nowe produkty transport

Linie Emirates wprowadzają flagowy samolot Airbus A380 na trasie do Moskwy

Linie Emirates wprowadzają flagowy samolot Airbus A380 na trasie do Moskwy
Jedyny przewoźnik oferujący regularne loty A380 na lotnisko

Data publikacji: 14.06.2016 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Linie Emirates wprowadzają flagowy samolot Airbus A380 na trasie do Moskwy Kategoria: nowe produkty/usługi, transport

Jedyny przewoźnik oferujący regularne loty A380 na lotnisko Domodiedowo

Jedyny przewoźnik oferujący regularne loty A380 na lotnisko Domodiedowo

MOSKWA, Rosja i DUBAJ, ZEA – 14 czerwca 2016 r. – Linie Emirates poinformowały o planowanym wprowadzeniu samolotu A380-800 na jednym z dwóch codziennych połączeń Dubaj-Moskwa od 1 grudnia tego roku.

Od momentu uruchomienia lotów z macierzystego portu w Dubaju do Moskwy w 2003 roku linie przewiozły na trasie niemal 3,5 miliona pasażerów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosło zapotrzebowanie wśród podróżnych, a z połączenia skorzystało około 400 tysięcy osób. Ze względu na zwiększone zainteresowanie pasażerów, przewoźnik postanowił wprowadzić na trasie do stolicy Rosji swój kultowy samolot A380, wyznaczając nowy poziom jakości produktu na rynku.

Od początku grudnia rejs nr EK131/132 będzie realizowany przez Airbusa A380-800 w konfiguracji trzyklasowej, w którym znajduje się 14 kabin prywatnych w klasie pierwszej oraz 76 rozkładanych do pozycji leżącej siedzeń w klasie biznes na pokładzie górnym. Ponadto w samolocie znajdą się prysznice Shower Spa dla pasażerów klasy pierwszej, a także salon pokładowy Emirates, w którym pasażerowie podróżujący klasą pierwszą i biznes mogą spotykać się, rozmawiać i nawiązywać nowe kontakty. Obydwa produkty będą jedynymi w swoim rodzaju na rynku rosyjskim. Razem z 426 miejscami w klasie ekonomicznej, samolot będzie w stanie przewieźć 516 osób, zwiększając oferowanie na trasie o 23%.

Samoloty o większej zdolności przewozowej umożliwiają zaspokojenie rosnącego popytu ze strony podróżujących w celach służbowych i turystycznych. Dubaj, oferujący atrakcje dla całej rodziny, w tym parki rozrywki, jest popularnym kierunkiem wśród turystów z Rosji – podobnie jak wyspy Oceanu Indyjskiego, Tajlandia czy Bali. Równie popularne mają okazać się planowane lub niedawno otwarte połączenia Emirates, między innymi do Cebu, Yinchuan, Zhengzhou, Rangunu czy Hanoi, jak również trzecie codzienne połączenie do Kapsztadu. W Rosji Airbus A380 wesprze rozwój turystyki i handlu, przewożąc podróżnych z Dalekiego i Bliskiego Wschodu oraz Afryki, i tworząc lepsze warunki dla eksportu do państw w siatce połączeń przewoźnika za pośrednictwem linii Emirates SkyCargo.

A to już wiesz?  Hyundai zainstaluje w zakładach w Asan największą w Korei Południowej dachową elektrownię słoneczną

Moskwa dołączy do ponad 40 miast obsługiwanych przez samolot A380 Emirates, który zapewni Rosjanom najlepszy w swojej klasie produkt pokładowy i usługi. Pasażerowie wszystkich klas mogą skorzystać z oferty wielokrotnie nagradzanego systemu rozrywki pokładowej ice Digital Widescreen, który obejmuje ponad 2 500 kanałów z filmami, programami telewizyjnymi, muzyką i podcastami. Podróżujący samolotem A380 z łatwością nawiążą kontakt z krewnymi, przyjaciółmi i znajomymi dzięki dostępnemu na pokładzie bezpłatnemu Internetowi bezprzewodowemu.

Dodatkowo linie oferują darmową usługę szoferską w drodze na lotnisko i z powrotem dla pasażerów klas biznes i pierwszej, oraz dostęp do ekskluzywnych poczekalni Emirates na wybranych lotniskach. Podobnie jak na wszystkich trasach obsługiwanych przez Emirates, pasażerom przysługiwać będą wysokie limity bagażu – do 30 kg w klasie ekonomicznej, 40 kg w klasie biznes i 50kg w klasie pierwszej.

W marcu tego roku linie Emirates i S7 Airlines wykonujące loty z portu Domodiedowo poinformowały o rozszerzeniu porozumienia code-share na ponad 30 tras na terytorium Rosji, zapewniając lepszą komunikację i korzyści dla rosyjskich klientów. Dzięki rozszerzonemu porozumieniu powstanie także bezpośrednie połączenie między Petersburgiem a Moskwą opatrzone kodem Emirates, dzięki czemu podróżni będą mogli odwiedzić dwa największe miasta Rosji w ramach jednego planu podróży.

Rozkład lotów Dubaj-Moskwa Domodiedowo (DME) od 1 grudnia 2016 r.:

Rejs EK131/EK132 będzie realizowany przez A380-800.

Samolot rejsu nr EK131 odlatuje z Dubaju o 17:30 i przylatuje do Moskwy o 21:55.
Samolot rejsu nr EK132 odlatuje z Moskwy o 23:55 i przylatuje do Dubaju o 6:20 następnego dnia.

Rejs EK133/126 będzie w dalszym ciągu realizowany przez Boeinga 777-300ER:

Samolot rejsu nr EK133 odlatuje z Dubaju o 10:00 i przylatuje do Moskwy o 14:20.
Samolot rejsu nr EK134 odlatuje z Moskwy o 16:40 i przylatuje do Dubaju o 22:55.

Wszystkie godziny lotów podano według czasu lokalnego. źródło: Biuro Prasowe Emirates Załączniki: Linie Emirates wprowadzają flagowy samolot Airbus A380 na trasie do Moskwy nowe produkty/usługi, transport - Jedyny przewoźnik oferujący regularne loty A380 na lotnisko Domodiedowo Hashtagi: #nowe produkty/usługi #transport

A to już wiesz?  mfind.pl: Jadąc z pijanym kierowcą ryzykujesz życie, zdrowie i… utratę 70 proc. odszkodowania

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy