nowe produkty transport

Światowa premiera SUV-a Mitsubishi GT-PHEV w Paryżu

Światowa premiera SUV-a Mitsubishi GT-PHEV w Paryżu
Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zapowiada światową premierę MITSUBISHI GT-PHEV Concept*1, samochodu SUV nowej generacji, który zadebiutuje na Paryskim Salonie Samochodowym 2016*2. Model koncepcyjny napędzany jest własnym, opracowanym przez MMC zaawansowanym systemem napędu hybrydowego z zewnętrznym ładowaniem EV (PHEV), wykorzystującym trzy silniki elektryczne. Główny motyw stoiska MMC będzie oparty na koncepcji przemierzania wielkich odległości. MITSUBISHI GT-PHEV Concept, wraz z wieloma innymi ładowanymi z zewnątrz pojazdami hybrydowymi (PHEV) oraz z pojazdami całkowicie elektrycznymi (EV), będzie ilustracją hasła przewodniego stoiska MMC „Sięgając za horyzont: Kolejny milowy krok w świecie SUVów i napędów elektrycznych” (“Driving Beyond: Another Step Forward with SUVs and Electric

Data publikacji: 14.09.2016 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Światowa premiera SUV-a Mitsubishi GT-PHEV w Paryżu Kategoria: nowe produkty/usługi, transport

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zapowiada światową premierę MITSUBISHI GT-PHEV Concept*1, samochodu SUV nowej generacji, który zadebiutuje na Paryskim Salonie Samochodowym 2016*2. Model koncepcyjny napędzany jest własnym, opracowanym przez MMC zaawansowanym systemem napędu hybrydowego z zewnętrznym ładowaniem EV (PHEV), wykorzystującym trzy silniki elektryczne. Główny motyw stoiska MMC będzie oparty na koncepcji przemierzania wielkich odległości. MITSUBISHI GT-PHEV Concept, wraz z wieloma innymi ładowanymi z zewnątrz pojazdami hybrydowymi (PHEV) oraz z pojazdami całkowicie elektrycznymi (EV), będzie ilustracją hasła przewodniego stoiska MMC „Sięgając za horyzont: Kolejny milowy krok w świecie SUVów i napędów elektrycznych” (“Driving Beyond: Another Step Forward with SUVs and Electric Power”).

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zapowiada światową premierę MITSUBISHI GT-PHEV Concept*1, samochodu SUV nowej generacji, który zadebiutuje na Paryskim Salonie Samochodowym 2016*2. Model koncepcyjny napędzany jest własnym, opracowanym przez MMC zaawansowanym systemem napędu hybrydowego z zewnętrznym ładowaniem EV (PHEV), wykorzystującym trzy silniki elektryczne. Główny motyw stoiska MMC będzie oparty na koncepcji przemierzania wielkich odległości. MITSUBISHI GT-PHEV Concept, wraz z wieloma innymi ładowanymi z zewnątrz pojazdami hybrydowymi (PHEV) oraz z pojazdami całkowicie elektrycznymi (EV), będzie ilustracją hasła przewodniego stoiska MMC „Sięgając za horyzont: Kolejny milowy krok w świecie SUVów i napędów elektrycznych” (“Driving Beyond: Another Step Forward with SUVs and Electric Power”).

*1: Nazwa samochodu koncepcyjnego Ground Tourer nawiązuje do bardzo dużego zasięgu tego auta.
*2: Od 29 września do 16 października. Oficjalna nazwa salonu: “Mondial de l’Automobile 2016.” Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.mondial-automobile.com/en/visiteurs/ (język angielski).

Oprócz MITSUBISHI GT-PHEV Concept, na stoisku MMC pojawi się MITSUBISHI eX Concept, kompaktowy SUV z elektrycznym układem napędowym EV nowej generacji, a także wersje modelowe 2017 przeznaczonych na europejskie rynki modeli Outlander i Outlander PHEV – wszystkie te samochody będą pokazane publicznie po raz pierwszy.

A to już wiesz?  Atrakcyjne ceny samochodów Volvo

Mitsubishi Outlander 2017 wyróżnia się nową konsolą między fotelami i nowym wykończeniem wnętrza wyższej jakości. Dodano także system ostrzegania o obiektach znajdujących się w martwym polu widzenia lusterek oraz unowocześnioną wersję opracowanego przez MMC systemu łagodzenia skutków kolizji czołowych, który obecnie wykrywa także potencjalne kolizje z pieszymi a także kilka innych zaawansowanych systemów bezpieczeństwa. Z kolei Mitsubishi Outlander PHEV oprócz tych samych systemów bezpieczeństwa, co spalinowy Outlander, otrzymał tak zwany EV Priority Mode, czyli system nadający wyższy priorytet działaniu w trybie całkowicie elektrycznym.

1 / 4

MITSUBISHI GT-PHEV Concept: Zarys koncepcji
MITSUBISHI GT-PHEV Concept, to wysokiej klasy SUV nowej generacji, który łatwo radzi sobie na różnych nawierzchniach. Jego wygląd jest najnowszą interpretacją języka stylistycznego MMC, a od strony technicznej samochód oferuje wiele zaawansowanych rozwiązań technicznych firmy, obejmujących napęd elektryczny i kontrolę przenoszenia tego napędu na wszystkie koła. MITSUBISHI GT-PHEV Concept pozwala kierowcy bezpiecznie prowadzić samochód w każdych warunkach drogowych. Budzi w ten sposób ciekawość kierowcy i zachęca do przeżycia przygody za kierowcą, pozwalając posunąć się dalej i zrobić krok poza granice tego, czego kierowca doświadczył kiedykolwiek wcześniej.

W swojej ogólnej koncepcji MITSUBISHI GT-PHEV Concept jest odzwierciedleniem pojęcia “ground tourer” – samochodu stworzonego do pokonywania wielkich odległości – a w większym zbliżeniu można go opisać pojęciami takimi, jak funkcjonalne piękno, poszerzone możliwości, dynamiczna rzeźba i japoński kunszt rzemieślniczy.

Szczególnie solidnie wyglądający i trudny do przeoczenia przód samochodu wykorzystuje koncepcję stylistyczną tak zwanej „dynamicznej tarczy”, której funkcjonalną rolą jest ochrona zarówno ludzi, jak i samochodu. Oglądany z boku MITSUBISHI GT-PHEV Concept zwraca uwagę poziomymi liniami nadwozia podkreślającymi stylistykę należną samochodowi SUV z górnej półki, a także nadającymi mu optycznej stabilności. Mocna, intensywna stylizacja sprawia wrażenie, że samochód został wyrzeźbiony z pojedynczej sztabki stali w eleganckim stylu dynamicznej rzeźby, a w szczegółach nadwozie ubrano w precyzyjnie dobrane detale.

A to już wiesz?  Nowe kanały kulinarne w systemie rozrywki pokładowej Emirates

Wewnątrz MITSUBISHI GT-PHEV Concept otrzymał poziomą deskę rozdzielczą, która tworzy atmosferę przestronności, ułatwiając też kierowcy wyczuwanie zmian w przechyłach pojazdu. Wraz z deską rozdzielczą z wysoką konsolą środkową, wnętrze przypominające kokpit „owija się” wokół pasażerów, zapewniając poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Obfite wyłożenie wnętrza wysokiej jakości skórą Burgundy*3, kolorystycznie zgraną z barwą dachu, jest kolejnym akcentem tworzącym elegancką i komfortową przestrzeń wnętrza.

*3: Głęboki, pełny czerwono-fioletowy kolor zbliżony do barwy wina

Jeśli chodzi o technikę, opracowany w MMC zaawansowany system PHEV z trzema silnikami charakteryzuje się nie tylko świetnymi parametrami ekologicznymi, ale też wyjątkowymi osiągami i własnościami, zachęcając kierowców o dowolnym poziomie umiejętności do śmiałego podążania nowymi ścieżkami, jakich zechcą spróbować w różnych warunkach pogodowych i drogowych, gwarantując przyjemność i wysoce satysfakcjonujące wrażenia z jazdy.

System PHEV oferuje akumulatory nowej generacji, o dużej pojemności, trzy wysokiej mocy i wysokiej sprawności silniki elektryczne i silnik spalinowy zaprojektowany specjalnie do współpracy z systemem PHEV, którego charakterystykę ulepszono pod kątem wytwarzania energii elektrycznej i sprawności napędowej. Taka kombinacja zapewnia znakomitą dynamikę, idealną dla koncepcji “ground tourer” i pozwala na komfort jazdy na długich trasach, z czysto elektrycznym zasięgiem 120 km i połączonym zasięgiem hybrydowym przekraczającym 1200 km. Układ napędowy z trzema silnikami, jednym z przodu i dwoma z tyłu, zapewnia znaczną poprawę parametrów trakcyjnych układu stałego napędu czterech kół, dając pełne pole do popisu opracowanemu przez MMC zintegrowanemu systemowi sterowania dynamiką pojazdu Super All Wheel Control (S-AWC), co zapewnia nowy poziom stabilności prowadzenia samochodu.

MITSUBISHI GT-PHEV Concept wyróżnia się również najnowszą technologią łączności samochodowej, pozwalającą na pełne wykorzystanie osiągów i możliwości samochodu. Zastosowane rozwiązania umożliwiają zasilanie układów sterowania informacjami z systemu nawigacji samochodowej, danymi o pogodzie i nawierzchni uzyskanymi z sieci informacyjnych oraz z czujników pokładowych i kamer, co pozwala na precyzyjne zarządzanie zużyciem energii, zarówno elektrycznej, jak i zużyciem paliwa, a także na wykorzystanie tych informacji w celu zapewnienia optymalnego sterowania napędem wszystkich kół w dowolnych warunkach drogowych i pogodowych. źródło: Biuro Prasowe Mitsubishi Motors Załączniki: Światowa premiera SUV-a Mitsubishi GT-PHEV w Paryżu nowe produkty/usługi, transport - Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zapowiada światową premierę MITSUBISHI GT-PHEV Concept*1, samochodu SUV nowej generacji, który zadebiutuje na Paryskim Salonie Samochodowym 2016*2. Model koncepcyjny napędzany jest własnym, opracowanym przez MMC zaawansowanym systemem napędu hybrydowego z zewnętrznym ładowaniem EV (PHEV), wykorzystującym trzy silniki elektryczne. Główny motyw stoiska MMC będzie oparty na koncepcji przemierzania wielkich odległości. MITSUBISHI GT-PHEV Concept, wraz z wieloma innymi ładowanymi z zewnątrz pojazdami hybrydowymi (PHEV) oraz z pojazdami całkowicie elektrycznymi (EV), będzie ilustracją hasła przewodniego stoiska MMC „Sięgając za horyzont: Kolejny milowy krok w świecie SUVów i napędów elektrycznych” (“Driving Beyond: Another Step Forward with SUVs and Electric Power”). Hashtagi: #nowe produkty/usługi #transport

A to już wiesz?  Linie Emirates SkyCargo otwierają połączenie towarowe do Oslo

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy