transport turystyka

Fiordy Norwegii – nowe, ekonomiczne połączenie pomiędzy starymi przyjaciółmi

Fiordy Norwegii – nowe, ekonomiczne połączenie pomiędzy starymi przyjaciółmi
Dwa miasta Stavanger i Bergen to poza stolicą Oslo najczęściej odwiedzane miasta Norwegii. Nic dziwnego, Bergen i Stavanger są głównymi miastami regionu Vestlandet, czyli  regionu Fiordów Zachodnich, które uchodzą za jedno z najpiękniejszych miejsc na naszej planecie i od lat zajmują stałe miejsce w pierwszej dziesiątce cudów natury. Od lutego br. linia promowa Fjord Line wprowadziła rejsy lokalne łączące te dwa

Data publikacji: 23.03.2016 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Fiordy Norwegii – nowe, ekonomiczne połączenie pomiędzy starymi przyjaciółmi Kategoria: transport, turystyka/wypoczynek

Dwa miasta Stavanger i Bergen to poza stolicą Oslo najczęściej odwiedzane miasta Norwegii. Nic dziwnego, Bergen i Stavanger są głównymi miastami regionu Vestlandet, czyli  regionu Fiordów Zachodnich, które uchodzą za jedno z najpiękniejszych miejsc na naszej planecie i od lat zajmują stałe miejsce w pierwszej dziesiątce cudów natury. Od lutego br. linia promowa Fjord Line wprowadziła rejsy lokalne łączące te dwa miasta.

Dwa miasta Stavanger i Bergen to poza stolicą Oslo najczęściej odwiedzane miasta Norwegii. Nic dziwnego, Bergen i Stavanger są głównymi miastami regionu Vestlandet, czyli  regionu Fiordów Zachodnich, które uchodzą za jedno z najpiękniejszych miejsc na naszej planecie i od lat zajmują stałe miejsce w pierwszej dziesiątce cudów natury. Od lutego br. linia promowa Fjord Line wprowadziła rejsy lokalne łączące te dwa miasta.

Dotychczas można było podróżować na tej trasie ale niejako naokoło, mianowicie wypływając z portu w Danii, w Hirtshals. Nie można było wejść na pokład promu na ostatnim odcinku Stavanger- Bergen. Od lutego tego roku jest to możliwe, co może dodatkowo zainteresować turystów wybierających się tej wiosny i lata do Norwegii. Rejsy wzdłuż wybrzeża fiordów to atrakcja sama w sobie – potężne skalne zbocza schodzące wprost do morza, fale rozbijające się o szkiery, widok na góry i lodowiec Folgefonna – widoki z promu zapierają dech w piersiach i za taką wycieczkę na pokładzie wycieczkowca płaci się słone pieniądze. Tymczasem nowe połączenia promami MS „Bergensfjord” i MS „Stavangerfjord” to koszt zaledwie 25 EUR (ok. 105 PLN) za osobę! Gdybyśmy chcieli ten odcinek przejechać własnym samochodem – bez wspaniałych morskich widoków – musimy liczyć się z wyższymi kosztami: paliwo, opłaty drogowe oraz cena lokalnych przepraw promowych w sumie znacznie przekroczą podaną kwotę.

A to już wiesz?  Niech Cię usłyszą jak ojca Rydzyka

Co rejsy lokalne w praktyce oznaczają dla polskiego turysty? Dzięki opcji podróży statkiem na trasie Stavanger – Bergen polscy turyści zyskują nowe możliwości aranżowania pobytu nad fiordami, w tym wyjazdów weekendowych. Jeden z przykładów: ponieważ Stavanger i  Bergen są dobrze skomunikowane z lotniskami w Polsce, można połączyć zwiedzenie obu miast z rejsem Fjord Line. Jeśli będziemy mieli do dyspozycji 4-5 dni, wówczas można zaaranżować niezwykle atrakcyjny pobyt, obejmujący przelot do Stavanger, zwiedzanie miasta i ewentualnie wyjście na Preikestolen – najbardziej znaną półkę skalna na świecie, która wznosi się nad Lysefjordem, następnie rejs promem do Bergen, zwiedzanie stolicy fiordów i powrót do kraju. Można także wydłużyć pobyt i w okolicy Bergen zrealizować całodzienną wycieczką typu Norway in a nutshell – np. rejs przez najwęższy i dzięki temu jeden z najbardziej spektakularnych fiordów Norwegii – Nærøyfjord  lub wycieczkę do Aurlandsfjord wraz z przejazdem kolejką Flåm – najstarszą czynną linią kolejową w Norwegii, której trasa pnie się ostro w górę, a stopień nachylenia na 80% trasy wynosi aż 55‰ czyli 1:18! Jest to jedno z osiągnięć norweskiej inżynierii ekstremalnej.

„Bardzo się cieszymy, że rejsy lokalne trafiają do naszej oferty. To było coś, o co pytali nasi klienci i biura podróży od lat, teraz dzięki zmianie przepisów celnych możemy spełnić ich prośbę i razem wyruszyć we wspaniałą podróż przez fiordowe wybrzeże Norwegii w komforcie i za rozsądną cenę” – zachęca Luiza Lendzion, dyrektor regionalny Fjord Line Polska.

Warto pamiętać, że przesiadając się na promy Fjord Line, najbardziej ekologiczne statki tych rozmiarów na świecie, przyczynimy się także do mniejszego zanieczyszczenia środowiska.  źródło: Biuro Prasowe Fjord Line Załączniki: Fiordy Norwegii – nowe, ekonomiczne połączenie pomiędzy starymi przyjaciółmi transport, turystyka/wypoczynek - Dwa miasta Stavanger i Bergen to poza stolicą Oslo najczęściej odwiedzane miasta Norwegii. Nic dziwnego, Bergen i Stavanger są głównymi miastami regionu Vestlandet, czyli  regionu Fiordów Zachodnich, które uchodzą za jedno z najpiękniejszych miejsc na naszej planecie i od lat zajmują stałe miejsce w pierwszej dziesiątce cudów natury. Od lutego br. linia promowa Fjord Line wprowadziła rejsy lokalne łączące te dwa miasta. Hashtagi: #transport #turystyka/wypoczynek

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy