internet transport

Jak zaoszczędzić na lotach i noclegach w 2020

Jak zaoszczędzić na lotach i noclegach w 2020
Data publikacji: 17.12.2019 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jak zaoszczędzić na lotach i noclegach w 2020 Kategoria: internet, transport Wyszukiwarka KAYAK.pl podpowiada, kiedy rezerwować bilety lotnicze

Data publikacji: 17.12.2019 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jak zaoszczędzić na lotach i noclegach w 2020 Kategoria: internet, transport

Wyszukiwarka KAYAK.pl podpowiada, kiedy rezerwować bilety lotnicze i hotele do najpopularniejszych miejsc w 2020.

Polscy podróżni mogą zaoszczędzić nawet do 56% na cenie lotów i do 69% kosztów noclegów znając najlepszy termin na rezerwację.
Najkorzystniejszy czas na wykupienie podróży często zależy od tego, czy kierunek znajduje się w Europie czy poza nią.
KAYAK wskazuje najgorętsze kierunki 2020 roku – Zadar, Ejlat i Amman królują w czołówce wzrostów popularności.

Warszawa, 17 grudnia 2019: Koniec roku to dla wielu podróżnych okres planowania kolejnych wyjazdów – zarówno do egzotycznych miejsc z dala od zimowej aury, jak i bliższych pozwalających na doładowanie baterii podczas krótkiego wypadu. Eksperci KAYAK.pl przeanalizowali miliony wyszukiwań, aby wskazać najlepszy czas na zarezerwowanie lotów oraz noclegów i uzyskanie największych oszczędności dla przyszłorocznych podróży.

Jak pokazuje analiza wyszukiwań z ostatniego roku, rezerwując podróż z odpowiednim wyprzedzeniem, Polacy mogą zaoszczędzić nawet do 56% ceny biletów lotniczych i do 69% kosztów noclegów. Najkorzystniejszy termin zakupu zależy jednak od tego, czy wakacyjny kierunek znajduje się w Europie czy poza nią.

Aleksandra Sowa-Frąckowiak, rzecznik prasowy KAYAK.pl, komentuje: „Istnieje wiele mitów o tym, kiedy najlepiej rezerwować wakacje. Nic więc dziwnego, że podróżni nie zawsze są pewni, czy podejmują słuszną decyzję. Dlatego jak co roku, przeanalizowaliśmy wyszukiwania Polaków i podpowiadamy, z jakim wyprzedzeniem najkorzystniej będzie kupić lot czy nocleg. Zauważalne oszczędności potwierdzają, że przed przejściem do płatności, zawsze warto sprawdzić wskazówki ekspertów”.

Oszczędności do 56% dla podróży w Europie

Dla podróżnych planujących wycieczkę w Europie, rezerwacja lotów z dwumiesięcznym wyprzedzeniem będzie bezpieczną opcją. Najtańsze bilety można bowiem znaleźć średnio na 63 dni przed podróżą, co pozwoli zaoszczędzić do 56% ich wartości. Wylatując we wtorek można spodziewać się też niższych cen niż w najdroższą niedzielę.

A to już wiesz?  Czas na zimowe wyprzedaże! Miasta, w których naprawdę warto poszaleć

Jednak zdecydowanie wcześniej warto pomyśleć o noclegach. Najniższe ceny hoteli można znaleźć 118 dni przed planowanym wyjazdem (około 4 miesiące wcześniej) i w efekcie zapłacić średnio 49% mniej za noc niż decydując się na hotel ostatnią chwilę.

Loty międzykontynentalne najtańsze 51 dni przed podróżą

W przypadku dalszych wakacji, Polacy powinni kupować bilety 51 dni przed wyjazdem, co pozwoli im zaoszczędzić średnio 42% ceny biletu w stosunku do najgorszego terminu, czyli dnia samego wylotu. Najkorzystniejszym dniem na rozpoczęcie wakacji jest wtorek – podobnie jak w przypadku lotów w Europie – a najgorszym sobota, kiedy bilety są średnio 13% droższe.

Noclegi, podobnie jak w przypadku bliższych wyjazdów, najlepiej zarezerwować z blisko czteromiesięcznym wyprzedzeniem – 115 dni przed wyjazdem hotele są tańsze o średnio 69%.

Najgorętsze kierunki 2020

Eksperci KAYAK.pl sprawdzili również kierunki z największym wzrostem liczby wyszukiwań na przyszły rok. W czołówce zestawienia znalazły się chorwacki Zadar oraz Ejlat i Amman na Bliskim Wschodzie, które z impetem podbijają serca polskich podróżnych. To ciekawe alternatywy dla Londynu, Rzymu czy Bangkoku i Nowego Jorku, które od lat dominują w rankingach popularności.

Bilety lotnicze do Zadaru warto rezerwować nawet na 23 dni przed podróżą, co czyni z kierunku dobrą opcję na wakacje last-minute. Jednak planując wyjazd do Jordanii lub Izraela lepiej zdecydować się nieco wcześniej – najlepsze ceny do Ammanu czekają na 69 dni przed podróżą, a do Ejlatu – 57 przed planowanym wylotem.

Kiedy rezerwować podróże do ulubionych miejsc Polaków?

Jak pokazują wyniki ankiety KAYAK.pl, planując wakacje, jedna piąta badanych Polaków (20%) najchętniej zaoszczędziłaby na kosztach lotów, a niemal co czwarty – na zakwaterowaniu (24%). Nowa funkcja na stronie KAYAK.pl w prosty sposób pozwala znaleźć przydatne wskazówki dla najpopularniejszych kierunków w Europie i na świecie, podpowiadając, kiedy można liczyć na najniższe ceny. Z pewnością warto wiedzieć, że najwcześniej – bo aż 109 dni przed podróżą – należy szukać biletów do Rzymu, podczas gdy loty do Bangkoku w korzystnej cenie są dostępne nawet na 26 dni przed wylotem. Więcej wskazówek znaleźć można w interaktywnym poradniku.

A to już wiesz?  Nowy rekord Emirates – ponad 1 milion użytkowników Wi-Fi w marcu

Uwagi:

Analiza powstała w oparciu o wyszukiwania na KAYAK.pl wykonane pomiędzy 1.08.2018 – 30.09.2019 dla podróży w 2019 roku dla lotów w dwie strony w klasie ekonomicznej. Kierunki z największym wzrostem zainteresowania zostały podane dla wyszukiwań między 1.01.2017-1.09.2018 a 1.01.2018-1.09.2019 dla podróży między 1.01.2018 – 31.12.2018 i 1.01.2019 – 31.12.2019. Procentowe oszczędności zostały podane w oparciu o porównanie najtańszego terminu podróży z najdroższym. Oszczędności mogą się różnić zależnie od terminu, zainteresowania i dostępności miejsc, a ceny mogą ulec zmianie.

Ankieta została przeprowadzona na zlecenie KAYAK przez Cint wśród 23 400 osób z 22 różnych krajów. Zbieranie danych odbywało się od 3 do 10 stycznia 2019 roku poprzez e-ankietę za pośrednictwem paneli Cint. Dane dla Polski powstały w oparciu o reprezentatywną grupę dorosłych Polaków. źródło: Biuro Prasowe KAYAK Załączniki: Jak zaoszczędzić na lotach i noclegach w 2020 internet, transport - Hashtagi: #internet #transport

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy