Kamper Paliwa i oleje Wakacje

Wakacje kamperem – Co warto zabrać ze sobą do kampera?

Wakacje kamperem – Co warto zabrać ze sobą do kampera?
Koronawirus sprawił, że Polacy coraz częściej decydują aby swoje wymarzone wakacje spędzić nie w zatłuczonym hotelu a w kamperze. Zapraszamy do skorzystania materiału prasowego, w którym to wskazaliśmy kilka niezbędnych urządzeń technologicznych oraz

Co warto zabrać ze sobą do kampera?

Przed nami kolejne lato, a co za tym idzie czas poszukiwania najlepszych ofert na spędzenie wakacji. Jednym z bezpieczniejszych opcji zwiedzania w czasie pandemii jest podróżowanie kamperem. Daje on możliwość swobodnego przemieszczania się z całą rodziną a przy okazji odwiedzania nowych miejsc. O czym powinniśmy pamiętać, by nasza podróż wiązała się wyłącznie z odpoczynkiem?

Wakacje kamperem
Niezależnie czy ruszamy kamperem na tydzień czy miesiąc warto przygotować się do takiej wyprawy. Miłośnicy tego typu podróży z dużym wyprzedaniem planują czas oraz miejsca, które chcą zobaczyć. Ponadto przygotowują kamper do drogi zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Co warto sprawdzić przed wyjazdem. Przede wszystkim trzeba ważność przeglądu rejestracyjnego pojazdu (jeśli kończy się w trakcie podróży, to przed wyjazdem dokonujemy wcześniejszego przeglądu) i OC (powinno obejmować okres naszego wyjazdu). Jeśli wybieramy się zagranicę trzeba zabrać ze sobą zieloną kartę.
Pakując kamper warto pamiętać o rozłożenie środka ciężkości. Tu kierujemy się zasadą, że najcięższe rzeczy umieszczamy na poziomie podłogi. Najlżejsze pod sufitem. Produkty spożywcze tj. słoiki, puszki najlepiej umieścić w chłodniejszym miejscu, np. w skrzynkach z tyłu kampera.

Przed podróżą trzeba zadbać również części zamienne. Warto zabrać ze sobą, np. pasek klinowy, linkę, komplet żarówek i bezpieczników etc.; szczególnie, jeśli czeka nas długa podróż w trudnych warunkach. Warto również sprawdzić w jakim stanie są opony. Jeśli mają dobry bieżnik i tak powinniśmy zabrać dodatkowy zapas, by nie spotkała nas w drodze niemiła niespodzianka. Kolejnym MUST HAVE podczas wyjazdu kamperem jest wymiana oleju i filtrów paliwa i powietrza, rozrząd i inne elementy związane z przebiegiem.

Przydatne w podróży
Jednym z nieodłącznych gadżetów jest nawigacja, która doprowadzi nas do miejsc docelowych na naszej trasie. Ale warto wiedzieć, gdzie można się poruszać samochodem o niestandardowych gabarytach. Google maps pokazuje najszybszą trasę, dla aut osobowych, dlatego warto nabyć nawigację z funkcją TRUCK, która zaprojektuje trasę z uwzględnieniem wymiarów kampera. Jedną z takich nawigacji jest Mio Spirit 7700 FEU LM TRUCK.
Kolejnym przydatnym gadżetem podczas podróży jest powerbank, który naładuje najbardziej potrzebne urządzenia, np. smarfona, smartwatcha.
Jeśli dbamy o własne bezpieczeństwo i chcemy mieć dowód w przypadku nieplanowanego zdarzenia na drodze, powinniśmy zaopatrzyć się w wideorejestrator. Dobrej jakości kamery drogowe nagrają moment przeciążenia i zabezpieczą plik przed skasowaniem. Ponadto oferują tryb parkingowy pasywny i aktywny, dzięki którym nasz kamper będzie monitorowany całą dobę. Jednym z urządzeń tego typu na rynku, które ma wbudowany moduł GPS oraz świetnie nagrywa w nocy (opcja Night Vision Ultra) jest wideorejestrator Mio MiVue 866. Na uwagę w tym modelu zasługuje informacja o odcinkowym pomiarze prędkości. Wystarczy podłączyć urządzenie kablem do gniazdka zapalniczki i zyskujemy dodatkowe „oczy” podczas naszej wyprawy.

A to już wiesz?  GPS w ciężarówce może nie wystarczyć

Wsparcie dla smartfona
Wiele osób twierdzi, że najlepszym technologicznym partnerem podróży jest smartfon. Niewątpliwie jego niewielkie wymiary na pierwszy rzut oka przemawiają, by zamiast kilku urządzeń to właśnie go zabrać na wyjazd. Ma jedną dużą wadę jaką jest niesamowicie krótki czas pracy przy intensywnym użytkowaniu. Dlatego przy dłuższych podróżach warto pomyśleć o sprzętach, które choć trochę go odciążą.

Jednym z takich urządzeń, które na co dzień jest podstawowym narzędziem pracy i rozrywki jest laptop. Jest on znacznie większy i cięższy od smartfona, lecz dzięki temu, że posiada duży wyświetlacz pozwoli wygodniej ustalić najwygodniejszą trasę, znaleźć lokalne atrakcje, obejrzeć wieczorem film czy zarchiwizować zdjęcia i nagrania z całego dnia.
Dostęp do Internetu może kolokwialnie mówiąc „uratować życie w podróży”, a w przypadku gdy dostęp do niego jest ograniczony z powodu ograniczonej liczby urządzeń z dostępem do sieci, może być powodem wielu niechcianych rodzinnych sporów. Aby tego uniknąć warto „uzbroić się” w dwa sieciowe urządzenia. Pierwszy z nich modem do mobilnego Internetu. Wystarczy, że zainstalujemy w nim kartę sim dowolnego operatora komórkowego posiadającego w swoich usługach dostęp do mobilnego Internetu i już możemy cieszyć się dostępem do wirtualnej rzeczywistości.

Zazwyczaj w podróż kamperem nie jedziemy sami, dlatego warto zadbać o to by, w jednym czasie dostęp do Internetu miało kilka urządzeń. Tu z pomocą przychodzi modem Wi-Fi, który pozwoli udostępnić sygnał internetowy również tabletom czy laptopom.

Przydatnymi, ale nie niezbędnym akcesoriami podczas w takich podróżach okazują się bezprzewodowe głośniki oraz słuchawki. Pierwsze z urządzeń okaże się niezwykle przydatne szczególnie wieczorem, kiedy po całym dniu zwiedzania chcemy się zrelaksować przy ulubionym filmie czy utworze. Drugie natomiast okaże się przydatne, gdy chcemy to zrobić w taki sposób, by nie przeszkadzać naszym współtowarzyszom podróży.

A to już wiesz?  Sieć „abc na kołach” rośnie i rekrutuje kolejnych współpracowników

Niezbędne kable i przejściówki
Warto również spakować do kampera specjalny rozdzielacz, który pozwoli dać zasilanie z gniazda zapalniczki wielu sprzętom w jednym momencie. Producenci elektroniki w swoich urządzeniach stosują kilka standardów gniazd do zasilania. Warto zabezpieczyć się i zabrać ze sobą kabel, który posiada przejściówki dostosowujące go do najpopularniejszych gniazd jak na przykład USB typu B czy USB C. Jeżeli podróżujemy po całym świecie, to nie może zabraknąć w naszym bagażniku adaptera do gniazdek. Z adaptera wysuwają się różne rodzaje wtyczek, stosowane w różnych częściach świata.
Przed podrożą polecamy zrobić listę rzeczy, które powinny z nami pojechać, by o niczym nie zapomnieć. Następnie odhaczać, te które już mamy, zapakować i cieszyć się upragnionym urlopem w kamperze.

MiTAC International Corp. zostało założone w 1982 roku i rozpoczęło swoją działalność w Hsinchu Science Park (HCSP), na Tajwanie. Od tej pory MiTAC rozwinęło się w międzynarodową organizację, która oferuje usługi z następujących dziedzin: produkcja systemów elektronicznych (ESM), zintegrowane zarządzanie rozwojem i produkcją (JDM), produkcja sprzętu dla firm zewnętrznych (ODM) oraz produkcja urządzeń dla marek własnych (OEM i OPM).
MiTAC posiada także takie globalne marki jak Mio, Magellan, Navman oraz TYAN, zajmuje się również dystrybucją urządzeń GPS oraz serwerów na całym świecie. Firma tworzy też rozwiązania i produkty dla technologii „chmury”. Przedstawicielstwa MiTAC znajdują się na całym świecie, a firma zatrudnia obecnie 9 000 pracowników w skali globalnej. Bogate doświadczenie MiTAC umożliwia dostarczanie produktów i usług dopasowanych dokładnie do potrzeb jej klientów.
Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy