LIFESTYLE Motoryzacja

„Świecimy przykładem na drodze” od dwóch lat

„Świecimy przykładem na drodze” od dwóch lat
HELLA Polska od dwóch lat świeci przykładem na drodze. W tym czasie koncern aktywnie prowadził kampanię edukacyjną na rzecz zwiększania świadomości kierowców dotyczącej prawidłowego oświetlenia pojazdów, które znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa w ruchu

Data publikacji: 2015-12-03
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: „Świecimy przykładem na drodze” od dwóch lat
Kategoria: LIFESTYLE, Motoryzacja

HELLA Polska od dwóch lat świeci przykładem na drodze. W tym czasie koncern aktywnie prowadził kampanię edukacyjną na rzecz zwiększania świadomości kierowców dotyczącej prawidłowego oświetlenia pojazdów, które znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

„Świecimy przykładem na drodze” od dwóch lat LIFESTYLE, Motoryzacja - HELLA Polska od dwóch lat świeci przykładem na drodze. W tym czasie koncern aktywnie prowadził kampanię edukacyjną na rzecz zwiększania świadomości kierowców dotyczącej prawidłowego oświetlenia pojazdów, które znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W sierpniu 2014 roku firma HELLA Polska zainicjowała kampanię „Świecimy przykładem na drodze”, której założenia nadal z powodzeniem realizuje. Celem akcji jest uświadamianie kierowców i zmiana ich nawyków związanych z właściwie dobranymi i ustawionymi reflektorami samochodowymi. HELLA Polska podjęła się działań obejmujących edukację na temat prawidłowej eksploatacji oświetlenia samochodu, a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja miała na celu zwiększenie świadomości, że regularna kontrola stanu technicznego, ustawienia świateł oraz stopnia zużycia żarówek powinna być nawykiem każdego kierowcy.

Z naszych badań wynika, że wielu nawet doświadczonych kierowców bagatelizuje znaczenie oświetlenia samochodowego, zapomina o systematycznym sprawdzaniu stanu żarówek i prawidłowym ustawieniu reflektorów. Dlatego też HELLA Polska podjęła się przeprowadzenia akcji edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego, która w zaledwie dwa lata przyniosła pierwsze efekty i spotkała się z dużym zainteresowaniem kierowców – mówi Monika Maciejewska, Dyrektor Działu Zarządzana Produktem i Marketingu HELLA Polska.

Koncern nadal pokazuje, że odpowiedzialność i kultura jazdy jest jednoznaczna z zapewnieniem bezpieczeństwa na trasie. W maju br. HELLA Polska przy współpracy z ośrodkiem badawczym Moto Data oraz Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów przeprowadziła badanie na grupie ponad 800 kierowców z całej Polski. Wyniki pokazały, że mimo szerokiej wiedzy, którą wykazali się ankietowani, tylko 74% z nich raz w roku przeprowadza regularną kontrolę oświetlenia, 13% badanych osób sprawdza je raz na dwa lata, natomiast 7% zupełnie o tym zapomina lub uważa za nieistotne. To zainspirowało firmę do dwukrotnego przeprowadzenia akcji bezpłatnej kontroli oświetlenia samochodowego z udziałem stacji kontroli pojazdów na terenie całego kraju.

A to już wiesz?  Fascynujące! Jak kręcono klip „Lexus LC Into the Light”

Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów, jakie przynosi nasza kampania edukacyjna. W tym roku wspólnie z 50 stacjami kontroli pojazdów sprawdziliśmy reflektory i wymieniliśmy żarówki w ponad 1300 samochodach. Wiemy, że właśnie w ten sposób uświadomimy kierowcom, że sprawnie działające światła to gwarancja bezpieczeństwa – dodaje Monika Maciejewska.

Dodatkowo HELLA Polska zadbała również o szkolenie przyszłych specjalistów z branży motoryzacyjnej. Koncern zorganizował dwie edycje akcji edukacyjnej „Świecimy przykładem” skierowanej do nauczycieli ponadgimnazjalnych szkół technicznych o kierunku samochodowym.

HELLA Polska zapowiada kontynuację akcji „Świecimy przykładem na drodze”, aby nadal edukować oraz promować bezpieczeństwo i odpowiedzialność na drodze.

„Świecimy przykładem na drodze” w liczbach:

– 2 edycje akcji bezpłatnej kontroli oświetlenia samochodowego;

– 2 edycje akcji edukacyjnej dla szkół „Świecimy przykładem”;

– kontrola oświetlenia w 1358 pojazdach;

– współpraca z 50 stacjami kontroli pojazdów z całej Polski;

– ponad 800 uczestników badania wiedzy o użytkowaniu świateł samochodowych

– 1294 fanów na Facebooku

HELLA to globalna, niezależna, rodzinna firma notowana na giełdzie, która posiada około 32 tysięcy pracowników w 100 oddziałach zlokalizowanych w ponad 35 krajach na całym świecie. Grupa HELLA rozwija i produkuje wysokiej klasy systemy oświetlenia oraz elektronikę samochodową. Koncern jest jednym z największych detalicznych dystrybutorów części samochodowych, akcesoriów, diagnostyki i usług dla branży motoryzacyjnej w Europie. Działając w ramach spółek joint venture, produkuje kompletne moduły samochodowe, systemy klimatyzacji i pokładowe instalacje elektryczne. Z zespołem ponad 6 tys. pracowników zatrudnionych w działach badań i rozwoju, HELLA jest jednym z najważniejszych koncernów na rynku, który jest motorem napędowym tworzenia innowacyjnych rozwiązań w swojej branży. Osiągając w roku obrotowym 2014/2015 sprzedaż na poziomie ok. 5,8 mld. euro, HELLA znalazła się wśród 40 największych dostawców w branży samochodowej na świecie i wśród 100 największych niemieckich przedsiębiorstw przemysłowych. Więcej informacji:
http://www.hella.com/cardriver/pl/index.html
https://www.facebook.com/hella.swiecimy.przykladem

A to już wiesz?  Bezpieczny powrót do szkoły

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
„Świecimy przykładem na drodze” od dwóch lat LIFESTYLE, Motoryzacja - HELLA Polska od dwóch lat świeci przykładem na drodze. W tym czasie koncern aktywnie prowadził kampanię edukacyjną na rzecz zwiększania świadomości kierowców dotyczącej prawidłowego oświetlenia pojazdów, które znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Motoryzacja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy