nowe produkty transport

Linie Emirates lądują w Dosze – najkrótszy lot A380 na świecie

Linie Emirates lądują w Dosze – najkrótszy lot A380 na świecie
Data publikacji: 02.12.2016 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Linie Emirates lądują w Dosze – najkrótszy lot A380 na świecie Kategoria: nowe produkty/usługi, transport Piątek, 2 grudnia

Data publikacji: 02.12.2016 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Linie Emirates lądują w Dosze – najkrótszy lot A380 na świecie Kategoria: nowe produkty/usługi, transport

Piątek, 2 grudnia 2016 r. – DUBAJ, ZEA – linie Emirates uruchomiły najkrótsze regularne połączenie realizowane przez samolot A380 na trasie Dubaj-Doha o długości 379 kilometrów. Lot z Dubaju do Dohy trwa godzinę i 20 minut, a w drugą stronę – godzinę i 10 minut.

Samolot A380 wylądował na lotnisku Hamad International, gdzie powitała go tradycyjna kanonada z armatek wodnych, a na terminalu czekała delegacja złożona z gości i najważniejszych przedstawicieli Emirates. W locie z Dubaju wzięli udział wiceprezes ds. działalności handlowej Emirates na Zatokę Perską i Iran – Adil Al Ghaith – oraz wybitni członkowie społeczności biznesowej Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Goście zwiedzili wnętrze kultowego dwupokładowca, dzięki czemu mogli na własne oczy przekonać się, jak wyglądają najbardziej charakterystyczne elementy samolotu Emirates – prywatne kabiny w klasie pierwszej i prysznice Shower Spa. Na pokładzie A380 goście mogli obejrzeć także popularny salon pokładowy dla pasażerów klasy pierwszej i klasy biznes, oferujący bogate menu drinków i wykwintnych przekąsek oraz zapewniająca odpowiednio dużo miejsca na odpoczynek i rozmowy ze współpasażerami.

Lot nr EK 841 z Dubaju zaplanowano na 7:45 z lądowaniem w Dosze o 8:05. Lot powrotny nr EK 842 z Dohy zaplanowano na 9:50 z lądowaniem w Dubaju o 12.00. Harmonogram połączenia gwarantuje pasażerom udającym się z Dohy do popularnych kierunków takich jak Nowy Jork, Londyn Heathrow, Frankfurt, Manchester, Düsseldorf, Mediolan, Paryż, Rzym czy Amsterdam wygodną podróż w całości na pokładzie samolotów A380 i zapewnia większy wybór tras realizowanych przez te maszyny.

1 / 6

Linie Emirates konsekwentnie rozwijają działalność w Dosze i obecnie wykonują dziewięć lotów każdego dnia. Stolica Kataru jest tym samym najczęściej obsługiwanym kierunkiem w siatce połączeń Emirates. Zapotrzebowanie na loty Dubaj-Doha jest bardzo wysokie – w ciągu ostatnich pięciu lat linie przewiozły na trasie ponad 3,7 miliona pasażerów. 

A to już wiesz?  Masz problem z odśnieżaniem auta ciężarowego? Oto rozwiązanie!

Połączenie realizowane jest przez Airbusa A380 Emirates w konfiguracji trzyklasowej, w którym znajduje się 429 szerokich foteli w klasie ekonomicznej na pokładzie głównym, 76 rozkładanych do pozycji leżącej siedzeń w klasie biznes i 14 kabin prywatnych w klasie pierwszej na pokładzie górnym. Na pasażerów we wszystkich klasach czeka wyjątkowa obsługa Emirates oraz wielokrotnie nagradzany system rozrywki pokładowej ice Digital Widescreen oferujący ponad 2 500 kanałów z rozrywką na żądanie.

Dwupokładowy A380 to największy samolot komercyjny na świecie, który dzięki przestronnym i cichym kabinom cieszy się niezwykłą popularnością wśród podróżnych z całego świata. Linie Emirates dysponują największą na świecie flotą tych maszyn – obecnie znajduje się w niej 87 A380, a 55 kolejnych oczekuje na dostawę. Przewoźnik realizuje połączenia A380 do ponad 45 kierunków na całym świecie.   

  źródło: Biuro Prasowe Emirates Załączniki: Linie Emirates lądują w Dosze – najkrótszy lot A380 na świecie nowe produkty/usługi, transport - Hashtagi: #nowe produkty/usługi #transport

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy