transport

Emirates SkyCargo przewozi konie sportowe do Dubaju i destynacji na całym świecie

Emirates SkyCargo przewozi konie sportowe do Dubaju i destynacji na całym świecie
Data publikacji: 04.04.2018 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Emirates SkyCargo przewozi konie sportowe do Dubaju i destynacji na całym świecie Kategoria: transport, transport Przewoźnik cargo transportuje

Data publikacji: 04.04.2018 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Emirates SkyCargo przewozi konie sportowe do Dubaju i destynacji na całym świecie Kategoria: transport, transport

Przewoźnik cargo transportuje konie na zawody Dubai World Cup i Longines Global Champions Tour
W ciągu ostatnich czterech miesięcy przewieziono ponad 350 koni

Środa, 4 kwietnia 2018 r. – Dubai, ZEA. – Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, transportują najlepsze konie sportowe na rozmaite turnieje rozgrywane na całym świecie.

Dubai World Cup

Niedawno linie przewiozły jedne z najwyżej ocenianych koni wyścigowych na świecie do Dubaju na mistrzostwa Dubai World Cup, jedne z najbardziej wyczekiwanych i prestiżowych zawodów w wyścigach konnych. Niektórzy z faworytów turnieju – West Coast, Mubtaahij i Talismanic – wyruszyli w podróż ze swoich miejscowości do Dubaju na pokładzie samolotów towarowych Emirates SkyCargo. W przeszłości linie Emirates SkyCargo transportowały już zwycięskie konie Dubai World Cup, m.in. Arrogate w 2017 i California Chrome w 2016 roku.

Co roku w trakcie sezonu wyścigowego w Dubaju Emirates SkyCargo odgrywa ważną rolę, przewożąc konie do Dubaju. Przewoźnik przetransportował konie z sześciu kontynentów w miesiącach poprzedzających rozgrywki Dubai World Cup.

Longines Global Champions Tour

Trzeci rok z rzędu linie Emirates SkyCargo przewożą blisko 100 koni z całego świata podczas pierwszych trzech etapów jednego z największych na świecie konkursów skoków przez przeszkody – Longines Global Champions Tour.

1 / 3

Konie zostały przetransportowane dwoma samolotami czarterowymi z Meksyku, gdzie brały udział w pierwszym etapie turnieju, do Miami. Zwierzęta przyleciały do Miami 31 marca, gdzie wystartują w drugiej rundzie zawodów.

Oprócz koni o wadze 600-650 kg każdy, samolotami przewieziono także wyposażenie jeździeckie ważące dziesiątki ton.

Po zakończeniu konkursu w Miami samoloty Emirates SkyCargo zabiorą konie do Liege, a stamtąd do Szanghaju. 

Specjaliści w tworzeniu komfortowych warunków

A to już wiesz?  Jak będziemy delegować pracowników w 2020 roku?

Linie Emirates SkyCargo nie od dziś przewożą najwyższej klasy konie wyścigowe i sportowe po całym świecie. W ciągu ostatnich czterech miesięcy przewoźnik przetransportował ponad 350 koni w ramach swojej siatki połączeń obejmującej przeszło 155 kierunków na sześciu kontynentach.

Nowoczesna infrastruktura Emirates SkyCargo do przewozu koni obejmuje flotę najnowszych samolotów towarowych, specjalnie zaprojektowane boksy oraz udogodnienia w postaci stałej rampy załadunkowej dla koni w terminalu na lotnisku Dubai World Central (DWC). Stabilna rampa dla koni, jeden z niewielu na świecie obiektów tego rodzaju dostępnych na lotnisku, umożliwia wygodny przeładunek zwierząt z samochodu ciężarowego do boksu lub na odwrót bez ryzyka urazu ze względu na niestabilną powierzchnię.

Linie Emirates SkyCargo współpracują z czołowymi firmami specjalizującymi się w transporcie koni takimi jak Janah Management czy Equitrans, aby zapewnić swoim pasażerom bezstresową i bezpieczną podróż. Ponadto konie podróżują wspólnie z wykwalifikowanymi stajennymi, a niekiedy także z weterynarzami, którzy pilnują, żeby zwierzęta były w doskonałej formie po wylądowaniu.

  źródło: Biuro Prasowe Emirates Załączniki: Emirates SkyCargo przewozi konie sportowe do Dubaju i destynacji na całym świecie transport, transport - Hashtagi: #transport #transport

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy