nowe produkty transport

Wrangler DuraTrac – produkcja w Europie

Wrangler DuraTrac – produkcja w Europie
Warszawa, 21 maja 2012

Data publikacji: 21.05.2012 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wrangler DuraTrac – produkcja w Europie Kategoria: nowe produkty/usługi, transport

Warszawa, 21 maja 2012 r.

Legendarne opony Goodyeara debiutują w europejskiej wersji – jako pierwsze wyposażenie Land Rovera Discovery 4

Warszawa, 21 maja 2012 r. – Legendarne opony do jazdy terenowej Goodyear Wrangler DuraTrac zostaną wprowadzone do produkcji w Europie. Ten skonstruowany i opracowany w USA model jest przez wielu ekspertów uznawany za jedną z wiodących opon do jazdy terenowej. Debiut europejskiej wersji tych opon, które będą produkowane w zakładzie Fulda w Niemczech, jest odpowiedzią na rosnący popyt na ogumienie o zróżnicowanych wymiarach do pojazdów do jazdy off-road, 4×4.

Pierwsze wyprodukowane w Europie opony Wrangler DuraTrac przeznaczone będą dla Land Rovera Discovery 4 i mają rozmiar 255/55R19 111S XL. Jest to opona stanowiąca wyposażenie dodatkowe, przeznaczona do jazdy terenowej i spełniająca wymogi programów Land Rover Experience Center.

Land Rover Discovery po raz pierwszy był oferowany w 1989 roku i otrzymał ponad 150 wyróżnień na całym świecie. Zaprezentowany niedawno siedmioosobowy model Discovery 4 wyposażony jest w mocny i bardzo wydajny trzylitrowy silnik diesla V6 z turbosprężarką. Nowy model wyróżnia się także odświeżonym nadwoziem i wnętrzem klasy premium. Samochód wyposażono w technologię Terrain Response™, która umożliwia osiągnięcie wiodącej w klasie dynamiki zarówno na drodze, jak i poza nią. Doskonałe właściwości drogowe i terenowe opon Wrangler DuraTrac mają w pełni zaspokajać wymagania użytkowników tego pojazdu.

Opony Goodyear Wrangler DuraTrac oferują szereg innowacyjnych rozwiązań dla pojazdów klasy SUV i 4×4. Technologia TractiveGroove™ zwiększa trakcję w głębokim błocie i śniegu, a samooczyszczające się bloki barkowe bieżnika pomagają utrzymać podwyższoną przyczepność na ziemi, żwirze i w błocie. Ustawione pod wysokim kątem bloki bieżnika centralnego dodatkowo poprawiają trakcję i stabilność poprzeczną, jednocześnie redukując hałas. Solidny ochraniacz felg pomaga chronić je przed przypadkowym uszkodzeniem o wysoki krawężnik. Opony są również przygotowane do stosowania kolców, zwiększających trakcję na lodzie w ciężkich zimowych warunkach.

A to już wiesz?  Poczta Polska w nowej branży z przesyłką paletową

„Goodyear Wrangler DuraTrac to wytrzymałe, wszechstronne opony oferujące trakcję zarówno na drodze, jak i poza nią. Są narzędziem, które pomoże przejechać przez najtrudniejsze tereny na Ziemi. Zastosowanie tych opon przez Land Rovera Discovery 4 to istotny dowód uznania dla solidnych parametrów Goodyear Wrangler DuraTrac i na drodze, i w terenie. Jesteśmy dumni oraz podekscytowani tą współpracą" – powiedział Hugues Despres, Dyrektor opon osobowych Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Projektowanie opon dla pojazdów 4×4 jest dużym wyzwaniem dla producentów na całym świecie. Wszystkie liczące się pojazdy 4×4 są bardzo mocne i stawiają oponom duże wymagania – takie, jak np. utrzymanie wysokich parametrów zarówno podczas jazdy na niskich, jak i wysokich biegach w zróżnicowanym terenie. Wysokie biegi stosowane są podczas jazdy na asfalcie, na autostradach i w miastach. Podczas jazdy na wysokich biegach, osie obracają się z dużą prędkością, ale z niższym momentem obrotowym. Z kolei podczas jazdy na niskich biegach osie obracają się znacznie wolniej, ale z wysokim momentem obrotowym. Dlatego niskie biegi stosowane są do pokonywania trudnego terenu – w terenie pojazd jedzie znacznie wolniej, ale wykonuje większa pracę, co przekłada się na bardzo duże obciążenie opon.
Opony Goodyear Wrangler DuraTrac są dostępne w 27 rozmiarach na koła o średnicy od 15 do 20 cali. Przeznaczone są do pokonywania najtrudniejszych terenów na świecie, dlatego noszą symbol góry i płatka śniegu, oznaczający przydatność do stosowania w trudnych warunkach zimą.

Grupa Gooydear oferuje w Polsce prawie 30 różnych modeli opon 4×4 takich marek, jak Goodyear, Dunlop i Fulda. Są to opony typu on-road przeznaczone do jazdy po zwykłych drogach, opony drogowo-terenowe, z których można korzystać zarówno na szosie, jak i w niezbyt trudnych warunkach terenowych oraz klasyczne opony off-road dla miłośników jazdy po naprawdę trudnym terenie.

A to już wiesz?  Nowe produkty motocyklowe Castrol

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 54 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia około 73 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. źródło: Biuro Prasowe Goodyear Dunlop Tires Polska/Firma Oponiarska Dębica S.A. Załączniki: Wrangler DuraTrac – produkcja w Europie nowe produkty/usługi, transport - Warszawa, 21 maja 2012 r. Hashtagi: #nowe produkty/usługi #transport

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy