nowe produkty transport

Dzięki oponom Goodyeara nowy model Land Rovera będzie bardziej ekologiczny

Dzięki oponom Goodyeara nowy model Land Rovera będzie bardziej ekologiczny
Data publikacji: 31.05.2012 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dzięki oponom Goodyeara nowy model Land Rovera będzie bardziej ekologiczny Kategoria: nowe produkty/usługi, transport Opony EfficientGrip SUV pierwszym

Data publikacji: 31.05.2012 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dzięki oponom Goodyeara nowy model Land Rovera będzie bardziej ekologiczny Kategoria: nowe produkty/usługi, transport

Opony EfficientGrip SUV pierwszym wyposażeniem Land Rover Evoque

Warszawa, 31 maja 2012 r. – Opony Goodyeara zostały wybrane przez Land Rovera dla wersji Prestige nowego modelu Evoque. 19-calowe opony EfficientGrip SUV o rozmiarach 235/55R19 105V będą również oferowane jako opcjonalne wyposażenie dla wszystkich modeli Evoque na świecie poza Ameryką Północną. Opony EfficientGrip z innowacyjną technologią oszczędzania paliwa (Fuel Saving Technology) – obejmującą m.in. specjalny polimer, którego zastosowanie zmniejsza opory toczenia – sprzyjają redukcji emisji CO2 podczas jazdy samochodem.

Goodyear wprowadził opony EfficientGrip SUV pod koniec 2011 roku. Przeznaczone do pojazdów SUV i 4×4 opony łączą w sobie przyczepność charakterystyczną dla linii EfficientGrip z aktywną redukcją zużycia paliwa i emisji CO2 oraz cichszą jazdą . Opony dostępne są dla wielu pojazdów klasy SUV/4×4: luksusowych, pełnowymiarowych, standardowych, kompaktowych i sub-kompaktowych.

Range Rover Evoque to kompaktowy SUV klasy premium, który jest sprzedawany od czwartego kwartału ub. roku. Nowy model ma przyciągnąć grupę nowych klientów do marki Range Rover, a także sprostać coraz ostrzejszym ograniczeniom w zakresie emisji CO2 i ekonomiki spalania paliwa. Model Evoque spotkał się z pozytywnym przyjęciem mediów i konsumentów, zdobywając ponad sto międzynarodowych nagród.

Europejski rynek SUV/4×4 rozwija się, a według prognoz popyt na takie pojazdy sięgnie kilku milionów sztuk w 2014 roku. Tym samym rośnie też zapotrzebowanie na wyspecjalizowane opony SUV/4×4 .

„W firmie Goodyear skupiamy się na dwóch kluczowych obszarach, które definiują niemal wszystko, w co wierzymy i co robimy- tj. bezpieczeństwa i poszanowania dla środowiska naturalnego. Wartości te są równie ważne dla marki Land Rover, dlatego jesteśmy dumni z wyboru naszych opon do nowego Range Rovera Evoque” – powiedział Hugues Despres, Dyrektor Marketingu Goodyeara w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

A to już wiesz?  Linie Emirates świętują cztery lata operacji na trasie Dubaj-Warszawa

Grupa Gooydear oferuje w Polsce prawie 30 różnych modeli opon 4×4 takich marek, jak Goodyear, Dunlop i Fulda. Są to opony typu on-road przeznaczone do jazdy po zwykłych drogach, opony drogowo-terenowe, z których można korzystać zarówno na szosie, jak i w niezbyt trudnych warunkach terenowych oraz klasyczne opony off-road dla miłośników jazdy po naprawdę trudnym terenie.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 54 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia około 73 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. źródło: Biuro Prasowe Goodyear Dunlop Tires Polska/Firma Oponiarska Dębica S.A. Załączniki: Dzięki oponom Goodyeara nowy model Land Rovera będzie bardziej ekologiczny nowe produkty/usługi, transport - Hashtagi: #nowe produkty/usługi #transport

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy