Volvo

Prezes Volvo Cars – Håkan Samuelsson osobą roku branży motoryzacyjnej

Prezes Volvo Cars – Håkan Samuelsson osobą roku branży motoryzacyjnej
Data publikacji: 22.03.2018 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Prezes Volvo Cars – Håkan Samuelsson osobą roku branży motoryzacyjnej 22.03.2018 Prezes Volvo Cars – Håkan Samuelsson osobą

Data publikacji: 22.03.2018
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Prezes Volvo Cars – Håkan Samuelsson osobą roku branży motoryzacyjnej

22.03.2018
Prezes Volvo Cars – Håkan Samuelsson osobą roku branży motoryzacyjnej

Podczas targów motoryzacyjnych Geneva Motor Show jurorzy wybrali najważniejszą postać świata motoryzacyjnego bieżącego roku. Prestiżowy tytuł World Car Person of the Year 2018 otrzymał Håkan Samuelsson, prezes Volvo Cars.

Wierzę w to, że tytuł który otrzymałem jest wyrazem docenienia starań całej firmy Volvo Cars, które podjęła w ostatnich latach – powiedział Håkan Samuelsson.

W ubiegłym roku firma Volvo Cars osiągnęła rekordowe zyski, zwiększając je o 27,7% w porównaniu do 2016 roku. Volvo pobiło także swój rekord sprzedaży, dostarczając klientom 571 577 aut. Był to już czwarty, odnotowany rok po roku wzrost sprzedaży osiągnięty przez firmę kierowaną przez Hakana Saumuelssona. Tak dobre wyniki to efekt głębokiej transformacji działań produktowych i finansowych całego przedsiębiorstwa.

Pod kierownictwem obecnego prezesa, Volvo Cars wprowadziła na rynek dwie dające się skalować platformy podwoziowe: większą – SPA i mniejszą CMA. Na ich bazie Volvo zbudowało gamę siedmiu nowych modeli zaprezentowanych w ciągu ostatnich trzech lat. Te samochody były dla marki ogromnym skokiem technologicznym i jakościowym.

W ramach odświeżonej oferty, Volvo po raz pierwszy zaoferowało trzy modele SUV-ów różnej wielkości, które będą dostępne na trzech kontynentach. Był to przemyślany ruch, ponieważ ten segment aut obecnie rośnie najszybciej.

Prezes Volvo Cars jako pierwszy w branży motoryzacyjnej zapowiedział, że od 2019 roku każdy nowy wprowadzany model marki Volvo będzie miał napęd elektryczny lub hybrydowy. Firma poszła za ciosem i wyodrębniła ze swoich struktur oddzielną markę Polestar, która zajmie się produkcją samochodów elektrycznych o sportowych osiągach.

Hakan Samuelsson miał także duży wkład w zacieśnienie współpracy Volvo Cars z firmą Geely oraz innymi, dużymi partnerami strategicznymi. Te działania mają na celu bardziej efektywne wykorzystanie środków finansowych i uzyskanie efektu skali.

A to już wiesz?  Cykl koncertów „Pierwsze piętro” w Volvo Car Warszawa

Pod kierownictwem obecnego prezesa, Volvo wprowadziło nową formę subskrypcji samochodu jaką jest Care by Volvo. To najbardziej kompleksowa oferta na rynku dotycząca użytkowania samochodu w oparciu o miesięczną ratę. Pierwszym modelem w tym programie był XC40, kolejnym będzie V60. Formalności związane z używaniem auta są tak proste jak w przypadku zawierania umowy na korzystania z telefonu komórkowego.

Oprócz najnowszego wyróżnienia otrzymanego od kapituły World Car of the Year. Hakan Samuelsson ma na koncie także inne nagrody. W 2017 uhonorowało go niemieckie wydawnictwo Springer wręczając mu Złotą Kierownicę. Ma na koncie także tytuł Disruptor of the Year 2018 przyznawaną przez CNET.

Multimedia (4)
Prezes Volvo Cars – Håkan Samuelsson osobą roku branży motoryzacyjnej

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
 Prezes Volvo Cars – Håkan Samuelsson osobą roku branży motoryzacyjnej

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy