sprawy społeczne transport

Wielki sukces pojazdów blinkee.city w Łodzi – prawie 280 tys. km przejechane!

Wielki sukces pojazdów blinkee.city w Łodzi – prawie 280 tys. km przejechane!
26 kwietnia Łódź zyskała alternatywne źródło transportu – skutery blinkee.city, które można wypożyczyć na minuty wprost z ulicy. O sukcesie jednośladów w tym mieście mówią liczby – w niecałe 7 miesięcy mieszkańcy Łodzi przejechali prawie 280 tys. kilometrów na wypożyczonych skuterach, a liczba użytkowników wynosi blisko 16 tys.! Przy okazji Łódź zaoszczędziła ponad 33 tony dwutlenku

Data publikacji: 22.11.2018 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wielki sukces pojazdów blinkee.city w Łodzi – prawie 280 tys. km przejechane! Kategoria: sprawy społeczne, transport

26 kwietnia Łódź zyskała alternatywne źródło transportu – skutery blinkee.city, które można wypożyczyć na minuty wprost z ulicy. O sukcesie jednośladów w tym mieście mówią liczby – w niecałe 7 miesięcy mieszkańcy Łodzi przejechali prawie 280 tys. kilometrów na wypożyczonych skuterach, a liczba użytkowników wynosi blisko 16 tys.! Przy okazji Łódź zaoszczędziła ponad 33 tony dwutlenku węgla!

26 kwietnia Łódź zyskała alternatywne źródło transportu – skutery blinkee.city, które można wypożyczyć na minuty wprost z ulicy. O sukcesie jednośladów w tym mieście mówią liczby – w niecałe 7 miesięcy mieszkańcy Łodzi przejechali prawie 280 tys. kilometrów na wypożyczonych skuterach, a liczba użytkowników wynosi blisko 16 tys.! Przy okazji Łódź zaoszczędziła ponad 33 tony dwutlenku węgla!

 

blinkee.city to marka oferująca skutery elektryczne do wynajęcia na minuty. Z pojazdów tej marki można korzystać w 17 polskich i 4 zagranicznych miastach. W kwietniu do tego grona dołączyła Łódź. Po pierwszym sezonie przyszedł czas na sprawdzenie, jak ta innowacyjna usługa została odebrana przez mieszkańców. Wyniki z Łodzi okazały się doskonałe!

 

Łódź na dwóch kółkach

Pod koniec kwietnia do Łodzi trafiła flota licząca 30 skuterów elektrycznych. Jak po pierwszym sezonie wyglądają statystyki? Liczby mogą przyprawić o zawrót głowy – od 26 kwietnia do 21 listopada użytkownicy wykręcili na pojazdach blinkee.city ponad 280 tys. km! Flota i strefa obowiązywania usługi w trakcie 7 miesięcy działalności blinkee.city w Łodzi znacznie się powiększyła. Liczba pojazdów elektrycznych pod koniec listopada była ponad dwukrotnie większa. Po Łodzi jeździło jesienią już 65 jednośladów.

– Po pierwszym sezonie obecności naszych skuterów w Łodzi  aplikacja naliczyła ponad 47,5 tys. zrealizowanych przejazdów. W sumie aktywnych użytkowników jest prawie 16 tys., a gdyby dodać do siebie czas wszystkich przejazdów, to okazałoby się, że łodzianie spędzili na naszych skuterach ponad 9,2 tys. godzin!  To fantastyczny wynik, który jest dla nas ważnym osiągnięciem, ponieważ Łódź w porównaniu z innymi aglomeracjami jest miastem dość specyficznym.  – mówi Marcin Maliszewski, prezes blinkee.city.

A to już wiesz?  Poczta Polska i PKP S.A. planują wspólną realizację projektów deweloperskich

 

Niezależność przemieszczania się

Łatwa obsługa skutera przez aplikację mobilną czy możliwość zaparkowania w dowolnym miejscu w obrębie wyznaczonej strefy to tylko niektóre z cech, jakie zaważyły na popularności ich wynajmu wśród mieszkańców Łodzi. Długość średniego przejazdu skuterem wyniosła ok. 11,5 min, czyli dokładnie tyle, ile potrzeba, by podjechać do pracy czy ulubionej kawiarni – bez korków i zatruwania środowiska spalinami. – Myślę jednak, że największą wartością jest swoboda korzystania z tego rodzaju transportu. Na wynajętym przez aplikację skuterze możemy podjechać wszędzie, gdzie chcemy i to o każdej porze – jest to więc po prostu bardzo wygodne – tłumaczy Marcin Maliszewski.

 

Mieszkańcy Łodzi przyjęli usługę bardzo entuzjastyczne, o czym świadczą wiadomości e-mail, które przysyłali do firmy zaraz po zamknięciu sezonu: – blinkee.city to jedna z lepszych rzeczy, które zdarzyły się w Łodzi w ostatnich latach! Bardzo często rezygnowałem z samochodu, żeby przejechać się blinkee, tylko w ramach przyjemności z samej jazdy. Kiedy zauważyłem, jak łatwo można w godzinach szczytu przebić się przez miasto za pomocą blinkee w cieplejsze dni nawet nie myślałem o samochodzie. (…) Fajnie, że jesteście w Łodzi i jeszcze fajniej, że Łódź tak odpowiedziała na Waszą obecność. (…). Usługa wypożyczania elektrycznego skutera jest fantastycznym rozwiązaniem w ciepłe dni. Ja sam czasem dojeżdżam do miasta, a potem przesiadam się na blinkee, żeby pozałatwiać różne sprawy w różnych punktach, przemieszczając się szybciej i wygodniej – to tylko kilka z pozytywnych opinii wyrażonych przez użytkowników.

 

Z powodu zbliżającego się końca sezonu pogodowego jednoślady blinkee.city zniknęły już z ulic Łodzi. Ich ogromna popularność pozwala jednak sądzić, że powrócą w sezonie 2019. źródło: Biuro Prasowe blinkee.city Załączniki: Wielki sukces pojazdów blinkee.city w Łodzi – prawie 280 tys. km przejechane! sprawy społeczne, transport - 26 kwietnia Łódź zyskała alternatywne źródło transportu – skutery blinkee.city, które można wypożyczyć na minuty wprost z ulicy. O sukcesie jednośladów w tym mieście mówią liczby – w niecałe 7 miesięcy mieszkańcy Łodzi przejechali prawie 280 tys. kilometrów na wypożyczonych skuterach, a liczba użytkowników wynosi blisko 16 tys.! Przy okazji Łódź zaoszczędziła ponad 33 tony dwutlenku węgla! Hashtagi: #sprawy społeczne #transport

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy