ekonomia Emirates transport

Emirates SkyCargo optymalizuje działania, aby poprawić łączność globalnych rynków

Emirates SkyCargo optymalizuje działania, aby poprawić łączność globalnych rynków
1 kwietnia 2020 – Warszawa,

Data publikacji: 01.04.2020 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Emirates SkyCargo optymalizuje działania, aby poprawić łączność globalnych rynków Kategoria: transport, ekonomia/biznes/finanse

1 kwietnia 2020 – Warszawa, Polska

1 kwietnia 2020 – Warszawa, Polska – W poniedziałek, 30 marca br. samolot Emirates SkyCargo, linii lotniczych cargo należących do Emirates, przewożący blisko 500 tys. zestawów testowych Covid-19 wylądował na lotnisku w Sao Paulo w Brazylii. To pierwszy z dwóch takich transportów realizowanych z Guangzhou przez Dubaj. W ubiegłym tygodniu linie Emirates wykonały również dwa specjalne loty czarterowe – z Hongkongu do Sydney, przewożąc prawie 200 ton materiałów medycznych, takich jak środki do dezynfekcji rąk i ochronne maski oraz do Karaczi – z materiałami farmaceutycznymi.

W ramach specjalnej operacji czarterowej samolot towarowy Boeing 777 przetransportował do Mediolanu blisko 100 ton najpotrzebniejszych towarów, w tym sprzętu szpitalnego. Z kolei ponad 55 ton leków wrażliwych na temperaturę zostało przewiezionych z Bombaju do Nowego Jorku. Między marcem a kwietniem przewoźnik zrealizuje również dziewięć lotów cargo do Budapesztu na Węgrzech, gdzie trafią m.in. maski oraz inny potrzebny sprzęt.

Oprócz transportu niezbędnego zaopatrzenia medycznego na całym świecie, Emirates SkyCargo odgrywają również istotną rolę w dostarczaniu żywności do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i na Bliski Wschód. Tego rodzaju ładunki są realizowane na pokładach samolotów towarowych z Kairu i Nairobi. W ostatnim tygodniu marca przewoźnik obsłużył też specjalne loty z Pakistanu i Indii, przywożąc do Dubaju ponad 150 ton towarów łatwo psujących się.

1 / 2

Działając w szybko zmieniającym się, globalnym środowisku, linie Emirates SkyCargo musiały na nowo dostosować swoje operacje i sieć, tak aby mieć pewność, że jako przewoźnik utrzymujący globalny łańcuch dostaw, nie tylko nadal ułatwiają transport niezbędnych towarów, ale także wspierają gospodarki i pomagają w działaniu firm na całym świecie.

A to już wiesz?  SUVem na offroadowe bezdroża - jak przygotować samochód?

– W tych trudnych czasach bardziej niż kiedykolwiek podtrzymujemy nasze zobowiązanie, aby być globalnym łącznikiem transportującym najpotrzebniejsze towary, jak żywność i leki, a także niezbędny sprzęt, maszyny i inne komponenty potrzebne do utrzymania ciągłości biznesowej w najważniejszych branżach. Jako że prowadzimy elastyczny i zorientowany na klienta biznes, byliśmy w stanie stworzyć nową sieć i harmonogram naszych operacji ładunkowych w bardzo krótkim czasie. Udało się nam również wykorzystać pojemność na dolnych pokładach w naszych szerokokadłubowych samolotach pasażerskich Boeing 777, które uzupełniają pojemność oferowaną przez naszą flotę samolotów towarowych – powiedział Nabil Sultan, Divisional Senior Vice President Emirates SkyCargo. – Ponadto, aby skonsolidować operacje i zmniejszyć koszty, tymczasowo przenieśliśmy wszystkie nasze operacje przeładunkowe na międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB). Taki ruch pozwoli nam szybciej reagować na potrzeby klientów, które spływają do nas z całego świata – dodał.

Dodatkowe loty towarowe realizowane przez samoloty pasażerskie

Emirates SkyCargo ogłosiły nowy rozkład lotów dla swoich globalnych operacji towarowych, który obejmuje również loty cargo obsługiwane samolotami pasażerskimi Boeing 777. Samoloty te będą oferować około 40 ton pojemności ładunkowej dolnego pokładu i uzupełnią pojemność ładunkową oferowaną przez flotę samolotów frachtowych Emirates.

Loty towarowe są zaplanowane do ponad 30 kierunków na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji, Europie i Australii, przy czym większość z nich będzie obsługiwana codziennie lub kilka razy w tygodniu. Harmonogramy i miejsca docelowe lotów towarowych samolotami pasażerskimi zostały opracowane z myślą o optymalnym połączeniu z planowymi operacjami cargo, a w  zależności od zapotrzebowania rynku mogą być rozszerzone o kolejne takie połączenia.

Więcej informacji na temat regularnych operacji Emirates SkyCargo można znaleźć na stronie przewoźnika.

Optymalizacja operacji na międzynarodowym lotnisku w Dubaju

Od 1 kwietnia 2020 r. Emirates SkyCargo skonsoliduje wszystkie operacje przeładunkowe na międzynarodowym lotnisku w Dubaju, tymczasowo zawieszając operacje w Emirates SkyCentral DWC, terminalu obsługującym samoloty frachtowe Emirates. Ten ruch pomoże przewoźnikowi usprawnić operacje przy transportach realizowanych zarówno samolotami frachtowymi, jak i pasażerskimi należącymi do floty Emirates. źródło: Biuro Prasowe Emirates Załączniki: Emirates SkyCargo optymalizuje działania, aby poprawić łączność globalnych rynków transport, ekonomia/biznes/finanse - 1 kwietnia 2020 – Warszawa, Polska Hashtagi: #transport #ekonomia/biznes/finanse

A to już wiesz?  Bezpieczny powrót do szkoły – poznaj pięć praktycznych zasad bezpieczeństwa

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy