sport transport

Chopard Porsche na oponach Dunlop w sezonie 2012

Chopard Porsche na oponach Dunlop w sezonie 2012
Warszawa, 13 lutego 2012

Data publikacji: 13.02.2012 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Chopard Porsche na oponach Dunlop w sezonie 2012 Kategoria: sport, transport

Warszawa, 13 lutego 2012 r.

Jeden z czołowych zespołów American Le Mans Series zmienia dostawcę opon i liczy na zwycięstwa

Warszawa, 13 lutego 2012 r. – Team Chopard Porsche, startujący w serii American Le Mans (ALMS), w sezonie 2012 będzie wyposażony w opony Dunlop. Opony tego producenta będą w tym roku wykorzystywane w wyścigach ALMS po raz czwarty.

Wybór dostawcy opon przez team Chopard Porsche wynika z wieloletniego doświadczenia firmy Dunlop w sportach motorowych, a także jej rewelacyjnego sezonu wyścigowego 2011. Kierowcy i zespoły ALMS na oponach Dunlop triumfowali w klasach LMP1 i GT. Dunlop zdobył również mistrzostwo producentów opon ALMS w klasie LMP1 oraz w interkontynentalnym pucharze Le Mans (ILMC) w klasie LMP2.

„Z dużym zadowoleniem informujemy, że w sezonie 2012 będziemy się ścigać na oponach Dunlop. Po wyciągnięciu wielu wniosków z naszego pierwszego sezonu w serii GT w ubiegłym roku, spodziewamy się znacznych postępów w nadchodzącym roku. Oczekiwania te wiążemy również ze współpracą z firmą Dunlop. Opony tego producenta odnosiły liczne sukcesy w wyścigach ALMS, dlatego mamy nadzieję dołączyć do zwycięzców w tym sezonie” – powiedział Paul Miller, właściciel zespołu Paul Miller Racing, do którego należy Chopard Porsche.

„Jesteśmy dumni ze zwycięstw w serii ALMS w 2011 roku i mamy ambitne plany również na rok 2012. Chcemy ponownie zwyciężyć w mistrzostwach, a zespół Paul Miller Racing wydaje się doskonałym partnerem, z którym wspólnie przygotujemy opony do ich najnowszego Porsche. Bardzo cieszymy się z wyboru dokonanego przez zespół Paul Miller Racing w walce o sukces w sezonie 2012” – dodał Ben Michell, manager projektu Dunlop Motorsport.

W ALMS, serii jednych z najbardziej wymagających wyścigów na wytrzymałość, Chopard Porsche będzie startował nowym samochodem Chopard/TOTAL/IPC Porsche 911 GT3 RSR, wyposażonym w opony Dunlop. Publiczna prezentacja nowego auta z numerem startowym
48 przewidziana jest podczas odbywającego się w tym tygodniu corocznego testu zimowego ALMS na torze Sebring International Raceway. Za kierownicą nowego Porsche po raz pierwszy zasiądą entuzjastycznie nastawieni Bryce Miller i Sascha Maassen.

A to już wiesz?  Działalność Emirates SkyCargo w Polsce

„Nasze wstępne testy opon i relacja z ich producentem były bardzo dobre. Współpraca naszych ludzi z inżynierami Dunlop przebiega bez zarzutu, dlatego z optymizmem myślimy o wspólnym przygotowaniu opony dla Porsche, która pomoże nam osiągnąć sukcesy” – powiedział
Bryce Miller.

„Jestem podekscytowany nowym Porsche i oponami Dunlop. Wierzę, że wspólnie będziemy zwyciężać. Bardzo się cieszę, że zespół Paul Miller umożliwił mi udział w tak interesującym i obiecującym programie na rok 2012, jednocześnie zapewniając najlepszy możliwy sprzęt” – dodał Sascha Maassen.

„Wspaniale było obserwować postępy zespołu Paul Miller Racing w ostatnich latach, w szczególności podczas ich pierwszego sezonu w klasie GT w wyścigach ALMS w 2011 roku. Z tym większą satysfakcją przyjmujemy ich dalszy udział w serii z nowym samochodem i nowym producentem opon” – powiedział Jens Walther, prezes Porsche Motorsport North America.

Sezon 2012 ALMS zapoczątkuje 12-godzinny wyścig na torze Sebring, który odbędzie się w sobotę 17 marca 2012 r.     

Paul Miller Racing należy do najlepszych zespołów klasy GT startujących w północnoamerykańskich wyścigach samochodowych. W 2012 roku zespół weźmie udział w pełnej serii American Le Mans, a także w 24-godzinnym wyścigu Daytona. Zespół od wielu lat współpracuje z Porsche, a w tym sezonie rozpoczyna współpracę z Dunlop jako dostawcą opon. Paul Miller Racing startuje przy wsparciu trzech międzynarodowych sponsorów: Chopard, IPC Information Systems i TOTAL Lubricants.

Opony wyścigowe Dunlop są projektowane i produkowane w firmowym Centrum Sportów Motorowych w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Dunlop jest nie tylko Oficjalnym Partnerem Technicznym prestiżowych producentów samochodów sportowych, ale też corocznym dostawcą ponad 200 tysięcy zaawansowanych technicznie opon wyścigowych dla Motocyklowych Mistrzostw Świata klasy Moto2 i Moto3, międzynarodowych wyścigów GT i Endurance, a także dla imprez krajowych, takich jak brytyjskie Mistrzostwa Samochodowe Touring i holenderskie Mistrzostwa Supercar.

Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym ze światowych liderów produkcji opon klasy high i ultra-high performance. Doświadczenie w sportach motorowych pozwala na opracowywanie innowacyjnych technologii, które znajdują zastosowanie w oponach używanych do codziennej jazdy. Stawiając sobie za cel osiągnięcie maksymalnego komfortu jazdy, Dunlop oferuje wszystkim kierowcom jakość i wytrzymałość właściwą najnowszym generacjom technologii dostępnych w przemyśle oponiarskim, w tym opony z technologią RunOnFlat. Wielu wiodących światowych producentów samochodów, takich jak Alfa Romeo, AMG, Audi, Bentley, BMW, Jaguar, Lexus, Mercedes-Benz i Porsche stosuje opony Dunlop do montażu fabrycznego.

A to już wiesz?  Hyundai zwiększa możliwości produkcyjne w Europie do pół miliona samochodów rocznie

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.dunlop.eu.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma od momentu powstania w 1898 r., czyli od ponad 100 lat, wprowadza innowacyjne rozwiązania, które stają się standardami branży motoryzacyjnej. Goodyear wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 54 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 73 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. źródło: Biuro Prasowe Goodyear Dunlop Tires Polska/Firma Oponiarska Dębica S.A. Załączniki: Chopard Porsche na oponach Dunlop w sezonie 2012 sport, transport - Warszawa, 13 lutego 2012 r. Hashtagi: #sport #transport

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy