Paliwa i oleje Ubezpieczenia Wakacje

Jedziecie na wakacje autem? Uważacie na Mazurach, Pomorzu i Śląsku | IP Beesafe + Global Assistance

Jedziecie na wakacje autem? Uważacie na Mazurach, Pomorzu i Śląsku | IP Beesafe + Global Assistance
Wakacje rozpoczynają się już za nieco ponad tydzień, a to oznacza, że coraz więcej z nas szykuje się do wymarzonego wypoczynku. Czas więc zadbać o to by podróż, zwłaszcza jeśli wybieramy samochód była bezpieczna i komfortowa - dla nas i dla naszych pociech. Kiedy i gdzie mamy największe prawdopodobieństwo nieprzyjemnej niespodzianki na drodze? Co może nam się na niej przydarzyć? I jak temu zaradzić? Na te oraz inne pytania odpowiedzi dostarcza poniższy materiał prasowy z udziałem ekspertów z Beesafe, cyfrowego startupu ubezpieczeniowego oraz z Global Assistance Polska, spółek powiązanych z VIG i

Co najczęściej przydarza się Polakom po drodze na wakacje?

14 czerwca 2021

Po przedłużonym lockdownie i związanych z pandemią obostrzeniach zbliżające się lato 2021 jest jednym z najbardziej wyczekiwanych od co najmniej kilku lat. Spora część z nas planuje wypoczynek w nadchodzących tygodniach, a ponad połowa z nas spędzi go w kraju. Czy jednak jesteśmy gotowi na to, co może przydarzyć nam się po drodze na wymarzony urlop?

Brak możliwości wyjazdów ubiegłej zimy spowodował, że Polacy są spragnieni odpoczynku i relaksu. Nasze plany wyjazdowe są zróżnicowane, jednak większość rodaków deklaruje, że tego lata zostanie w kraju – aż 57%1 planuje wypoczynek w Polsce. Przychylniej też patrzymy na mniejsze miejscowości, poza największymi kurortami.

– Fakt, że zostajemy w kraju, może wpływać na wybór przez nas środka transportu. Dojazd do miejscowości mniejszych i tym samym często gorzej skomunikowanych, chęć zadbania o własne bezpieczeństwo w dobie pandemii oraz po prostu wygoda – możemy spodziewać się, że czynniki te spowodują, że w tym sezonie częściej decydować będziemy się na samochód

– komentuje Rafał Mosionek CEO Beesafe, cyfrowego startupu ubezpieczeniowego.

Strzeż się na Pomorzu, Mazurach i Śląsku – zwłaszcza w sierpniu
Wybierając się na wczasy autem, musimy liczyć się z tym, że na drodze może nam się przydarzyć niejedna przykra niespodzianka. Jak wskazują dane Global Assistance Polska, spółki powiązanej z VIG i Compensa, do regionów, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń komunikacyjnych wymagających wsparcia ubezpieczyciela, należą województwa: pomorskie, warmińsko-mazurskie oraz śląskie2. Wybierając więc te rejony, szczególnie warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu.

Najbardziej newralgicznym momentem jest pod tym kątem sierpień. Odnotowuje się wtedy wzrost o 66% liczby zdarzeń na drodze w stosunku do średniej „poza sezonem”. W okresie wakacyjnym „najspokojniejszym” miesiącem jest czerwiec, lecz i tutaj wzrost jest znaczny i dochodzi do 31% więcej zdarzeń niż średnia z miesięcy „niewakacyjnych”3.

A to już wiesz?  Dobry rok dla Lexusa - japońska marka obsypana nagrodami

Co jednak może zdarzyć nam się po drodze? Global Assistance Polska wskazuje, że problemem są najczęściej kolizje, awarie silnika (również te obejmujące przegrzanie) oraz elektroniki4.

– Podczas wakacyjnej podróży ubezpieczenie assistance może być szczególnie użyteczne. W tym okresie obserwujemy wzrost zapotrzebowania na udzielanie pomocy związanej z pojazdami naszych klientów. Wśród usług, z których znacząco częściej w okresie letnim korzystają, są m.in. holowanie (również z transportem lub w wersji z kontynuacją podróży), usprawnienie auta, np. po awarii, czy zapewnienie pojazdu zastępczego. Posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia na ten okres daje nam gwarancję spokoju związanego z pojazdem i jest świetną opcją dla wszystkich ceniących sobie komfort

– mówi Michał Makarczyk Prezes Zarządu Global Assistance Polska.
Każdy może mieć assistance za złotówkę
Assistance kupowany z myślą o wakacjach wiąże się zazwyczaj z poniesieniem pewnych kosztów. Nie oznacza to jednak, że w szczególności osoby z chudszym portfelem nie mają na nie szans. Wszystkim turystom wybierającym się na urlopy w kraju z pomocą postanowił przyjść cyfrowy startup ubezpieczeniowy Beesafe. Z myślą o komforcie Polaków na wakacjach firma przygotowała specjalną ofertę. Każdy zainteresowany może zakupić usługę samochodowego assistance obowiązującą w okresie od 25 czerwca do 31 sierpnia 2021 r. za złotówkę (szczegóły dostępne są na stronie www.beesafe.pl/wakacje).
Można je nabyć do 25 czerwca.

Ochrona działa na terenie Polski i obejmuje holowanie do warsztatu do 200 km, dowóz paliwa, wymianę koła i uruchomienie pojazdu w przypadku awarii akumulatora. By skorzystać z tej oferty, nie trzeba być klientem Beesafe i nie trzeba kupować polisy OC/AC – jedynym wymogiem jest to, by auto, które chcemy objąć assistance, miało mniej niż 20 lat.

– Wiemy, jak bardzo nasi rodacy spragnieni są urlopów, dlatego postanowiliśmy dać im coś ekstra. Z naszych badań wynika, że to właśnie assistance jest tą usługą na wakacje, na którą najchętniej zdecydowaliby się Polacy – wybrałoby ją aż 44% badanych – częściej niż choćby pomoc medyczną dostępną na urlopie (33%) czy NNW dla dziecka (23%)[5]. Dlatego też postanowiliśmy, że zapewnimy im ją za symboliczną złotówkę. Oferta jest od teraz dostępna dla każdego chętnego, nie tylko dla naszych obecnych klientów. Wszystko po to, by sezon letni 2021 był dla nas miłą odskocznią po trudnym roku 2020 i zapewnił same przyjemne wspomnienia. My pomożemy zadbać o to, by były pozbawione przykrych zdarzeń związanych z autem

A to już wiesz?  Toyota Mega Cruiser zadebiutowała 25 lat temu

– komentuje Rafał Mosionek z Beesafe.
Rosnący z dnia na dzień odsetek osób zaszczepionych, luzowanie obostrzeń, w tym tych związanych z ponownym uruchomieniem branży hotelarskiej i gastronomicznej – wszystko to daje nadzieję na to, że niebawem wrócimy do wakacyjnej „normalności”. Podczas wypoczynku nie należy jednak zapominać o rozwadze i dbaniu o swoje bezpieczeństwo i komfort – zwłaszcza gdy wybieramy się na niego samochodem. Warto zatroszczyć się o to już po drodze na wyczekiwany urlop.

[1] Nocowanie.pl, Plany wyjazdowe Polaków na 2021 rok. Czego powinniśmy się spodziewać?, marzec 2021 r.
[2] Global Assistance, dane własne, czerwiec 2021 r.
[3] Global Assistance, dane własne, czerwiec 2021 r.
[4] Global Assistance, dane własne, czerwiec 2021 r.
[5] Beesafe, Badanie własne na internautach, symulacja wyboru i zakupu polis związanych z wakacjami, maj 2021 r.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy