środowisko naturalne transport

Podróżni uziemieni przez wulkan?

Chmura pyłu powstała w wyniku erupcji islandzkiego wulkanu Grimsvotn dotarła nad teren Szkocji. Loty z i do kraju zostały odwołane. Powtarza się sytuacja sprzed roku, gdy europejskie samoloty zostały uziemione po wybuchu wulkanu Eyjafjallajokull. Czy tym razem podróżni unikną wielodniowego koczowania na lotniskowych

Data publikacji: 24.05.2011 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Podróżni uziemieni przez wulkan? Kategoria: środowisko naturalne/ekologia, transport

Chmura pyłu powstała w wyniku erupcji islandzkiego wulkanu Grimsvotn dotarła nad teren Szkocji. Loty z i do kraju zostały odwołane. Powtarza się sytuacja sprzed roku, gdy europejskie samoloty zostały uziemione po wybuchu wulkanu Eyjafjallajokull. Czy tym razem podróżni unikną wielodniowego koczowania na lotniskowych terminalach?

Chmura pyłu powstała w wyniku erupcji islandzkiego wulkanu Grimsvotn dotarła nad teren Szkocji. Loty z i do kraju zostały odwołane. Powtarza się sytuacja sprzed roku, gdy europejskie samoloty zostały uziemione po wybuchu wulkanu Eyjafjallajokull. Czy tym razem podróżni unikną wielodniowego koczowania na lotniskowych terminalach?

Przesuwająca się nad kontynentem chmura pyłu krzyżuje plany zarówno turystów, jak i polityków – prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama został zmuszony do skrócenia wizyty w Irlandii. Podróżni z Europy znajdują się jednak w lepszej sytuacji. Podobnie jak w poprzednim roku, mogą oni skorzystać z alternatywnego środka transportu, czyli autokaru. Czy zmiana planów podróży będzie wiązała się z niedogodnościami?

– Organizacja przejazdu autokarem jest tak samo szybka i prosta, jak rezerwacja biletów lotniczych – uspokaja Mirosław Nikolin, właściciel portalu www.BiletyAutokarowe.pl. – Bilety można kupić przez Internet. Wybierz połączenie i wpłać należność przez Internet, a w ciągu kwadransa plik biletu trafi na twój e-mail. Możesz wydrukować go na jakiejkolwiek drukarce, np. w kawiarence internetowej.

Duża częstotliwość kursów między Polską a krajami europejskimi sprawia, że przejazd autokarem jest wygodną alternatywą dla podróży lotniczej. Pojazdy polskich i zagranicznych przewoźników wyposażone są w udogodnienia znane z klasycznych linii lotniczych, m.in. pokładowa toaleta, regulowane fotele, indywidualne oświetlenie, a także odtwarzacze DVD, klimatyzacja czy barek.

– Koczowanie na lotnisku w takiej sytuacji to najgorsze z możliwych rozwiązań – ocenia Nikolin. – Nie wiadomo przecież, na jak długo chmura pyłu sparaliżuje transport powietrzny.

A to już wiesz?  Premio Falco z Olsztyna wśród najlepszych polskich serwisów

– A jeśli nie lubisz długich podróży autokarem? – pytamy.

– Wtedy możesz za jego pomocą dostać się do pobliskiego kraju, w którym przestrzeń powietrzna nadal jest otwarta, i stamtąd samolotem powrócić do Polski.

Podróżni, którzy zechcą skorzystać z tej rady, powinni się pospieszyć. Prognostycy brytyjskiego Met Office przewidują, że wulkaniczny pył dotrze nad Polskę w nocy z 24 na 25 maja. źródło: Biuro Prasowe BiletyAutokarowe.pl Załączniki: Podróżni uziemieni przez wulkan? środowisko naturalne/ekologia, transport - Chmura pyłu powstała w wyniku erupcji islandzkiego wulkanu Grimsvotn dotarła nad teren Szkocji. Loty z i do kraju zostały odwołane. Powtarza się sytuacja sprzed roku, gdy europejskie samoloty zostały uziemione po wybuchu wulkanu Eyjafjallajokull. Czy tym razem podróżni unikną wielodniowego koczowania na lotniskowych terminalach? Hashtagi: #środowisko naturalne/ekologia #transport

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy