handel środowisko naturalne

Hala MAKRO w Częstochowie bardziej przyjazna środowisku

Hala MAKRO w Częstochowie bardziej przyjazna środowisku
Hala MAKRO w Częstochowie jest siódmą placówką

Data publikacji: 10.07.2019 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Hala MAKRO w Częstochowie bardziej przyjazna środowisku Kategoria: handel, środowisko naturalne/ekologia

Hala MAKRO w Częstochowie jest siódmą placówką sieci

Hala MAKRO w Częstochowie jest siódmą placówką sieci przechodzącą przebudowę w ramach strategii zrównoważonego rozwoju, mającej na celu m.in. redukcję emisji freonu i zużycia energii elektrycznej.

 

Celem strategii zrównoważonego rozwoju prowadzonej przez MAKRO Polska jest m.in. ograniczenie negatywnego wpływu na ekosystem oraz poszanowanie zasad ochrony środowiska. W jej ramach sieć hurtowni wprowadza ograniczenia w zakresie chłodzenia, klimatyzacji i ogrzewania oraz przeprowadza wymianę oświetlenia na energooszczędne.

 

Hala w Częstochowie jest siódmą placówką, w której wdrożono efektywne i przyjazne środowisku rozwiązania, takie jak ekologiczne oświetlenie ledowe oraz nowoczesne instalacje chłodnicze. Do końca 2030 roku MAKRO Polska planuje likwidację systemów chłodzenia opartych na freonie we wszystkich swoich halach.

 

Dzięki modernizacji częstochowska hala zyskała także większą przestrzeń ekspozycyjną. Nowy układ podnosi komfort zakupów i usprawnia poruszanie się po obiekcie. Lepszą widoczność produktów zapewniają wprowadzone regały niższego składu oraz szeroka ekspozycja paletowa. Aby sprostać oczekiwaniom klientów, dokonano reorganizacji układu stoisk i wprowadzono wygodny układ linii kas. Strefa chłodnicza została zmodernizowana poprzez zwiększenie przestrzeni ekspozycyjnej artykułów nabiałowych i mięsnych, co oznacza bogatszy wybór towaru i większą przejrzystość. Utworzono nowy punkt zwrotu depozytów w zadaszonym miejscu chronionym przed warunkami atmosferycznymi. Zmiany wprowadzono także na stosiku z kosmetykami, w dziale przemysłowym i w sekcjach napojów, alkoholu i konserw.

1 / 12 źródło: Biuro Prasowe MAKRO Cash & Carry Polska Załączniki: Hala MAKRO w Częstochowie bardziej przyjazna środowisku handel, środowisko naturalne/ekologia - Hala MAKRO w Częstochowie jest siódmą placówką sieci Hashtagi: #handel #środowisko naturalne/ekologia

A to już wiesz?  Rośnie sprzedaż Mitsubishi Motors na świecie i w Polsce

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy