transport

Jak poznać przebieg auta po szybie samochodowej

Sprzedawcy samochodów często ukrywają ilość przebytych kilometrów przez swoje auta. Tymczasem bardzo łatwo można go oszacować na podstawie oceny stanu szyby samochodowej. Eksperci NordGlass, sieci serwisów szyb samochodowych radzą jak nie dać się

Data publikacji: 17.05.2012 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jak poznać przebieg auta po szybie samochodowej Kategoria: transport, transport

Sprzedawcy samochodów często ukrywają ilość przebytych kilometrów przez swoje auta. Tymczasem bardzo łatwo można go oszacować na podstawie oceny stanu szyby samochodowej. Eksperci NordGlass, sieci serwisów szyb samochodowych radzą jak nie dać się oszukać.

Sprzedawcy samochodów często ukrywają ilość przebytych kilometrów przez swoje auta. Tymczasem bardzo łatwo można go oszacować na podstawie oceny stanu szyby samochodowej. Eksperci NordGlass, sieci serwisów szyb samochodowych radzą jak nie dać się oszukać.

Często sprzedawcy paroletnich lub starszych samochodów deklarują bardzo niski przebieg auta, tłumacząc, że jeździł nim np. emeryt. Z reguły w takich przypadkach prawdą jest fakt, że licznik został cofnięty. Sposobem na uniknięcie nieuczciwej transakcji jest dokładna analiza stanu przedniej szyby samochodowej.

Przednia szyba, jeśli nie była wymieniana, pomoże nam ocenić rzeczywisty przebieg samochodu. Naturalnego zużycia szkła nie da się naprawić – polerowanie szyby technicznie jest możliwe, ale nie stosowane w profesjonalnych serwisach – powstawać mogą zniekształcenia szyby, soczewki.

– Przednia szyba prawdę ci powie – mówi Jarosław Kuciński, ekspert firmy NordGlass – przy przebiegu powyżej 100 tyś. kilometrów staje się ona matowa i widać pierwsze oznaki zużycia. Powyżej 200 tyś. kilometrów na szybie widoczne już będą koliste zarysowania.

Warto również zwrócić uwagę na obszar pracy wycieraczek. Ich częste używanie powoduje delikatne zarysowania spowodowane złym stanem piór bądź pojawieniem się drobinek piasku.

Aby mieć całkowitą pewność co do diagnozy przebiegu samochodu można poddać ocenie również stan tapicerki, zużycie kierownicy czy pedałów.

****

Wywodząca się z Polski Grupa NordGlass to wiodący europejski producent szyb dla rynku wtórnego. Do jej działalności należy wytwarzanie szyb czołowych, dystrybucja, a także świadczenie usług związanych z wymianą i naprawą szyb samochodowych. Grupa NordGlass istnieje na rynku od ponad 20 lat, rocznie z usług jej sieci serwisowej w Polsce korzysta ponad 100 tys. klientów. Firma posiada największą i najlepiej rozpoznawalną w Polsce sieć serwisową , która świadczy usługi w zakresie naprawy i wymiany szyb samochodowych (118 punktów serwisowych na terenie kraju). źródło: Biuro Prasowe NordGlass Załączniki: Jak poznać przebieg auta po szybie samochodowej transport, transport - Sprzedawcy samochodów często ukrywają ilość przebytych kilometrów przez swoje auta. Tymczasem bardzo łatwo można go oszacować na podstawie oceny stanu szyby samochodowej. Eksperci NordGlass, sieci serwisów szyb samochodowych radzą jak nie dać się oszukać. Hashtagi: #transport #transport

A to już wiesz?  Emirates SkyCargo zdobyły tytuł Najlepszego Międzynarodowego Przewoźnika Cargo Roku w Indiach

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy