ekonomia transport

Najnowsza dostawa Boeinga 777F powiększa flotę towarową Emirates SkyCargo do 15 samolotów

Najnowsza dostawa Boeinga 777F powiększa flotę towarową Emirates SkyCargo do 15 samolotów
Data publikacji: 02.10.2015 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Najnowsza dostawa Boeinga 777F powiększa flotę towarową Emirates SkyCargo do 15 samolotów Kategoria: transport, ekonomia/biznes/finanse 30 tysięcy lotów

Data publikacji: 02.10.2015 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Najnowsza dostawa Boeinga 777F powiększa flotę towarową Emirates SkyCargo do 15 samolotów Kategoria: transport, ekonomia/biznes/finanse

30 tysięcy lotów cargo wykonanych przez frachtowe Boeingi 777 Emirates

DUBAJ, ZEA, 2 października 2015 r. – Emirates SkyCargo, frachtowa jednostka Emirates, odebrała dostawę najnowszego samolotu Boeing 777 Freighter, zwiększając tym samym całkowitą liczbę maszyn towarowych w swojej flocie do 15, włącznie z dwoma Boeingami 747-400F i 13 Boeingami 777F. 

Flota towarowa przewoźnika uzupełnia usługi cargo oferowane przez 224 samoloty pasażerskie Emirates, zapewniając większą elastyczność i zdolność przewozową cargo na większej liczbie tras na całym świecie. Obecnie Emirates SkyCargo obsługuje łącznie 147 kierunków na sześciu kontynentach.

Najnowszy Boeing 777F przewoźnika, który we wrześniu opuścił zakład montażowy Boeinga w Everett w stanie Waszyngton, odbył swój pierwszy lot do Hongkongu. Azjatycka metropolia należy do najpopularniejszych kierunków w siatce Emirates SkyCargo obok portów lotniczych we Frankfurcie, Szanghaju, Chicago i Saragossie. Od czasu dołączenia do floty Emirates SkyCargo w 2009 roku, 13 Boeingów 777F wykonało imponującą liczbę 30 250 lotów, spędzając w powietrzu w sumie ponad 175 tys. godzin.

Boeing 777F stanowi trzon floty Emirates SkyCargo – powiedział Nabil Sultan, Divisional Senior Vice President Emirates, Cargo. Samolot ma imponujący zasięg i udźwig, a ponadto jest wydajny w eksploatacji. Pozwala nam transportować produkty z odległych punktów w siatce SkyCargo, takich jak Bangi, Port Au Prince czy Nadi, do klientów stacjonujących w wielkich ośrodkach miejskich, np. Londyn, Amsterdam czy Nowy Jork – dodał Sultan.

Emirates SkyCargo pozostają najlepszymi liniami w branży dzięki nowoczesnej i rozwijającej się flocie, bezkonkurencyjnej siatce połączeń i zautomatyzowanej infrastrukturze, która usprawnia przewóz towarów na świecie – powiedział Sultan. Chcemy zapewnić naszym klientom jak najlepszą jakość usług, dlatego inwestujemy w nowoczesną flotę i rozwój nowych rozwiązań w zakresie cargo, takich jak systemy przewożenia towarów czy technologie komputerowe w naszym porcie cargo w Dubaju. W tym roku wykorzystaliśmy towarowe Boeingi 777 na nowych trasach do Ouagadougou, Columbus, Orlando i Bamako, ułatwiając eksport i otwierając połączenia z nowymi rynkami na całym świecie.

A to już wiesz?  Poczta Polska z nagrodą Złoty Laur "Super Biznesu"

Linie Emirates – największy na świecie międzynarodowy przewoźnik cargo pod względem przebytych tonokilometrów – przewożą ponad 45 tys. ton towarów tygodniowo na sześciu kontynentach, od odzieży, tekstyliów i artykułów łatwo psujących się, po samochody wyścigowe Formuły 1, sprzęt muzyczny i zwierzęta domowe.

W tym roku linie Emirates SkyCargo przeniosły się do portu lotniczego Dubai World Central (DWC) Al Maktoum, gdzie oferują 50 regularnych połączeń towarowych z nowego terminalu cargo. W nowoczesnym terminalu znajduje się zaawansowany system magazynowania i chłodzenia towarów, który może pomieścić 140 tys. ton artykułów łatwo psujących się rocznie przy zakresie temperatur od 18°C do 25°C. 

  źródło: Biuro Prasowe Emirates Załączniki: Najnowsza dostawa Boeinga 777F powiększa flotę towarową Emirates SkyCargo do 15 samolotów transport, ekonomia/biznes/finanse - Hashtagi: #transport #ekonomia/biznes/finanse

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy