BMW Praca Praca i kariera

Zostań mechanikiem w autoryzowanych salonach BMW

Zostań mechanikiem w autoryzowanych salonach BMW
Osoby, których życiową pasją jest majsterkowanie, lubią naprawiać, składać i rozkładać różnego rodzaju urządzenia, a do tego mają wykształcenie o profilu technicznym, z powodzeniem mogą pomyśleć o pracy mechanika samochodowego. Jak mało które zajęcie, daje ono wiele satysfakcji i pozwala na samorealizację. To idealne połączenie pracy zawodowej z hobby.

Rozwój u boku najlepszych

Aby móc się rozwijać i piąć do góry, młody pracownik potrzebuje odpowiedniego mentora. W tę edukacyjną funkcję może wcielić się także pracodawca. Oczywiście pod warunkiem, że ma do tego właściwą infrastrukturę i kompetencje. Świat technologii, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, to ciągły wyścig w zakresie optymalizacji procesów i coraz bardziej zaawansowanych systemów, technologii czy oprogramowania.

Dlatego wybierając miejsce pracy, od którego oczekujemy zaplecza w postaci technologicznego know-how, warto kierować się w stronę sprawdzonych marek z dobrymi warunkami do rozwoju kariery. Do takich przedsiębiorstw należy z pewnością globalny koncern BMW, który z sukcesem uczestniczy w postępie technologicznym od ponad stu lat.

Praca mechanika samochodowego w takim miejscu jak serwis BMW może być zatem spełnieniem marzeń o pracy z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi.

Zamiłowanie do technologii

Praca mechanika w BMW to zajęcie dla kandydatów lubiących śledzenie najnowszych osiągnięć technologicznych. Dlatego jednym z obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku jest stały rozwój praktycznych umiejętności technicznych.

Profesja ta związana jest z szeroko rozumianą obsługą serwisową, a więc z samodzielną naprawą oraz diagnostyką pojazdów samochodowych marek premium, w tym drobnymi naprawami elektrycznymi. Mechanik odpowiada również za diagnostykę układów elektronicznych w podstawowym zakresie.

Do zadań należy także dbałość o własne stanowisko pracy i powierzone narzędzia, jak również raportowanie wyników swoich działań.

Oczekiwania wobec mechanika

Z reguły od mechanika w serwisie samochodowym oczekuje się kilkuletniego doświadczenia na podobnym stanowisku, co wiąże się z posiadaniem zaawansowanej wiedzy technicznej z zakresu budowy pojazdów i znajomości technologii napraw. Dlatego ważne jest posiadanie kierunkowego wykształcenia technicznego. Wymaga się również posiadania minimum prawa jazdy kategorii B.

W niektórych serwisach wymaga się dyspozycyjności do pracy przez pięć dni w tygodniu z możliwością pracy w jedną sobotę w miesiącu, jak również gotowości do pracy w systemie zmianowym.

W zamian pracodawca gwarantuje nowoczesne i bezpieczne środowisko pracy, certyfikowane szkolenia na najwyższym poziomie, stabilność zatrudnienia oraz dodatkowe profity w postaci premii motywacyjnej.

A to już wiesz?  Nowa inwestycja dolnośląskiego dealera Mercedes-Benz

Jak aplikować do BMW?

Aby poznać dostępne oferty pracy w BMW i móc złożyć swoje CV należy wejść na stronę praca-dealerbmw.pl. Serwis rekrutacyjny jest przejrzysty i intuicyjny. W procesie rekrutacji kandydaci są dodatkowo wspierani przez profesjonalną firmę rekrutacyjną. Na każdym etapie można zasięgnąć informacji o postępach w procesie zatrudnienia.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy