LIFESTYLE Motoryzacja

Podwójne podium dla Lexusa w wyścigach GT500

Data publikacji: 2018-08-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Podwójne podium dla Lexusa w wyścigach GT500
Kategoria: LIFESTYLE, Motoryzacja

Podwójne podium dla Lexusa w wyścigach GT500 LIFESTYLE, Motoryzacja - Dobra passa nie opuszcza zespołów startujących wyczynowymi Lexusami LC w wyścigach japońskiej serii GT500. W ubiegły weekend w piątej rundzie serii rozegranej na torze Fuji Speedway kierowcy LC wywalczyli dwa pierwsze miejsca.

Pięć Lexusów GT500 w pierwszej dziesiątce

Jadący z numerem 36 Lexus LC GT500 zespołu au TOM’S, którego kierowcami są Kazuki Nakajima i Yuhi Sekiguchi, zdobył na Fuji Speedway swoje pierwsze zwycięstwo tym sezonie, a zespół KeePer TOM’S z numerem startowym 1 w składzie Ryo Hirakawa i Nick Cassidy dojechał do mety na drugiej pozycji. W pierwszej dziesiątce zmieściły się jeszcze trzy Lexusy GT500. Po pięciu wyścigach sezonu zespół Lexus KeePer TOM’S ma pierwsze miejsce w zestawieniu ogólnym klasy GT500, zaś au TOM’S plasuje się tuż za nim.

Dobra passa

To znakomita kontynuacja ciągu sukcesów Lexusa w serii GT500. W poprzednim, lipcowym wyścigu na torze Chang International w tajlandzkim Buriram startujący z numerem 39 Lexus LC zespołu Denso Kobelco SARD w składzie Heikki Kovalainen i Kamui Kobayashi wywalczył swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie. Drugą pozycję zajęła załoga Team LeMans Wako’s (numer 6, kierowcy Kazuya Oshima i Felix Rosenqvist), trzeci był zespół WedsSport Bandoh (numer 19, Yuji Kunimoto i Kenta Yamashita), a czwarty Team ZENT Cerumo (numer 38, Yuji Tachikawa i Hiroaki Ishiura). Zespoły KeePer TOM'S (numer 1, Ryo Hirakawa i Nick Cassidy) oraz au TOM'S (numer 36, Kazuki Nakajima i Yuhi Sekiguchi) dotarły do mety odpowiednio na miejscach ósmym i dziesiątym.

A to już wiesz?  Lexus głównym partnerem londyńskiego Raindance Film Festival

Lexus LC GT500 ciągle na podium

Kierowcy Lexusów LC GT500 zdobywali miejsca na podium również we wszystkich poprzednich wyścigach Super GT tego sezonu. W pierwszej rundzie na torze Okayama Ryo Hirakawa i Nick Cassidy zajęli trzecie miejsce, w drugiej rundzie na torze Fuji Heikki Kovalainen i Sho Tsuboi byli drudzy, zaś Yuji Tachikawa i Hiroaki Ishiura – trzeci, a w trzeciej rundzie na torze Suzuka Ryo Hirakawa i Nick Cassidy powtórzyli swój wynik z rundy pierwszej. Następna, szósta runda serii odbędzie się w połowie września na torze Sportsland SUGO.

Świetna wyścigówka

LC GT500 zadebiutował w wyścigach serii Super GT w ubiegłym roku, od początku uzyskując imponujące wyniki. Lexusy LC wygrały pod rząd pierwsze cztery wyścigi serii. W kwietniowej pierwszej rundzie Super GT na Okayama International wszystkie sześć LC GT500 biorących udział w wyścigu zajęło sześć pierwszych miejsc, a w majowym wyścigu rozegranym na legendarnym Fuji Speedway wszystkie trzy miejsca na podium należały do Lexusów. Październikowy wyścig na torze Chang International w Tajlandii przyniósł Lexusom LC GT500 pierwsze i drugie miejsce, a także miejsca czwarte, piąte i szóste. W ostatnim, ósmym wyścigu tego sezonu, który rozegrano 10 i 11 listopada na torze na torze Motegi, załoga KeePer TOM’S w składzie Nick Cassidy i Ryo Hirakawa zajęła drugie miejsce, co w połączeniu z wcześniejszymi sukcesami dało jej tytuł mistrza Super GT 2017. Załogi jeżdżące Lexusami LC GT500 uplasowały się także na miejscu trzecim, czwartym, piątym i szóstym tabeli najlepszych wyników roku.

Flagowe coupé Lexusa po tuningu

LC GT500 to wyścigowa wersja flagowego coupé Lexus LC, opracowana przez TRD (Toyota Racing Development) z myślą o obowiązujących od roku przepisach GT500. Wolnossący, pięciolitrowy silnik V8 zastąpiono w niej turbodoładowanym, czterocylindrowym silnikiem rzędowym o pojemności skokowej 2000 cm³, a zamiast dziesięciobiegowej przekładni automatycznej zastosowano sześciostopniową sekwencyjną skrzynię biegów.