Volvo

Data publikacji: 21.12.2016 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zawodniczki Volvo Youth Sailing Team Poland zdobyły złoto i srebrno podczas mistrzostw świata juniorów ISAF 21.12.2016 Zawodniczki Volvo

Data publikacji: 21.12.2016

21.12.2016

Podczas zawodów Mistrzostw Świata w Auckland w Nowej Zelandii Julia Szmit i Hanna Dzik zdobyły złoty medal w klasie 420. Aleksandra Melzacka z Mają Micińską wracają ze srebrem w klasie 29er.

Julia Szmit i Hanna Dzik obroniły zdobyty przed rokiem tytuł Mistrzyń Świata w klasie 420.

Dziś od początku do końca dziewczyny realizowały ustaloną wcześniej taktykę. To niesamowite jak na przestrzeni ostatniego roku ta załoga dojrzała taktycznie i mentalnie. To był znakomity sezon –  podsumował trener kadry narodowej klasy 420, Paweł Nowakowski.

W klasie 29er o drugą pozycję walczyły, szóste przed rokiem, Aleksandra Melzacka i Maja Micińska. Wyższej lokaty zająć już nie mogły, ponieważ dzień wcześniej tytuł zapewniły sobie Natasha Bryant i Annie Wilmot z Australii. Polki rozpoczęły swój wyścig po medal wybierając jako pierwsze prawy kurs. Skończyło się na tym, że Aleksandra z Mają wpłynęły na metę tuż przed najgroźniejszymi rywalkami do srebra, Nowozelandkami, zachowując nad nimi punkt przewagi w klasyfikacji generalnej, co dało im tytuł wicemistrzyń świata. Tym samym polskie żeglarki zrehabilitowały się za nieobecność na podium w poprzedniej edycji regat.

Cały rok ciężkich przygotowań zaowocował na koniec znakomitym wynikiem. Na ten sukces dziewczyny pracowały od dawna, już medal mistrzostw świata potwierdzał, że na ISAF jadą walczyć o medale i nie zawiodły. To był ogromny wysiłek fizyczny i psychiczny dla nich i dla nas wszystkich- powiedział trener naszych medalistek Szymon Makowski.

Zarówno Julia Szmidt i Hanna Dzik oraz Aleksandra Melzacka i Maja Micińska należą do Volvo Youth Sailing Team Poland. Jest to grupa skupiająca młode talenty żeglarskie stworzona przez Polski Związek Żeglarski przy wsparciu Volvo Car Poland.

A to już wiesz?  Najlepsze półrocze w historii – Volvo Cars ogłasza globalne wyniki sprzedaży