IV runda VW Castrol Cup: Emocjonujący weekend

Data publikacji: 2014-08-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: IV runda VW Castrol Cup: Emocjonujący weekend
Kategoria: BIZNES, Motoryzacja

IV runda VW Castrol Cup: Emocjonujący weekend BIZNES, Motoryzacja - Na czeskim torze wyścigowym odbyła się IV runda VWCC. W niedzielnym wyścigu Maciej Steinhof, kierowca ATLAS Racing Team, po wypchnięciu z toru i trudnej walce finiszował na 7. pozycji. W sobotnich zmaganiach krakowian poradził sobie lepiej, stając na 3. miejscu na podium.

Na czeskim torze wyścigowym Autodrom Most  odbyła się IV runda VW Castrol Cup. W niedzielnym wyścigu Maciej Steinhof, kierowca ATLAS Racing Team, po wypchnięciu z toru i trudnej walce finiszował na  7. pozycji. W sobotnich zmaganiach krakowian poradził sobie lepiej, stając na 3. miejscu na podium.

– Drugi wyścig nie przebiegł po mojej myśli. Po dobrym starcie będąc już w pierwszej partii zakrętu zostałem wypchnięty i spadłem na 8. pozycję. Dalej walczyłem o to, aby utrzymać się między 6. i 8. lokatą. Do mety dojechałem na 7. miejscu. Cieszę się, że po słabszym weekendzie na Torze Poznań udało mi się wczoraj stanąć na podium. Myślami jestem już na torze Slovakia Ring, gdzie zamierzam walczyć o puchar. Przede mną jeszcze trzy rundy i wiele może się zdarzyć. Dziękuję za wsparcie moim kibicom i partnerom – firmom ATLAS i Dragon. – wyjaśnia Maciej Steinhof.

Wczorajszy, sobotni wyścig czwartej rundy Steinhof rozpoczął z 5. miejsca uzyskując w porannych kwalifikacjach piąty czas w rankingu. Sam start był bardzo dobry. Po pierwszym, ostrym zakręcie krakowianin miał problem z prowadzeniem samochodu na skutek kontaktu z pojazdem innego zawodnika. Jednak szybko opanował sytuację i po czystej walce na 13 okrążeniach wyprzedził rywali i ostatecznie finiszował na 3. miejscu stając tym samym na podium w pierwszym dniu zmagań.

Do końca sezonu pozostało sześć wyścigów podczas 3 rund: Slovakia Ring, Brno i Poznań. Weekendowe wydarzenia na czeskim torze wyścigowym pokazują, że powakacyjna forma zawodników jest bardzo dobra. Kolejne trzy rundy VWCC dostarczą wielu emocji kibicom i fanom.