Volvo

Volvo dla Papieża

Volvo dla Papieża
Data publikacji: 29 czerwca 2006 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Volvo dla Papieża 29 czerwca 2006 Volvo dla Papieża Jego Œwiątobliwość Papież Benedykt XVI otrzymał nowe

Data publikacji: 29 czerwca 2006
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Volvo dla Papieża

29 czerwca 2006
Volvo dla Papieża

Jego Œwiątobliwość Papież Benedykt XVI otrzymał nowe Volvo XC90. Przekazanie samochodu nastąpiło podczas specjalnej audiencji Ojca Œwiętego z przedstawicielami Volvo Cars, która odbyła się 28 czerwca.

Samochód został przygotowany specjalnie na potrzeby Ojca Œwiętego i wyposażony w najmocniejszą jednostkę silnikową – V8.  Volvo XC90 Papieżą Benedykta XVI ma ciemnoniebieski kolor i jasne wnętrze.

Samochód został zaprojektowany i zbudowany z myślą nie tylko o bezpieczeństwie pasażerów Volvo XC90, ale również osób biorących udział w ewentualnym wypadku – pieszych i użytkowników innych pojazdów.

„Jesteśmy absolutnie dumni i szczęśliwi, że mamy okazję przekazać nasz samochód Jego Œwiątobliwości Papieżowi Benedyktowi XVI. Bezpieczeństwo od zawsze jest jedną z naczelnych wartości Volvo, co której nie uznajemy żadnych kompromisów. Trudno sobie wyobrazić lepsze uznanie dla naszego głębokiego zaangażowania w ochronę życia ludzkiego”, powiedział Pascal Bellemans, Prezes Volvo Auto Italia.

Volvo XC90, które swoją premierę miało na przełomie 2002 i 2003 roku, jest flagowym modelem Volvo Car Corporation. Obecnie zmodernizowana wersja Volvo XC90 wkracza na polski rynek.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
 Volvo dla Papieża

A to już wiesz?  Volvo Car Corporation prezentuje nowatorskie rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa jazdy

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy