Wiadomości branżowe

Wybierz najlepsze opony letnie i zaoszczędź nawet do 1300 zł na paliwie

Wybierz najlepsze opony letnie i zaoszczędź nawet do 1300 zł na paliwie
Najlepsze filtrowanie produktów na Nokaut.pl Oszczędność paliwa, dłuższa droga hamowania czy może mniejszy poziom hałasu? Użytkownicy porównywarki cenowej Nokaut.pl doskonale wiedzą, na jakie kwestie należy zwrócić uwagę, by na drodze było bezpiecznie i ekonomicznie. Odwiedź Nokaut.pl już dzisiaj i znajdź najlepsze letnie opony w atrakcyjnych cenach.Opony nawet w 20% odpowiadają za zużycie paliwa (1) – ich odpowiedni dobór może pomóc nie tylko zaoszczędzić, ale także ograniczyć emisję szkodliwych substancji. Przy rocznym przebiegu 15 tys. km, średnim spalaniu 7 litrów / 100 km, całkowitym przebiegu na komplecie opon 40 tys. km – zakładając, że dany komplet starczy na więcej niż 1 sezon – można zaoszczędzić nawet do 240 litrów paliwa w porównaniu do najsłabszej efektywności. Przyjmując średnią cenę paliwa na poziomie 5,30 zł otrzymujemy

Najlepsze filtrowanie produktów na Nokaut.pl

 

Oszczędność paliwa, dłuższa droga hamowania czy może mniejszy poziom hałasu? Użytkownicy porównywarki cenowej Nokaut.pl doskonale wiedzą, na jakie kwestie należy zwrócić uwagę, by na drodze było bezpiecznie i ekonomicznie. Odwiedź Nokaut.pl już dzisiaj i znajdź najlepsze letnie opony w atrakcyjnych cenach.

Opony nawet w 20% odpowiadają za zużycie paliw(1) ? ich odpowiedni dobór może pomóc nie tylko zaoszczędzić, ale także ograniczyć emisję szkodliwych substancji. Przy rocznym przebiegu 15 tys. km, średnim spalaniu 7 litrów / 100 km, całkowitym przebiegu na komplecie opon 40 tys. km ? zakładając, że dany komplet starczy na więcej niż 1 sezon ? można zaoszczędzić nawet do 240 litrów paliwa w porównaniu do najsłabszej efektywności. Przyjmując średnią cenę paliwa na poziomie 5,30 zł otrzymujemy oszczędność w wysokości około 1300 zł przez cały okres użytkowania, czyli sumę wystarczającą na zakup nowego kompletu opon! W porównywarce cenowej Nokaut.pl można w łatwy sposób znaleźć opony spełniające kryteria oszczędności w atrakcyjnej cenie, wystarczy przefiltrować oferty według kryterium efektywności paliwowej.

 

 

Kolejną bardzo ważną kwestią dla użytkowników porównywarki cenowej Nokaut.pl poszukujących letnich opon jest bezpieczeństwo na drodze. Liczy się przede wszystkim przyczepność opon na mokrej nawierzchni(2). Różnica w drodze hamowania ma bowiem kluczowe znaczenie w krytycznej sytuacji, czyli podczas gwałtownego hamowania. Przy prędkości 80 km/h komplet opon klasy A ? o najlepszej przyczepności ? zatrzyma pojazd aż 18 metrów bliżej niż komplet opon o klasie F ? o najsłabszej przyczepności. Na Nokaut.pl wszyscy zmotoryzowani użytkownicy, dla których liczy się właśnie klasa przyczepności, mogą wybrać spośród ponad 12 tysięcy ofert.

 

Wybierając opony letnie warto zwrócić uwagę na poziom hałasu, jaki wytwarzają. W porównywarce cenowej Nokaut.pl można przefiltrować oferty według decybeli. Poziom hałasu jest przedstawiany na 2 sposoby: oznaczenie w postaci ilości decybeli oraz oznaczenie w postaci fal dźwiękowych. Najgłośniejsze opony (76 decybeli) można porównać do hałasu występującego w pracującej fabryce, natomiast najcichsze (65 decybeli) generują hałas niewiele większy niż zwykła rozmowa kilku osób. Zakup opon z niższym poziomem emisji hałasu znacząco poprawia komfort jazdy i oszczędza słuch wszystkich pasażerów.

A to już wiesz?  Poczta Polska otwiera nowe placówki w stolicy

 

Nokaut.pl to idealne rozwiązanie dla wszystkich kierowców, którzy chcą w łatwy sposób porównać blisko 20 tysięcy ofert najlepszych producentów i wiodących sklepów z ogumieniem. Dzięki szerokiemu wachlarzowi produktów można nie tylko zaoszczędzić czas oraz pieniądze, ale także kupić najlepsze letnie opony w klasie przyczepności, emisji hałasu i efektywności paliwowej. Opcja filtrowania ofert według kategorii na Nokaut.pl pozwala w łatwy sposób zawęzić pole zainteresowania i wybrać najodpowiedniejszy model.

 

(1) Źródło: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=SEC:2008:2860:FIN:EN:PDF

 

(2) Źródło: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=SEC:2008:2860:FIN:EN:PDF

Źródło Grupa Nokaut S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy