Suzuki Suzuki Vitara

Suzuki Vitara – w sam raz dla rodziny

Suzuki Vitara – w sam raz dla rodziny
Osoby, które szukają nowego samochodu rodzinnego, mają dziś nie lada zagwozdkę. Z jednej strony na rynku praktycznie nie ma już klasycznych minivanów, z drugiej natomiast coraz trudniej jest kupić klasyczne kombi. Funkcję aut dla rodziny w naturalny sposób przejęły więc SUV-y, które mogą zaoferować dobrą użyteczność, wysoki komfort jazdy oraz uniwersalność, świetnie sprawdzając się zarówno w mieście, jak i w trasie. Ten opis jak ulał pasuje do najnowszej generacji Suzuki Vitara, dostępnej na polskim rynku już od jakiegoś czasu i wciąż znajdującej się na wysokich pozycjach rankingów sprzedaży.

Miejsca tu nie brakuje

Choć Suzuki Vitara ( https://mmcars.suzuki.pl/auto/samochody/Vitara-Hybrid ) z zewnątrz może się wydawać autem dość małym, a na pewno kompaktowym, to jednocześnie zaskakuje ilością miejsca dla kierowcy i pasażerów. To jeden z najprzestronniejszych samochodów w swojej klasie, w którym wygodnie będą podróżować cztery osoby dorosłe lub rodzina w układzie 2+2. Szczególnie dużo miejsca jest na tylnej kanapie. Intuicja podpowiada, że powinno to być okupione pojemnością bagażnika, ale okazuje się, że Suzuki Vitara i pod tym względem wypada bardzo dobrze.

Bagażnik ma pojemność 375 litrów, co jest w zupełności wystarczające na co dzień, do przewożenia zakupów, plecaków dzieci i torby na laptopa. Kufer powinien również bez problemu pomieścić rodzinne bagaże na weekendowy wypad za miasto. Wybierając się na dłuższe wakacje warto rozważyć montaż boksu dachowego, co bardzo ułatwiają zintegrowane relingi.

Dobra jakość wykonania wnętrza

Suzuki Vitara jest samochodem bardzo atrakcyjnie wycenionym i nie należy do kategorii premium, dlatego zastosowane materiały wykończeniowe nie są z najwyższej półki. Nie można mieć natomiast żadnych uwag do jakości ich spasowania oraz precyzji montażu. W kabinie nic nie skrzypi, materiały są w większości przyjemne w dotyku. Ergonomia – na mocną piątkę.

Pochwalić można też bogate wyposażenie, zwłaszcza w relacji do ceny, jaką trzeba zapłacić za ten samochód. Do dyspozycji mamy wszystko, co potrzebne do komfortowego i bezpiecznego podróżowania, włącznie z rozbudowanym systemem inforozrywki kompatybilnym z Apple CarPlay i Android Auto.

Dynamiczny i oszczędny układ napędowy

Jeśli rozważasz zakup Suzuki Vitary, to zdecydowanie możemy zarekomendować wersję hybrydową. Vitara Hybrid to najlepszy kompromis między osiągami a zużyciem paliwa, co szczególnie przy obecnych cenach powinno być ważnym kryterium dla każdego nabywcy.

Japoński producent zastosował tutaj dobrze znany układ mild hybrid, czyli tzw. „miękkiej hybrydy”, gdzie silnik benzynowy jest wspierany przez generator elektryczny podczas ruszania czy przyspieszania. Poprawia to odczucie dynamiki, a także przekłada się na niższe zużycie paliwa. Vitara Hybrid w mieście, podczas normalnej jazdy, jest w stanie zadowolić się około 7 litrami benzyny na 100 kilometrów. Silnik 1.4 BOOSTERJET zapewnia przy tym w zupełności wystarczające przyspieszenie oraz charakteryzuje się znakomitą elastycznością.

Suzuki Vitarę możesz sprawdzić podczas jazdy testowej, na którą umówisz się w jednym z salonów autoryzowanego dealera marki – MM Cars Suzuki w Katowicach, Zabrzu, Lubinie lub Warszawie.