tego wyjątkowego lotu – to większa wydajność i przepustowość na trasie, na której istnieje duże zapotrzebowanie na loty. Ostatni raz samolot Emirates A380 pojawił się na Filipinach w 2014 roku w Manili i mamy nadzieję, że wkrótce będzie to regularne połączenie – kontynuował Satish Sethi.

Linie Emirates obsługują Filipiny od 1990 r., a pierwsze połączenie do Clark zainaugurowały w 2016 r. W 2014 r. samolot Emirates A380 odbył jednorazową podróż do Manili, lądując po raz pierwszy na Filipinach. Linie wznowiły codzienne loty do Manili 11 czerwca, a do Clark od 1 sierpnia z sześcioma lotami tygodniowo. 20 sierpnia Emirates wznowią loty do Cebu.

Traktując bezpieczeństwo jako priorytet, linie Emirates stopniowo rozszerzają swoje usługi pasażerskie do 75 miast we wrześniu, umożliwiając podróżnym bezpieczne i wygodne połączenia przez Dubaj do obu Ameryk, Europy, Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji i Pacyfiku. Pasażerowie linii Emirates mogą zatrzymać się w Dubaju – miasto jest już otwarte dla międzynarodowych gości biznesowych i turystów. Testy PCR na Covid-19 są obowiązkowe dla wszystkich pasażerów przylatujących do Dubaju i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, włączając w to podróżnych tranzytowych, obywateli Zjednoczonych Emiratów Arabskich, rezydentów i turystów, niezależnie od kraju z jakiego przylatują.

Kierunek Dubaj: miasto znane ze swej gościnności to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży na całym świecie, oferujący skąpane słońcem plaże, zabytki czy też obiekty rekreacyjne. W 2019 roku Dubaj odwiedziło 16,7 miliona przyjezdnych, miasto gościło ponad 100 globalnych spotkań i wystaw, a także wydarzeń sportowych i rozrywkowych. Dubaj jest jednym z pierwszych miast na świecie, które otrzymało oznaczenie „Safe Travels” od Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC). To potwierdzenie wszechstronnych i skutecznych działań podjętych przez władze, które mają na celu zapewnienie gościom zdrowia i bezpieczeństwa. 

A to już wiesz?  innogy wraz z ING rozwijają obszar e-mobility

Darmowe pokrycie kosztów związanych z zachorowaniem na COVID-19: klienci linii Emirates mogą spokojnie planować lot: w przypadku rozpoznania COVID-19 podczas podróży przewoźnik pokryje koszty świadczeń medycznych bez dodatkowych opłat ze strony pasażera. Ochrona przysługuje automatycznie pasażerom lecącym liniami Emirates do 31 października 2020 r. (pierwszy lot powinien odbyć się nie później niż 31 października 2020 r.) i obowiązuje przez 31 dni od momentu przebycia pierwszego odcinka podróży. Dzięki temu pasażerowie skorzystają z dodatkowej ochrony, nawet jeśli po podróży liniami Emirates polecą dalej. Więcej szczegółów:  www.emirates.com/COVID19assistance. 

Elastyczność i pewność: Polityka rezerwacji Emirates daje klientom elastyczność oraz pewność planowania ich podróży. Klienci, którzy kupią bilety przed 31 lipca 2020 na podróż zaplanowaną na 30 listopada albo przed tą datą, mogą elastycznie wprowadzać zmiany w podróży z powodu ograniczeń połączeń, w związku z sytuacjami wynikającymi z Covid-19 lub przy rezerwacji taryfy Flex lub Flex plus. Więcej informacji znajduje się  tutaj.

Zdrowie i bezpieczeństwo: Emirates wdrożyły kompleksowy zestaw środków na każdym etapie podróży, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom i pracownikom zarówno w trakcie lotu, jak i przed wejściem na pokład. Podróżującym rozdawane są bezpłatne zestawy higieniczne zawierające maski, rękawiczki, środki dezynfekujące i chusteczki antybakteryjne. Więcej informacji na temat środków bezpieczeństwa i usług dostępnych podczas każdego lotu można znaleźć na stronie: www.emirates.com/yoursafety.

Wymagania dla wjeżdżających turystów: więcej informacji skierowanych do międzynarodowych gości udających się do Dubaju można znaleźć pod linkiem  www.emirates.com/flytoDubai.

Rezydenci powracający do ZEA mogą sprawdzić najnowsze wymagania pod adresem:  www.emirates.com/returntoDubai. źródło: Biuro Prasowe Emirates Załączniki: Emirates i Międzynarodowe Lotnisko Clark świętują lądowanie A380 wydarzenia, transport - 20 sierpnia, 2020 r. – Warszawa, Polska – Hashtagi: #wydarzenia #transport

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy