transport

Rekordowa ilość bagażu przewiezionego drogą lotniczą

Data publikacji: 02.04.2014 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Rekordowa ilość bagażu przewiezionego drogą lotniczą Kategoria: transport, transport Rekordowa ilość bagażu przewiezionego drogą lotniczą SITA informuje, że

Data publikacji: 02.04.2014 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Rekordowa ilość bagażu przewiezionego drogą lotniczą Kategoria: transport, transport

Rekordowa ilość bagażu przewiezionego drogą lotniczą

SITA informuje, że wskaźnik źle obsłużonego bagażu jest najniższy w historii

Warszawa – 2 kwietnia 2014 r. – SITA, dostawca rozwiązań IT dla transportu lotniczego informuje, że w 2013 r. ilość bagażu przewiezionego drogą lotniczą osiągnęła rekordową wysokość. Jednocześnie spadł wskaźnik źle obsłużonego bagażu. W porównaniu z 2012 r. wynik ten był lepszy o ponad 21 proc. Opublikowany dziś 10. doroczny raport SITA dowodzi, że w 2013 r. wskaźnik źle obsłużonego bagażu* wyniósł 6,96 sztuki na tysiąc pasażerów. Wynik jest więc dwukrotnie lepszy w porównaniu z sytuacją sprzed 10 lat, kiedy liczba obsłużonych pasażerów była o 65,6 proc. mniejsza niż dziś.

W ostatnim roku wskaźnik źle obsłużonego bagażu zmniejszył się o 21,2 proc., a roczne koszty, które branża poniosła z tego tytułu, spadły o 19,9 proc. W porównaniu z 2007 r, kiedy wskaźnik źle obsłużonego bagażu wynosił aż 18,88 sztuki na tysiąc pasażerów, aktualny koszt źle obsłużonego bagażu jest mniejszy o 50 proc. Znaczną poprawę uzyskano pomimo tego, że w 2013 r. liczba pasażerów wzrosła o  ponad 5 proc. i wyniosła trzy miliardy.

Francesco Violante, dyrektor generalny SITA, powiedział: „Wszyscy przedstawiciele branży połączyli siły, aby rozwiązać problem ginącego bagażu, i odnieśli duży sukces. Co prawda jest wciąż wiele do zrobienia, ale 2013 rok był najlepszy w historii, co potwierdza zalety tak szerokiej współpracy”.

„Jako dostawca usług dla branży transportu powietrznego, SITA wciąż inwestuje w innowacyjne technologie, aby obniżać wskaźnik źle obsłużonego bagażu. Obejmuje to rozwiązania dla pasażerów, takie jak samoobsługowe stanowiska odprawy bagażowej, a także nasz interfejs programistyczny BagJourney, który umożliwia integrację kompleksowego śledzenia bagażu z systemami linii i portów lotniczych, np. z wykorzystaniem aplikacji na smartfony i tablety”- dodał Violante.

A to już wiesz?  OPONEO.PL: 34% wzrost przychodów w III kwartale 2017

W 2013 r. pasażerowie zgłosili 21,8 mln sztuk źle obsłużonego bagażu. W 81 proc. przypadkach był to  bagaż opóźniony głównie z powodu przesiadek. Choć przeładunek bagażu pozostaje problemem dla branży, sytuacja się poprawia.

W 2013 r. przeładunek podczas przesiadek odpowiadał za 45 proc. zagubionego bagażu. W porównaniu z 2012 r. wynik ten jest niższy o 23,2 proc., a to dzięki większej niezawodności komunikacji, która pozwala na zidentyfikowanie bagażu wymagającego szybkiego transferu. Ważną rolę odegrała również lepsza segregacja „gorącego bagażu” w samolocie oraz inteligentne urządzenia mobilne, w które wyposażony został personel lotniczy.

SITA od 20 lat dostarcza profesjonalne rozwiązania do śledzenia i monitorowania bagażu na potrzeby transportu lotniczego. Dziś rozwiązania SITA do zarządzania bagażem są używane przez ponad 200 lotnisk i 500 linii lotniczych. W 2013 r. oferowany przez SITA system BagMessage umożliwił dostarczenie ponad 1,8 mld sztuk bagażu pomiędzy systemami kontroli odlotu linii lotniczych a zautomatyzowanymi systemami bagażowymi. Jednocześnie ponad 2800 lotnisk używa WorldTracer® – systemu SITA, który śledzi opóźnione i błędnie odprawione bagaże na całym świecie.

 

* Bagaż źle obsłużony to taki, który został zarejestrowany przez linię lotniczą lub jej firmę bagażową, jako opóźniony, uszkodzony lub okradziony i jest traktowany, jako szkoda.

 

Uwagi:

Pełny raport SITA w sprawie bagażu jest dostępny tutaj.

 

Śledź SITA onlinei pod następującymi adresami:

Zdjęcia i wideo SITA są dostępne pod adresem:

http://www.sita.aero/content/sita-logos-and-image-library

 
SITA — informacje

SITA jest czołowym, światowym specjalistą w dziedzinie komunikacji w transporcie powietrznym i rozwiązań IT. SITA dostarcza rozwiązania biznesowe dla linii lotniczych, lotnisk, globalnych systemów dystrybucji, rządów i innych klientów w ramach największej na świecie sieci, która stanowi szkielet komunikacyjny globalnej branży transportu lotniczego.

Oferta SITA obejmuje zarządzane usługi globalnej komunikacji, infrastruktury i outsourcingu, a także usługi zarządzania komercyjnego i operacji pasażerskich dla linii lotniczych, zarządzania lotami, zarządzania samolotami oraz komunikacji powietrze-ziemia, zarządzania portami lotniczymi, zarządzania bagażem, zabezpieczania transportu i ochrony granic, zarządzania transportem towarów itd.

A to już wiesz?  5 zasad eco-drivingu dla samochodów ciężarowych

SITA, której zespół obsługi klienta liczy ponad 2000 osób, inwestuje znaczne środki w zwiększanie jakości obsługi klienta, zapewniając zintegrowane lokalne i globalne wsparcie zarówno w zakresie usług komunikacyjnych, jak i informatycznych.

SITA ma dwie główne spółki zależne: OnAir, czołowego dostawcę systemów łączności pokładowej, oraz CHAMP Cargosystems, jedyną na świecie firmę IT specjalizującą się wyłącznie w lotniczych przewozach cargo. SITA zarządza również dwiema spółkami joint venture, które świadczą usług na rzecz społeczności transportu powietrznego: Aviareto (zarządzanie aktywami lotniczymi) oraz CertiPath (bezpieczne zarządzanie tożsamością elektroniczną).

SITA jest jedną z najbardziej międzynarodowych firm na świecie. Jej globalny zasięg opiera się na lokalnej obecności — firma świadczy usługi na rzecz około 450 przedstawicieli branży transportu lotniczego oraz 2800 klientów z ponad 200 krajów i terytoriów. SITA, założona w 1949 r. przez 11 członkowskich linii lotniczych, zatrudnia dziś osoby ponad 140 narodowości, mówiące 70 różnymi językami. W 2012 r. skonsolidowane przychody SITA wyniosły 1,57 mld dolarów.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sita.aero źródło: Biuro Prasowe SITA Załączniki: Rekordowa ilość bagażu przewiezionego drogą lotniczą transport, transport - Hashtagi: #transport #transport

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy