media nowe produkty

GAC Mitsubishi Motors rozpoczyna produkcję całkowicie nowego, elektrycznego modelu SUV w Chinach

GAC Mitsubishi Motors rozpoczyna produkcję całkowicie nowego, elektrycznego modelu SUV w Chinach
GAC Mitsubishi Motors rozpocznie produkcję całkowicie nowego elektrycznego modelu SUV - Eupheme EV w

Data publikacji: 26.10.2018 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: GAC Mitsubishi Motors rozpoczyna produkcję całkowicie nowego, elektrycznego modelu SUV w Chinach Kategoria: nowe produkty/usługi, media/marketing/reklama

GAC Mitsubishi Motors rozpocznie produkcję całkowicie nowego elektrycznego modelu SUV – Eupheme EV w Chinach. 

GAC Mitsubishi Motors rozpocznie produkcję całkowicie nowego elektrycznego modelu SUV – Eupheme EV w Chinach. GAC Mitsubishi Motors (GMMC) jest spółką joint venture stworzoną przez Mitsubishi Motors Corporation, Guangzhou Automobile Group (GAC) i Mitsubishi Corporation. Model Eupheme EV został zaprojektowany przez GAC i jest produkowany przez GMMC w fabryce Changsha, w prowincji Hunan.

Nowy model wspiera strategiczne cele, zarówno Mitsubishi Motors, jak i GAC. Eupheme EV stymuluje rozwój branży motoryzacyjnej i pomoże w szybkim wdrożeniu technologii "Nowego Pojazdu Energetycznego" (NEV)*1 na największym rynku samochodowym na świecie.

Na początku Eupheme EV będzie sprzedawany w dwunastu kluczowych miastach, m.in.: Pekinie, Changsha, Guangzhou, Shenzhen, Hangzhou i Tianjin, a w kolejnych miastach pojawi się do końca tego roku.

Eupheme EV to zaawansowany technologicznie i przyjazny dla środowiska SUV dla chińskich klientów. Oferuje zasięg do 410 km (wg. standardów pomiarowych w Chinach) i potężny moment obrotowy. Łączy w sobie komfort i przestrzeń wnętrza typową dla samochodu SUV. Będzie kosztować od 135 800 juanów*2 (około 20 000 USD).

Komentując ambicje Mitsubishi Motors w Chinach, dyrektor generalny koncernu, Osamu Masuko, stwierdził: „Wprowadzamy na rynek Eupheme EV, tuż po hybrydowym modelu SUV Eupheme Plug-in Hybrid Electric (PHEV). Jest on ważnym kamieniem milowym dla GMMC. Jest dowodem na kluczową rolę technologii EV w zaspokajaniu potrzeb chińskich konsumentów i przyczynia się do rozwoju przemysłu motoryzacyjnego w Chinach. Chiny to jeden z naszych najważniejszych rynków i oczekujemy wzmocnienia naszej pozycji w tym kraju w ramach realizacji planu DRIVE FOR GROWTH.”

GMMC pełni kluczową rolę w produkcji i sprzedaży pojazdów Mitsubishi w Chinach oraz wspieraniu trzyletniego planu Mitsubishi DRIVE FOR GROWTH. Do końca 2019 roku Mitsubishi Motors zamierza jeszcze bardziej wzmocnić swoją działalność w Chinach, dwukrotnie zwiększając liczbę punktów sprzedaży i liczbę dealerów w porównaniu do poziomu z 2016 roku. Firma będzie się także koncentrować na poszerzaniu oferty SUV-ów z napędem na cztery koła oraz PHEV w Państwie Środka.

A to już wiesz?  Volvo prezentuje wersje R-Design nowych modeli XC60, S60 i V60

*1 : China New Energy Vehicles to samochody w pełni elektryczne, hybrydowe plug-in lub napędzane ogniwami paliwowymi.
*2: Można go kupić po otrzymaniu dofinansowania dla pojazdów NEV

O GAC MITSUBISHI MOTORS (GMMC)
Firma GMMC, z siedzibą w chińskim mieście Changsha w prowincji Hunan, została utworzona w roku 2012 jako spółka joint venture pomiędzy Guangzhou Automobile Group (50% udziałów), Mitsubishi Motors Corporation (30% udziałów) i Mitsubishi Corporation (20% udziałów). GMMC zatrudnia 4100 pracowników i jest podmiotem stworzonym w celu sprzedaży i dystrybucji samochodów marki GAC i MMC w Chinach. Roczna zdolność produkcyjna firmy to ponad 270 000 egzemplarzy modeli Mitsubishi Motors: SUV-ów ASX i Outlander, a także modeli GAC Eupheme i Eupheme EV. GMMC utrzymuje w Chinach ponad 300 punktów sprzedaży i usług.

O MITSUBISHI MOTORS
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagą na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Firma w roku 2009 wprowadziła na rynek pierwszy masowo produkowany pojazd elektryczny – i-MiEV, a następnie w roku 2013 model OUTLANDER PHEV – lidera rynków w Japonii i Europie w segmencie hybryd ładowanych z gniazdka. Mitsubishi Motors jest podmiotem globalnym, dzięki zakładom produkcyjnym w Japonii, Tajlandii, Chinach, Indonezji, Filipinach i Rosji, w których zatrudnia łącznie 30 000 pracowników. Modele takie jak PAJERO SPORT / MONTERO SPORT, TRITON / L200 i OUTLANDER mają ważny udział w budowaniu pozycji firmy. Globalna wielkość sprzedaży Mitsubishi Motors w roku fiskalnym 2017 wyniosła 1 101 000 egzemplarzy, a sprzedaż netto 2,19 biliona jenów. Spółka MMC jest notowana na giełdzie w Tokio.

 

 

  źródło: Biuro Prasowe Mitsubishi Motors Załączniki: GAC Mitsubishi Motors rozpoczyna produkcję całkowicie nowego, elektrycznego modelu SUV w Chinach nowe produkty/usługi, media/marketing/reklama - GAC Mitsubishi Motors rozpocznie produkcję całkowicie nowego elektrycznego modelu SUV - Eupheme EV w Chinach.  Hashtagi: #nowe produkty/usługi #media/marketing/reklama

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy