transport

Elektryczne jednoślady już w Toruniu!

Elektryczne jednoślady już w Toruniu!
blinkee.city, lider elektromobilności w Polsce, zaoferował mieszkańcom miasta 75 hulajnóg i 25 skuterów – te liczby jednak jeszcze w tym sezonie ulegną podwojeniu! Usługa wystartowała 22 sierpnia. Nowy rodzaj pojazdów nie tylko wesprze walkę z korkami ulicznymi, ale również pomoże torunianom w ograniczeniu produkcji

Data publikacji: 22.08.2019 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Elektryczne jednoślady już w Toruniu! Kategoria: transport, transport

blinkee.city, lider elektromobilności w Polsce, zaoferował mieszkańcom miasta 75 hulajnóg i 25 skuterów – te liczby jednak jeszcze w tym sezonie ulegną podwojeniu! Usługa wystartowała 22 sierpnia. Nowy rodzaj pojazdów nie tylko wesprze walkę z korkami ulicznymi, ale również pomoże torunianom w ograniczeniu produkcji spalin.

blinkee.city, lider elektromobilności w Polsce, zaoferował mieszkańcom miasta 75 hulajnóg i 25 skuterów – te liczby jednak jeszcze w tym sezonie ulegną podwojeniu! Usługa wystartowała 22 sierpnia. Nowy rodzaj pojazdów nie tylko wesprze walkę z korkami ulicznymi, ale również pomoże torunianom w ograniczeniu produkcji spalin.

Toruń to kolejna lokalizacja na coraz większej mapie blinkee.city. Miasto Mikołaja Kopernika dołączyło właśnie do globalnej sieci, która zaangażowana jest w rozwijanie trendu elektromobilności. – Na początek flota toruńska będzie liczyć 75 hulajnóg i 25 skuterów, ale w niedługim czasie pomnożymy te liczby razy dwa. Naszym celem jest to, by mieszkańcy mogli sprawniej poruszać się po często zakorkowanym mieście, a przy okazji, by zyskali kolejne źródło wspaniałej rozrywki. Jazda elektryczną hulajnogą czy skuterem to bowiem doskonały sposób na spędzenie popołudnia na świeżym powietrzu – mówi Paweł Maliszewski, współwłaściciel blinkee.city.

Obsługa online

Rejestracja w bezpłatnej aplikacji blinkee.city to pierwszy krok do skorzystania z jednośladów. Cała obsługa pojazdów, a więc ich rezerwacja, uruchomienie i zakończenie podróży, odbywa się online – Korzystanie z naszych hulajnóg i skuterów jest bardzo intuicyjna. Aby jednak było bezpieczne i zgodne z regulaminem nieustannie przypominamy o kilku ważnych zasadach, m.in. tych dotyczących parkowania. Skuter czy hulajnogę można odstawić w dowolnym miejscu w strefie miasta określonej w aplikacji, tam gdzie jest to dozwolone przez przepisy ruchu drogowego. Apelujemy, żeby przed odejściem od pojazdu upewnić się jeszcze, że stoi on stabilnie oparty na stopce i że jego obecność w danym miejscu nie będzie przeszkadzać innym uczestnikom ruchu  – mówi Paweł Maliszewski.

A to już wiesz?  Kobiety kupują duże auta

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Właściciele blinkee.city zadbali o to, by ich hulajnogi i skutery były bezpieczne. Hulajnoga posiada m.in. świata LED z przodu i z tyłu, a także dwa, niezależne od siebie hamulce – elektryczny oraz intuicyjny, zlokalizowany w tylnej części jednośladu. – Zależało nam także na tym, by pojazdy nie rozwijały prędkości, która mogłaby stwarzać zagrożenie w ruchu, dlatego wprowadziliśmy limity prędkości – dla hulajnogi do maksymalnie 25 km/h, a dla skutera do 45 km/h. Chcemy chronić zarówno naszych użytkowników, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego – tłumaczy Paweł Maliszewski.

Koszt wypożyczenia hulajnogi w Toruniu to 2,5 zł opłaty startowej oraz 49 gr za każdą minutę jazdy i 9 gr za minutę postoju. Z kolei użytkowanie skutera kosztuje 69 gr za minutę jazdy i również 9 gr za minutę postoju. Dziennie za skutery można zapłacić maksymalnie 89 zł – po przekroczeniu tej kwoty licznik staje, ale jazdę na jednośladzie można kontynuować.

Ze szczegółowymi zasadami korzystania z elektrycznych pojazdów można zapoznać się w regulaminie usługi umieszczonym na stronie www blinkee.city lub pod numerem infolinii: 22 290 25 25. źródło: Biuro Prasowe blinkee.city Załączniki: Elektryczne jednoślady już w Toruniu! transport, transport - blinkee.city, lider elektromobilności w Polsce, zaoferował mieszkańcom miasta 75 hulajnóg i 25 skuterów – te liczby jednak jeszcze w tym sezonie ulegną podwojeniu! Usługa wystartowała 22 sierpnia. Nowy rodzaj pojazdów nie tylko wesprze walkę z korkami ulicznymi, ale również pomoże torunianom w ograniczeniu produkcji spalin. Hashtagi: #transport #transport

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy