Biznes Elektromobilność Motoryzacja

BMZ na targach w Düsseldorfie

BMZ na targach w Düsseldorfie
Energetyka to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki. Stale zwiększający się trend elektromobilności oraz rosnąca popularność odnawialnych źródeł energii sprawiają, że mnożą się pytania o możliwe sposoby magazynowanie energii

Data publikacji: 2018-03-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: BMZ na targach w Düsseldorfie
Kategoria: BIZNES, Motoryzacja

Energetyka to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki. Stale zwiększający się trend elektromobilności oraz rosnąca popularność odnawialnych źródeł energii sprawiają, że mnożą się pytania o możliwe sposoby magazynowanie energii elektrycznej.

BMZ na targach w Düsseldorfie BIZNES, Motoryzacja - Energetyka to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki. Stale zwiększający się trend elektromobilności oraz rosnąca popularność odnawialnych źródeł energii sprawiają, że mnożą się pytania o możliwe sposoby magazynowanie energii elektrycznej.

Energetyka to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki. Stale zwiększający się trend elektromobilności oraz rosnąca popularność odnawialnych źródeł energii sprawiają, że mnożą się pytania o możliwe sposoby magazynowanie energii elektrycznej. Odpowiedzi powinny dostarczyć zbliżające się targi Energy Storage Europe, które odbędą się w dniach 13-15 marca br. w Düsseldorfie. Jednym z wystawców będzie Grupa BMZ.

 

Świat ogarnęła prawdziwa rewolucja elektromobilności. Konwencjonalne rodzaje napędu tracą na znaczeniu, ustępując napędom alternatywnym. Gama pojazdów elektrycznych jest coraz większa – oprócz samochodów i autobusów pojawiają się też motocykle i rowery. –Zwiększona ilość pojazdów napędzanych energią elektryczną wymaga usystematyzowania sieci elektrycznej w taki sposób, aby móc skutecznie odpowiedzieć na wzrastające zapotrzebowanie. Wyzwanie stanowią również instalacje wiatrowe i fotowoltaiczne, które coraz częściej pojawiają się na dachach polskich domów. Darmowa, ekologiczna energia powstaje w sposób nieregularny. Rozwiązaniem piętrzących się problemów mogą być magazyny energii – wyjaśnia Maciej Gajda, kierownik sprzedaży magazynów energii w BMZ Poland. Właśnie tej tematyce poświęcone będą targi Energy Storage Europe. Podczas ich trwania przedstawiony zostanie cały wachlarz stosowanych w tej dziedzinie technologii, czyli rozwiązań elektrycznych, termicznych, chemicznych i mechanicznych. Jednym z uczestników wydarzenia będzie Grupa BMZ mająca również swoja siedzibę w Polsce, w Gliwicach.

 

Firma z siedzibą w Karlstein am Main jest globalnym graczem w branży rozwiązań dla systemów akumulatorów litowo-jonowych. Posiada zakłady produkcyjne w Chinach, Polsce i USA, a także biura w Japonii i Francji. Obecność Grupy BMZ na wydarzeniu tej rangi z pewnością przełoży się na promocję wytwarzanych przez nią rozwiązań i innowacji wśród światowych producentów pojazdów elektrycznych. Podczas targów firma zaprezentuje między innymi dostępny już w Polsce nowy modułowy systemem magazynowania energii ESS 7.0/9.0, który przechowuje nadwyżkę prądu uzyskaną przez system fotowoltaiczny w celu jej późniejszego wykorzystania. Energia może być również skierowana do systemu magazynowania lub do sieci elektroenergetycznej z wykorzystaniem inwertera. Prąd jest dostępny na żądanie: wieczorem, w nocy lub w pochmurny dzień. Z systemem ESS 7.0/9.0 użytkownik instalacji fotowoltaicznej staje się bardziej niezależny od cen energii elektrycznej i zużywa własny, ekologiczny prąd w zależności od potrzeb. Dzięki takim rozwiązaniom prąd będzie mógł być przekazywany do sieci elektrycznej zmiennie – w zależności od zapotrzebowania, co zwiększy efektywność i bezpieczeństwo systemu energetycznego.

A to już wiesz?  150 aut, gwiazdy z europejskich torów i goście z zagranicy. Czas na sezon WSMP

 

Odbywające się w dniach 13-15 marca br. w Düsseldorfie targi Energy Storage Europe skupiają w jednym miejscu wszystkie najważniejsze podmioty zaangażowane w ten sektor gospodarki. Za sprawą obecności BMZ, opracowywane w Niemczech oraz innych krajach (między innymi Polsce) rozwiązania zostaną przedstawione szerokiemu gronu potencjalnych odbiorców. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie: https://www.energy-storage-online.com/ .

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
BMZ na targach w Düsseldorfie BIZNES, Motoryzacja - Energetyka to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki. Stale zwiększający się trend elektromobilności oraz rosnąca popularność odnawialnych źródeł energii sprawiają, że mnożą się pytania o możliwe sposoby magazynowanie energii elektrycznej.
Hashtagi: #BIZNES #Motoryzacja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy