Systemy UPS UPS

Vertiv wprowadza do oferty system UPS średniej mocy nowej generacji do zastosowań krytycznych

Vertiv wprowadza do oferty system UPS średniej mocy nowej generacji do zastosowań krytycznych
Vertiv Liebert EXM2 zapewnia wiodącą w branży wydajność, niezawodność i efektywność Warszawa, Polska [5 maja 2021 r.] – Vertiv, globalny dostawca rozwiązań krytycznej infrastruktury cyfrowej

Vertiv Liebert EXM2 zapewnia wiodącą w branży wydajność, niezawodność i efektywność

Warszawa, Polska [5 maja 2021 r.] – Vertiv, globalny dostawca rozwiązań krytycznej infrastruktury cyfrowej i ciągłości jej działania, zaprezentował trójfazowy monolityczny zasilacz UPS Vertiv Liebert EXM2, zapewniający sprawność podwójnej konwersji na poziomie 97%, która dodatkowo wzrasta do 98,8% w dynamicznym trybie online. Dzięki mocy zasilania w zakresie od 100 do 250 kVA oraz kompaktowej i elastycznej budowie, system ten może być wykorzystywany w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, takich jak metro i koleje, w placówkach ochrony zdrowia, przemyśle lekkim, biurach oraz średniej wielkości centrach danych. Urządzenie to jest obecnie dostępne w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (region EMEA), a także w wybranych krajach Azji i Pacyfiku oraz w Indiach.

W zasilaczu Liebert EXM2 zaimplementowano rozwiązania techniczne, które zwiększają jego wydajność i niezawodność, takie jak inteligentne równoległe połączenia oraz trzy bazujące na uczeniu maszynowym tryby pracy, dzięki którym obniżone zostały koszty operacyjne i ograniczone do minimum straty energii. Opracowany i zweryfikowany przez firmę Vertiv dynamiczny tryb pracy on-line zapewnia wydajność zasilacza sięgającą 98,8%, a jednocześnie gwarantuje bardzo szybkie przełączanie na tryb zasilania awaryjnego i jego niezawodność. Co więcej, odporna na awarie modułowa konstrukcja wnętrza urządzenia umożliwia jego bezpieczną, łatwą i szybką instalację oraz serwis, co przekłada się na redukcję średniego czasu naprawy (MTTR) i maksymalizację dostępności zasilania.

Innowacje wprowadzone w zasilaczu Liebert EXM2 zapewniają jeden z najwyższych w branży poziomów wydajności oraz oszczędności energii, co przekłada się na znaczne obniżenie całkowitego kosztu użytkowania (TCO) i umożliwia szybki zwrot z inwestycji (ROI). Urządzenie jest kompatybilne z akumulatorami litowo-jonowymi i może pracować w środowisku o wysokiej temperaturze (do 50°C), co minimalizuje potrzeby w zakresie chłodzenia i redukuje ogólne zużycie energii.

Liebert EXM2 jest wyposażony w zaawansowane funkcje monitorowania, diagnostyki i zarządzania poprzez łatwy w obsłudze 9-calowy panel dotykowy, który umożliwia uruchomienie wielu opcji zabezpieczeń. Inteligentne mechanizmy sterowania i komunikacji są kompatybilne z usługą Vertiv LIFE oraz oprogramowaniem do monitorowania Liebert Nform, SiteScan i Trellis, a także oferowanymi przez inne firmy systemami zarządzania bateriami (BMS) i rozwiązaniami do zarządzania infrastrukturą centrów danych (DCIM).

Zasilacze Liebert EXM2 zastąpią flagowe, powszechnie doceniane, wysoko wydajne modele Liebert EXM oraz Liebert NXC, które wdrożone są w tysiącach lokalizacji na całym świecie i zapewniają moc o łącznej wartości około 1,7 GW urządzeniom o krytycznym znaczeniu. Oferta najnowszych UPS-ów stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na niezawodne i wydajne zasilacze dla infrastruktury o średniej wielkości, które zapewniają połączenie o małym opóźnieniu pomiędzy chmurą a lokalizacjami brzegowymi.

– Liebert EXM2 wyewoluował z oferowanej przez nas serii systemów UPS, ale zapewnia jeszcze wyższy poziom oszczędności energii i wyposażony jest w najnowsze rozwiązania techniczne – mówi Kyle Keeper, wiceprezes ds. oferty rozwiązań zasilania przemiennego w firmie Vertiv. – Dzięki rozwijanym przez nas inwestycjom w badania i rozwój zespoły inżynierskie mogą stale dbać o innowacyjność, a przez to wprowadzać do portfolio najnowocześniejsze rozwiązania.

– Dzięki zaawansowanym technikom cyfrowym oraz zoptymalizowanej konstrukcji, odpornej na awarie, zasilacz Liebert EXM2 łączy w sobie niezawodność, wydajność, elastyczność i inteligencję, a przez to zapewnia optymalną oszczędność miejsca i kosztów operacyjnych podczas zasilaczania krytycznych rozwiązań – mówi Andrea Ferro, dyrektor ds. rozwiązań zasilania przemiennego na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) w firmie Vertiv. – Może on być instalowany w różnych konfiguracjach – w rzędzie, w oddzielnym pomieszczeniu, a nawet przy ścianie lub w rogu serwerowni. Dzięki temu klienci mogą wybrać najbardziej dogodny sposób użytkowania spośród szerokiej gamy dostępnych konfiguracji i opcji.

Więcej informacji o wysoce skalowalnych rozwiązaniach Vertiv można znaleźć na stronie Vertiv.com/SWC.

# # #

O firmie Vertiv
Vertiv (NYSE: VRT) oferuje rozwiązania z zakresu infrastruktury IT, oprogramowania, analityki, a także szereg usług, które zapewniają nieprzerwane i optymalne działanie kluczowych systemów swoich klientów oraz ich rozwój, wraz ze wzrostem biznesu. Vertiv ułatwia poradzenie sobie z najważniejszymi wyzwaniami stojącymi przed administratorami centrów danych, sieci komunikacyjnych oraz obiektów komercyjnych i przemysłowych, za pomocą oferowanych systemów z zakresu zasilania, chłodzenia, infrastruktury informatycznej oraz usług wspierających środowiska chmurowe i brzegowe. Siedziba Vertiv znajduje się w Columbus (Ohio, USA). Firma zatrudnia globalnie około 20 tys. osób i prowadzi działalność w ponad 130 krajach. Dodatkowe informacje oraz nowości i materiały dotyczące Vertiv dostępne są stronie Vertiv.pl.

Oświadczenie dotyczące przyszłości
Niniejsza informacja zawiera stwierdzenia dotyczące przyszłości w rozumieniu ustawy Private Securities Litigation Reform Act z 1995 r., sekcji 27 ustawy Securities Act oraz sekcji 21E ustawy Securities Exchange Act. Stwierdzenia te mają jedynie charakter przewidywań. Rzeczywiste wydarzenia lub wyniki mogą się znacznie różnić od tych przedstawionych w stwierdzeniach dotyczących przyszłości. Aby zapoznać się z tymi i innymi ważnymi czynnikami ryzyka dotyczącymi firmy Vertiv i jej działalności, należy zapoznać się z dokumentacją firmy Vertiv złożoną w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, w tym z jej najnowszym Raportem Rocznym na Formularzu 10-K i kolejnymi Raportami Kwartalnymi na Formularzu 10-Q. Firma Vertiv nie jest zobowiązana i wyraźnie zrzeka się wszelkich zobowiązań do aktualizacji lub zmiany oświadczeń dotyczących przyszłości, czy to w wyniku pojawienia się nowych informacji, przyszłych wydarzeń, czy też w inny sposób.